Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kerékőrt érdemes venni?

Cobain kérdése:

Milyen kerékőrt érdemes venni?

Figyelt kérdés
Toyota Corolla Versohoz szeretnék venni kerékőrt. A gyárit érdemes inkább venni vagy találtam egy Lockey Farad márkájút, ami szintén nagyon jónak tűnik és olcsóbb is. Van valakinek tapasztalata ezekkel kapcsolatban?

2017. jún. 14. 08:27
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Ritka típust vegyél, mert aki el akarja lopni a felnidet, neki lesznek speciális kerékőr kioldó kulcsai is! Ha te tudsz venni, akkor a tolvaj is be tud belőle vásárolni.... ezt ne felejtsd el!
2017. jún. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Első! Nem akarlak megbántani, de csacskaság, két okból.

Egyik az, hogy eszméletlen sok variáció van, s termetes is. Külön teherautó kellene a kulcsokhoz.

A nagy kulcscsomóval járó betörők is csak a kabaréjelenetekben léteznek.

De a fő ok, s ez a kérdezőnek szól inkább: Nem kulcsokkal próbálkoznak, vannak más módszerek, amihez nem kell kísérletezgetni. A kocsit megrongálják, de a felni hipp-hopp lejön.

2017. jún. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Szerintem nem sokat ér a kerékőr, talán ha 5-6 félét is felteszel :)

Mi elvesztettük a régi kocsinknak a kerékőr kulcsát. Tökre aggódtunk mi lesz, aztán a gumisnak tovább tartott a barkácsolt célszerszámért hátra menni, mint kitekerni a kerékőrös csavart.

2017. jún. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazabol semmilyet....ezek a vackok maximum sajat magad hamis megnyugtatasara szolgalnak......egy profi gond nélkül leszedi pillanatok alatt!
2017. jún. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%

Második: abszolút nincs igazad, a piacon 12-13 féle kerékőr van, ami közkedvelt, szívesen vásárolják sokan. Ebből beszerezni egy darabot, egy kulccsomó nagyságú.

Gumis fél perc alatt leszedi neked mindenféle erőltetés nélkül, ergo a kerékőr egy p.rasztvakítás. Attól még reggel téglákon fog állni a kocsid :D

2017. jún. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"ezek a vackok maximum sajat magad hamis megnyugtatasara szolgalnak"

Vagy saját magad megszívatására. Ha mondjuk elveszik a nyitókulcs vagy eltörik, stb.

2017. jún. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor lehet a gyári bár kicsit drágább, de talán ritkább...
2017. jún. 14. 11:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem McGard márkájú kerékőröm volt.

Egészen addig, amíg a szervizben suttyomban rá nem hútrák légkulccsal. Aztán ősszel jött a meglepi, hgy nem jön le.

Elmentem gumishoz, aki kimondottan úgy hirdette magát, hogy mindenféle kerékőrt le tud szedni. Hát nem jött össze nekik. Elnyírták azonnal a kulcsot hozzá. Próbálkoztak univerzális leszedőkkel, de nem tudtak ráfogni egyikkel sem, mert ennek direkt olyan a kialakítása, hogy ne lehessen ráfogni.

Azt mondták rendeljek hozzá másik kulcsot és azzal leveszik. 15.000Ft és két hét várokozás, amíg a biztonsági kód alapján németországban elgyártották a pótkulcsot és elküldték. Addig jártam a nyári gumikon az ónos esőben.

Megjött a cucc, evittem a gumishoz, ahol hármat nagy nehezen levettek, de a negyediknél a pótkulcsot első próbálkozásra két másodperc alatt elnyírták.

Ekkor széttárték a kezüket, hogy ne haragudjak, nekik eddig tartott a tudományuk, keressek egy lakatost, ami ráhegeszt egy fület a kerékőr fejére és azzal talán le lehet hajtani, de a felniről a lakk tuti le fog égni hegesztés közben.

Végül márkaszervizben fél napi folyamatos munkával le tudták fúrni a keményített acél fejű csavart. De a felni is kapott kicsit, így azt is újre kellett fényezni.


Az egész móka, pótkulcs rendelés, lefúrás, 17"-os gyári alufelni javítás, fényezés, kb 50.000Ft-omba került. És persze rengeteg bosszúság.

Ekkor fogadtam meg, hogy kerékőrt soha többet!

2017. jún. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért annyira ne hordjuk le mondok egy esetet, sötét elhagyatott utcába áll egy autó komoly drága felniken és a fentiek válaszai alapján nem tett fel kerékőrt. Mennek arra Gusztiék megtetszik nekik, tegyük fel nem profik de épp van náluk egy keresztkulcs, lecsavarják a csavarokat és viszik. Ha kerékőr lenne rajta akkor ezt nem tudnák megtenni, már kéne valami célszerszám vagy valami. Tehát azért van értelme az alkalmi felnitolvajok ellen pl.
2020. febr. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!