Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kisgazdaságba milyen traktort...

Kisgazdaságba milyen traktort érdemes venni?

Figyelt kérdés

2017. jún. 11. 21:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mekkora az a kicsi? Milyen növények? Milyen talaj? Milyen technológiával akarsz gazdálkodni? Mit csinálnál magad és mit bérben? Sok-sok kérdést kellene először megválaszolni.


Egy biztos, MTZ felejtős.

2017. jún. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Csak a célnak megfelelőt.

[link]

2017. jún. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Homokos talaj, szarvasmarha tenyésztés,takarmánynövènyek termesztése , szántóföldi növénytermesztés ( kukorica , árpa stb.), terményszállítás

Kb. Minden mg. munkára

2017. jún. 16. 22:22
 4/12 A kérdező kommentje:
Én és testvérem szetnénk végezni a munkákat
2017. jún. 16. 22:23
 5/12 A kérdező kommentje:
Én és testvérem szeretnénk végezni a munkákat!
2017. jún. 16. 22:23
 6/12 anonim ***** válasza:
És mekkora terület? Milyen technológiában gondolkozol?
2017. jún. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
40ha legelő ,20 ha szántó, 15ha kaszáló
2017. jún. 18. 11:34
 8/12 anonim ***** válasza:

Add ki bérbe az egészet.

Fejből nem tudom mennyit, de max ridegtartásban tudnál a legelőn tartani valamennyi marhát (100-150 db kb) ami kevés, viszont így is kellene bőven szálastakarmányt venned télre. Valamint kellene akkora téli szállás amibe ennyi állat befér. Ergo a traktor beruházás messze a legkisebb tétel. De minimum 2 kell. Ekkora területre bőven elég egy 90 lóerő körüli homlokrakodóval, amivel a szálastakarmányt tudod kezelni (kaszálás, bálázás stb stb), valamint az almolást meg tudod oldani. Meg egy nagyobb, kb. 140-150 lóerő minimum, hogy a szántón normális munkát tudj végezni. Újonnan a két gép, még ha flottában veszed is, 35-40 millió között lenne, plusz a gépsor legalább ennyi. (kasza, rendkezelő, bálázó, eke, tárcsa/kultivátor, magágykészítő, henger) és még így is bármunkára szorulsz.

2017. jún. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 draxler válasza:
Én nem értek egyet az előttem szólóval! Nem kell 35-40 millio gépekre! 20 hektár szántonak elég egy 60-70 lovas traktor és nem kell új legyen kb 3 millioért lehet kapni jó állapotú használt gépeket.20 ha kaszálónak kasza,sodró,rendrázó,kockabálázó és egy pótkocsi kell a traktor után.Szántohoz eke,körborona,vetögép,permetező az alap.Ezt ki lehet hozni 9-10 milliobol...nem kell 40!
2017. júl. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utolsó, ha így ruházol be már az indulásnál olyan hátrányba kerülsz, hogy csak bukta lesz. 60-70 lóerős géppel nem lehet érdemi munkát végezni, ami felveszi a versenyt a mai technológiákkal. Szántóföldre minimum kell egy 140-150 lóerős traktor ami elbír egy normális ekét, kultivátort, magágykészítőt.


Szálastakarmányhoz nyilván elég egy kicsi a könnyű munkák miatt.


Használt természetesen opció, de egy értelmesebb használt 90 lóerő körüli traktor, amivel lehet hosszabb távra tervezni minimum (nagyon minimum) 4 millió, 150 lóerős 6-8 legalább...

2017. júl. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!