Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csinálnátok az én helyembe...

Mit csinálnátok az én helyemben? Tovább lent?!

Figyelt kérdés

Na szóval, kicsit probléma van a szüleimmel, nem bántom őket, igazán minden héten adnak zsebpénzt iskolába, de tavaj nyáron elkezdtem járni jogosítványra. Na akkor már júliustól brigádoztam, amikor lehetett menni olcsóbra amikor volt 350€ akkor nem mentem, de amikor már augusztusban mentem akkor volt már 500-600 €. Igen, jártam brigádozni, de majdnem befizettem azt a 200-250 €-ot, de nem füzettem be, és mindjárt az első nap oda adta a tanár a teszteket, hogy tanulgassam, hogy nézegessem át. Nem hogy nem érdekelt, de mit nézegessek azon, ha még nem volt rendes óram sem. Akkor a szüleim próbálták elmagyarázni ez és ez hogy van még stb.. Nem értettem, aztán visszavitték a tesztet, mert hogy nem tanultam semmit belőle, de csak 1 napot volt nálam. Később veszekedtem a szüleimnek, hogy miért nem füzetik meg a jogosítványt. Hogy nem teszem le. Apum azt mondta, hogy már kezemben volt, és hogy miért hagytam ott. Miért? mert nem volt annyi pénzem rá 500-600 €. Aztán én csodálkozom, hogy néha pesszimista vagyok, hisz a szüleim azt mondják, hogy nem teszem le a jogosítványt, akkor miről beszélünk. Igazán nem járok sehova ki, 1-2x a kutyáimmal sétálni, barátok olyanok vannak, ha találkozunk kint akkor dumálunk vagy a suliban. Elég rossz időszak van most, mert nem látni jóformán senkit kint az utcán. Igen, nem tudok senkire számitani, csak a szüleimre, és azok is lebeszélnek a jogosítványról. De miért? Ez a célom, ez az álmom, hogy minnél hamarabb csináljam meg, és nyugodtságom legyen tőle. De így nem lesz jó, hogy mindig negatívumokat fogom hallgatni tőlük. Igen jót minden szülő a legeslegjobbat akarja a gyermekének, de ezt az egyet nem értem, hogy aki FOGYATÉKOS, és annak a szülei mindent megteszenk azér, és az a srác is mindent megtesz azér, hogy csinálja meg a jogosítványt. Én egészséges ember nem fogja letenni? Engem csak ez bánt, hogy nem kapok biztatást senkitől, mindig csak a rosszat a negativumat hallom. 19 éves vagyok, de néha úgy látom, és érzem, hogy úgy csinálnak velem mint a kis hülyécskével. Mit ajánlatok? Mit csináljak? Nem gyalázom a szüleimet Ments Isten, de ha egyszer van rá lehetőségem, hogy megcsináljam a jogosítványt, akkor miért ne. Most fogok végezni 3. os vagyok, és + 2 év az érettségi, mondják hogy menjek, tanárnő azt mondja, hogy az nehezebb, mint a jogosítvány, pedig nem hinném. Na akkor most érettségire menni, azt megcsinálom aztán mi lesz? Hogyan bizonyítsak a szüleimnek, hogy képes vagyok rá, hogy leteszem a jogsit? Nem nagyon jól tanulok 3-4 im vannak a suliban, a bizi is úgy 3-4. Nem tanulok otthon, de azér nem vagyok buta, tudok valamit. Mit ajánlatok? Mit csináljak? Nem gyalázom a szüleimet Ments Isten, de ha egyszer van rá lehetőségem, hogy megcsináljam a jogosítványt akkor miért ne.


" Léccives értsetek meg, és ne csináljatok belőle viccet, értelmes válaszokat várok "


Előre is köszönöm.


2017. máj. 16. 14:50
 1/5 A kérdező kommentje:
** Később veszekedtem a szüleimnek, hogy miért nem füzetik meg a jogosítványt. (javítom)
2017. máj. 16. 14:52
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig, mert hidegen hagy a családi állapotod.

De ha jól értettem nincs pénzed jogsira és 19 évesen a szüleidtől várod el, hogy fizessék.

Ez szánalmas, dolgozz, lesz pénzed és megszerezheted a jogsit.

szevasz.

2017. máj. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja, amúgy rossz témakör.

A családi kapcsolatok témakörben vannak az önjelölt pszichológusok, ők fognak segíteni neked.

2017. máj. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Alapszabály, hogy addig nem szabad belevágni a jogosítvány szerzésbe, amíg nincsen meg rá a szükséges pénz.

A fontos részletek nem derültek ki, pl miért nem akartad tanulni, miért ők vitték vissza a papírt, az egész folyanat homályos, ráadásul itt nem ismerjük az ottani szabályokat sem, vannak-e határidők a jogositvány megszerzésére.

2017. máj. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kiitos ***** válasza:

Kresz tanulásra kellett volna legalább ennyi energiát fordítani mint amennyit ennek a nyafogós "kérdés"-nek a megírására fordítottál.

Azt akarod hogy felnőttként kezeljenek a szüleid , és nem tudod az okát hogy miért bánnak veled mint egy "hülyécskével"? olvasd el amit írtál, lehet hogy rájössz

2017. máj. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!