Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltós kocsi indítása?

Kodi16 kérdése:

Automata váltós kocsi indítása?

Figyelt kérdés
Nem rég vett vw polo 1.6 benzines automata váltós kocsit és nem tudom biztosra hogyan szabad normálisan elindítani..azt olvastam P fokozatban kell lennie és féket kell nyomni de ha így indítok sokszor furcsán viselkedik a fordulatszám amíg el nem engedem a féket vagy magatól nem áll be normálisan. Aki ért ehhez megköszönném ha megtudná mondani. (Egy másik apró kérdés hogy tegnap ahogy elindult a fordulatszám megint furcsán viselkedett aztán leállt a motor és egy ideig nem engedett indítani de azóta semmi furcsa.. ez mitől lehet?) Előre is köszönöm a válaszokat!
2017. jún. 8. 10:47
1 2
 1/11 crudy ***** válasza:
32%
Egyes tipusokban ha nem.p ben van akkor el sem tudod inditani a motort. Inditasnal legyen p be. A feket egyaltalan nem kell nyomni. Nyak elinditod, benyomod a feket es d-be huzod. Az pontosan mit jelent h furcsan viselkedett a fordulatszam? Talan ingadozott?
2017. jún. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mi volt furcsa?

Mielőtt felengeded a féket, tedd át D-be és nyomd ki a parkoló (kézifék) gombot.

2017. jún. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az se mindegy milyen autó, milyen automata váltóval...

P állásban lehet beindítani, esetleg N-ben, de azt nem használjuk, a P minden szempontból jobb.

Az, hogy kell-e nyomni a féket indításkor, vagy nem, a váltótól függ, kipróbálod és megtudod.

Inditás után az automata szívható miatt lehet magas a fordulatszám, illetve amíg nincs sebességben, a váltóban akadálytalanul áramlik az olaj, ha sebességbe kapcsolod az olaj áramlása akadályba ütközik, ami esetleg a fordulatszámmérőn is érzékelhető.

A leállás, lefulladás viszont nem normális eset.

2017. jún. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy ráférne a fojtószelepre egy takarítás.
2017. jún. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
P + fék és indít
2017. jún. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A féket még a kéziváltósban is nyomom megszokásból, az automatánál szinte kötelező.

Az, hogy a fordulatszám ugrál, nem a váltó hibája. Lehet olyan gond, hogy még a fékrásegítés is visszafogja a motort, azért erőlködik. Ami persze nem normális.

2017. jún. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem automata valtos kocsim van, mar lassan 7 eve,

Amikor elinditom a motort, a valto eleve P-ben van, a feket soha nem nyomom. Felesleges, mert P-ben nincs sebessegben a kocsi es nem tud elgurulni.


Amikor kesz vagyok indulni es mar jar a motor, ralepek a fekre, pici kattanast hallani a valtokarnal, ilyenkor tudom csak kivenni P-bol es berakni D-be vagy R-be a valtot. Fek nelkul nem lehet a valtokart P-bol kivenni.

A motort le tudom allitani barmilyen sebessegben, de a kulcsot nem tudom kivenni a gyujtasbol csak akkor ha a valto P-ben van.


Van olyan automata valtos auto, ahol inditasnal ra kell lepni a fekre (a parome ilyen), az enyemben nem kell.


Amikor hidegen elinditom a kocsimat, a fordulatszam az enyemben is egy picit magas de ha varok vele akkor szepen lassan lejjebb megy. Ha inditas utan az en kocsim leallna, tutti megnezettetnem valakivel, nem normalis hogy csak ugy magatol lealljon.

2017. jún. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Úgy értettem a furcsát pontosan, hogy van egy átlagos fordulatszám amire beszokott állni mikor egyhelyben állok és pl tegnap látszott hogy nem akarja elérni, nem akar felpörögni és ez volt 1-2 max 3 másodperc és leállt a kocsi..Szóval mintha nem kapott volna elég erőt. Aztán ahogy mondtam, próbáltam rögtön indítani, nem engedte nem csinált semmi csak bizonyos idő után de akkor rögtön működött
2017. jún. 8. 19:17
 9/11 A kérdező kommentje:
És még annyit hozzátennék, hogy ha a féket nyomom elindulás után néha tényleg oylan mintha lefogná a fordulatot, aztán elengedem és rögtön beáll alaphelyzetbe
2017. jún. 8. 19:19
 10/11 anonim ***** válasza:
volt valami baja? megnézetted?
2018. márc. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!