Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata Vagy Kézi váltós...

Automata Vagy Kézi váltós legyen? Több lent ;)

Figyelt kérdés

Elakarok menni jogsit szerezni es azt szeretnem tudni hogy ha en kezi valtoson tanultam akkor a jovobe mehetek automata váltos jármuvel ?

Meg egy kb 10 millio feletti auto BMW,AUDI NISSAN milyen váltos legyen

Ja és még valami az automatába ugye nincs kuplung ? Bocs csak meg fiatal vagyok ehez



2016. aug. 21. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne mehetnél ?

Viszont van olyan jogsi, amivel csak automata váltós autót vezethetsz.

Mindegyik autóban van kuplung. Az automata váltósokban is, max kuplung pedál nincsen.


Azon meg szerintem kár agyalnod egyelőre, hogy milyen váltóval szerelt autót érdemes megvenni a 10+ milliós mezőnyben.

Odébb van az még, meg amúgy is... sok mindentől függ az.

2016. aug. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha manuálison tanulsz akkor vezethetsz vele automatát, de ha automatára szerzed meg akkor belekerül a jogsiba a korlátozás, hogy csak automatát vezethetsz és manuálisat nem! Különbözeti vizsgát kell akkor tenni ha mégis akarsz kéziváltósat vezetni. Az automata azért automata mert a váltó maga választja meg a sebességfokozatokat attól függően mennyire nyomod a gázt és milyen fokozatba tetted. Csak gáz és fék pedál van, kuplung pedál nincs.

Teljesen más a vezetésélmény az automatában és a manuálisban. Nem kell tőle félni amúgy, én is sokáig azt akartam de megszereztem manuálisra és simán megy!

Viszont én meggondolnám, ugyanis maga az autó javítása költséges ha elromlik illetve kerülhetsz olyan helyzetbe hogy nincs automata váltós autó a környékeden amikor kéne... Valamint: első autónak valami olcsóbb is elég bőven, hogy tapasztalatot szerezz, plusz amúgy is nagyon sok a biztosítás kezdő jogsival :D 10+ millió az már vadonatúj autó és luxus szintű, felesleges. Gondolom nem hitelre akarod venni az első autód, amivel ha lesz valami akkor téped a hajad.

2016. aug. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A jogsit azt manuálissal tedd le de utána szerintem automatát vegyél mert az sokkal kényelmesebb
2016. aug. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a ZF automata a legjobb. német gyártsa németnek
2016. aug. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ha nő vagy akkor olyat válassz amilyet szeretnél illetve neked kényelmes. Ha férfi vagy akkor csakis manuálisat, még akkor is ha nem szereted. Az automata váltó hihetetlenül ratyi.
2016. aug. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy még fiatal vagy ehhez. Na, kezdjük az elejétől.


1) Igen, ha manuálison tanulsz, akkor manuálist és automatát is vezethetsz. Fordítva ez nem igaz. Ezért is érdemes manuális autón megtanulni. Hidd el, nagyon nagy korlátozás az a jogosítványban, ha csak automatára szól.


2) Kizárt, hogy első autód egy 10 millió feletti kocsi lesz, sokkal valószínűbb egy párszázezres kategória. Esetleg, ha jó anyagi körülményeid vannak elmehetsz max. 2 millióig, én többet nem érzek reálisnak, de a 2 milliót is úgy írom le, hogy az sok. Ez nem személyeskedés, de a hazai viszonyokkal tisztában kell lenni. Ezért is érdemes manuálison tanulni, mert ebben az árkategóriában az autók túlnyomó többsége manuális, és sokkal előbb találsz magadnak egy jó állapotú manuálist, ami megfelel az igényeidnek, mint egy automatát.


3) Nem hinném, hogy ebből a 3 márkából kerülne ki az első autód (ez megint csak nem ellened, és nem a márkák ellen szólt, csak a realitásokat tisztázni kell).


4) Már leírták előttem, hogy kuplung van, csak pedál nincs. Az automatában csak fék és gáz pedál van, a manuálisban ezzel szemben kuplung, fék és gáz (pont ebben a sorrendben balról jobbra haladva).

2016. aug. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ratte ***** válasza:

Kézin tanulj!

10 millió felett kezdődnek a Bmw, Audi, Mercedes normálisabb modelljei, Nissanból alatta is van, feltéve, hogy nem sportkocsit akarsz. Első autónak én is azt mondom, hogy valami olcsóbbat nézz használtan egy millió alatt, ebben az árban is vannak jó autók bőven (kézi és automata egyaránt).

Az automatákból is sokféle van. Kezdve a fokozatmentes CVT-től a dupla-kuplungos DSG-n keresztül az egyszerű hidrodinamikusokig. Utóbbi a legegyszerűbb, ami szinte csak kuplungból áll. De ezeket drága javítani.

2016. aug. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!