Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg nem éri meg a mai...

Tényleg nem éri meg a mai 10-13 éves autókat lecserélni egy 5 éves vagy annál fiatalabbra mert tele vannak elektronikával, és mire azok elérik a 13 éves kor már az egekbe jár az elektronikai szerviz költségük? Márkafüggetlen kérdés

Figyelt kérdés

#Jshs
2017. máj. 21. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Marhaság. Az új autók nagyon jók, és megbízhatóak, ahhoz képest, hogy mennyi mindent tudnak, egyáltalán nem romlanak el többször, mint a régebbi autók.
2017. máj. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Inkább 20 éves kocsik voltak még jók azóta egyre romlik a minőség. Persze a garanciaidőt kibírják úgy ahogy , de utána olyan szervizszámlák következnek hogy agyad eldobod.No meg a szervizek se tudják sokszor mi a baj ,találomra cserélgetnek a költségedre. Sok autóban már úgy tervezik a motort hogy felfúrni felújítani nem lehet,mert vékony a hengerfal. A régen örök élet és egy nap, vezérmű láncokat kicserélték gyenge bicajláncra ami jobban szakad mint a szíj,átugrik stb ,aztán dobhatod ki az egész motort. Millió segédberendezést külön kis elektronika felügyel aminek aranyárban van az értéke ha elromlik és otthon nem tudod szigszallaggal megjavítani. Otthon alig tudsz valamit megszerelni mert kompjuter obd csati meg spec program nélkül kb már semmit nem tudsz szerelni. Egy égő cserét nem tudsz elvégezni az út szélén mert úgy beépítették hogy le kell bontani mindent,és a pótkereket is 'minek az' felkiáltással száműzték a csomagtérből,majd fizetsz a tréleresnek 50 ezret ha kilyukad a kerék. Mindezekért kapsz egy szimulátorjátékot sok parasztvakító villódzó kijelzővel,ami néhány év alatt elavul és veheted a következőt.
2017. máj. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért pl. egy 1.6 szívó J Astra még mindig nem egy ördöglakat.
2017. máj. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
12,5 éves A3am van 8P... 3-4 év múlva cserélni akarom egy ùjabb A3ra,de a sok negatív kritika miatt(összes uj kocsi,japanok is) nem tudom... Láttam én már az M3ason traileren egy 4 max 6 éves A6ost... :) Letiltotta az elektronika,valami kis 20 ezres kütyü vilt a baja...
2017. máj. 21. 11:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Így van. A mai autókat telerakják mindenféle elektromos szarral, a minőség is romlott. Nekem az ötéves autóm robbant le az autópályán. Meg sokszor elromlik..
2017. máj. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Beviz Elek ***** válasza:

Nagyon egyetértek a #2-es válaszolóval, annyival egészíteném ki hogy egy 20 éves verdához nem árt ha kicsit konyítasz is a dolgokhoz. Nem kell szerelőnek lenni, de alap dolgokat meg tudj csinálni.


Az enyém 20 éves, nagyon szeretem, megbízható, ráköltöttem egy csomó pénzt hogy tetszen nekem, de sosem fogok annyit rákölteni amennyiből te csak megveszed az újabbat, nem kell számolni semmi szervizköltséget.


Viszont nagyon fontos, hogy én szeretek szerelgetni tehát nincs munkadíj, használom az eszemet és mielőtt bekanyarodnék a Bárdihoz még körülnézek milyen lehetőségek vannak, ezzel rengeteget lehet spórolni. Aki széttárja a karját és eltolja a szerelőhöz a kocsit, az ne vegyen régebbit

2017. máj. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
VAG konszern autók különösen hajlamosok arra, hogy minden apróságért vészüzembe állnak. Azonban sajnos minden fiatalabb autóról elmondható, hogy tele van elektronikával, már az alsóbb szegmensben is. Pár évet még ki tudsz húzni a mostani A3-assal, de előbb utóbb, úgyis kénytelen az ember váltani egy fiatalabbra.
2017. máj. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha régi, ha új, egyszerű felépítésű autót kell venni és nem lesz gond vele. Csak szívó benzinest, manuális váltóval, de közvetlen befecskendezés, vezérműlánc és turbo nélkül.

Ilyen kocsikkal nagyon eseménytelen a szervizélet, ha gond van, akkor is elvonszolják valahogyan magukat a szerelőig, drága alkatrész pedig nincsen bennük.

2017. máj. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy a baj, idővel általában több tulaj lesz, majd a kor előrehaladtával már nem kivánják szakszerűen megjavítattni a dolgokat.

Fiatal autó is lehet rossz állapotban, míg egy 10 év feletti az ellenkezőben.

5 éves autó se új már, de lehet bőven jót találni belőle.

Egy a lényeg, ne kapkodd el a vételt. Rá kell szánni az időt, többet megnézni...

2017. jún. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!