Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell vezetni?

Hogyan kell vezetni?

Figyelt kérdés

Tudom hogy idióta kérdés,de kíváncsi vagyok.Nem tudok még vezetni,és kíváncsi vagyok,hogyan is kell...:)Mire való a kuplung,sebváltó,hasonlók.

Teljesen az elejétől lennék rá kíváncsi,a beindítástól kezdve.Azért kérdezem tőletek,mert amikor apát kérdeztem,kinevetett...:)

17/L


2010. máj. 16. 18:01
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Szeretném megcsinálni a jogosítványt,de nem szeretnék úgy elmenni,hogy gőzöm sincs semmiről.Persze nyugi,egyedül semmit sem fogok kipróbálni!:)
2010. máj. 16. 18:04
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

én 32 évesen úgy mentem le vezetni, hogy fogalmam sem volt az egészről

senki nem nevetett ki

azért van az oktató, hogy megtanítson

2010. máj. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
3%
Ha van biciklid és azon sebváltó, és tudod kezelni, akkor az autó sebváltójával sem lehet nagy gondod, mert a célja lényegében ugyanaz. A kuplung a tolatáshoz kell, működési elvét nem tudom, bocsi :D Én még csak 16 vagyok, fiú, jogsin egyelőre nem gondolkodom.
2010. máj. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A kuplung pedál a bal szélső pedál, ha benyomod akkor a kocsinál megszünteted a motor és a kerekek közötti kapcsolatot és tudsz váltani, megtudsz állni.

Induláskor 1-esbe teszed a váltót úgy, hogy beindításkor kuplungot benyomod és 1-es, lassan felengeded és közben nyomsz gázt(jobb oldali) mikor már teljesen felengedted akkor gyorsítasz a gázzal és újból kuplung, gázt fel, és kettesbe teszed, kuplung ki(itt már nem kell olyan lassan) és gáz, és így megy ez tovább 5.sebességig.

Megálláskor a kuplungot be kell nyomni és úgy kell teljesen lefékezni a kocsit.


Nekem több mint fél éve van jogsim de előnyöm volt mert tudtam már annyira vezetni hogy elinduljak kocsival.

Amúgy az oktató mindent elmond majd:)

19/F

2010. máj. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

oké,köszi a válaszokat!

akkor csak nem lesz olyan gáz,hogy ilyen sötét vagyok:)

2010. máj. 16. 18:59
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, az még rosszabb, hogyha úgy mész oda, hogy már "tudsz" vezetni.

Én 13 éves korom óta tisztában vagyok azzal, mi hogy működik a kocsiban, heti egyszer mindig elvittek egy parkolóba, vagy valami forgalomtól mentes helyre, így mire oda kerültem h jogsim legyen, elég tapasztalt voltam, rossz szokásommá vált, hogy nem 9:15-nél fogtam.

Meg elég furcsán nézett rám az oktató, amikor lefulladás nélkül végigcsináltam az első órát. Aztán minden apróságért piszkált.


Szóval nyugi, mindenki megértő lesz veled : ))

2010. máj. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy tisztességes oktató azzal kezdi, hogy elmesél mindent, amit tudni kell.

Amúgy nem is egyértelmű a dolog, mert nem minden kocsi egyforma. Egyikben a kormányközepén van a duda (a légzsákok miatt ez már nem jellemző) a másikban a kormány mellett. A világítás meg az ablaktörlő sem mindenhol ugyanúgy van. Van ahol az index és a világítás közös karon van, van ahol külön. Na meg a kuplung helyes használata sem biztos, hogy egyértelmű annak aki még sohasem vezetett, még ha sokat is ült kocsiban. Ja és van ahol van 5. sebesség, és a rükverc elhelyezkedésében is lehetne eltérések. Szóval a vezetés mindenképpen a legalapabb dolgokkal indul, mert az oktatónak is ez a saját érdeke. Nem örülne, ha a tanulók túlságosan leamortizálnák a kocsiját.

2010. máj. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ha van biciklid és azon sebváltó, és tudod kezelni, akkor az autó sebváltójával sem lehet nagy gondod, mert a célja lényegében ugyanaz. A kuplung a tolatáshoz kell, működési elvét nem tudom, bocsi :D Én még csak 16 vagyok, fiú, jogsin egyelőre nem gondolkodom."


1. nem ugyanolyan

2. a kuplung nem csak tolatáshoz kell, hanem minden egyes sebességváltáshoz

2010. máj. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Masodik valaszolo azt irta hogy a kuplung a tolatashoz kell, hat ilyen inkabb ne adjon tanacsot, szerintem idosebb, tapasztaltabb emberek velemenyere kivancsi.

En is ugy mentem oda hogy azelott nem vezettem. Senki nem nevetett ki.

2010. máj. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Beindítod, aztán:


Kuplung benyom, beteszed a váltót egybe.

Aztán kis gáz, kuplung felenged és már mész is.

Ezután ha már felpörgött a motor 2-3 ezerig (bár ne a fordlatmérőt nézd, inkább érzéssel csináld), akkor kuplung benyom és 2, aztán felengeded és megint gáz..

Így van végig.


Aztán ha meg akarsz állni, akkor a középső pedált nyomod (az a fék :D) és a kuplungot egyenlőre hagyod, hogy segítsen a motorfék.


Aztán ha már lassan mész akkor kuplung be, visszateszed a sebességváltót az éppen szükséges fokozatba (ez a helyzettől függ)

Bekanyarodsz és nyomod a gázt.


KUPLUNG MINDEN EGYES VÁLTÁSHOZ KELL (FEL ÉS LE VÁLTÁSHOZ EGYARÁNT)


15/F


Tudom, most jön majd 100 válasz hogy én még úgyse udom hogy van...

2010. máj. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!