Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Chiptuning kérdés. Erdemes...

Chiptuning kérdés. Erdemes cshippelni egy TDI-s Golfot?

Figyelt kérdés
A visszatekerésel beleszamolva van az autóban 400 ezer.110ról felmenne a lovacska kozel 140re.Nos szerintetek az autó birná,vagy nemkockáztassak.

2017. ápr. 22. 11:36
1 2
 11/18 crudy ***** válasza:
Van persze. A nagyobb teljesitmenyre es nyomatekra uj hajtaslanc kell. Uj fekek es felfuggesztes. De nem plusz 20 loeronel. Mondjuk plusz 150nel.
2017. ápr. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
140lónál már csúszik a gyári 110lovas tdinek a kuplungja.(normális helyen ezt is nézik próbakörön)
2017. ápr. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen a nagyobb lóerő miatt szokták chippeltetni az autót. Ha mondjuk evett eddig 6 litert, motorvezérlő átírás után fog enni 5.5 litert. Sokan ezért chippeltetik. Átlagban kb. 0.5 liter a megtakarítás.
2017. ápr. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
30 lóval nem érdemes sz*rakodni,nem tudom teljesítmény vagy fogyasztás miatt kell,ha teljesítmény miatt,akkor vagy csináld rendesen,vagy sehogy,ha csinálod akkor készülj fel,hogy a kocsi árának a sokszorosa rá fog menni erre,nekem az első kocsim egy golf 4 1.9 tdi volt 90lóról fel lett húúzva több,mint 300-ra,de ez nem csak arról szólt,hogy chiptuning,hanem majdnem lett a végén egy új kocsim,szóval szerintem 30 lóerő+ az szinte semmi,max a fogyasztásod lesz jobb.
2017. ápr. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 kiitos ***** válasza:

Szerintem Te inkább optimalizálást szeretnél inkább mint full kihasználni az autódban rejlő tartalékot.

Szerintem mindenképpen érdemes. Normális helyen csináltasd, műszaki állapot is fel lesz mérve, ha valami nem tökéletes legalább kiderül.

2017. ápr. 23. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd sztem.
2017. ápr. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, te magaddal kerülsz ellentmondásba.


" a nemet autopalyan jol ionne az a + lóerő. "


majd pár sorral lejjebb:


"Menne meg de sajnalom a fordulatmérő órát."


Akkor most mi a cél? Mert a chiptől nem fog azonos sebességnél kevesebbet forogni a motor!


"Tanacsért jottem ide,nem kioktatásért."


Én sem kioktatni akartalak: ez volt a tanács: hagyd békén szerencsétlen autót, ne kínozd.


"jól esik a lelkemnek ha foglalkozom vele.Szepitgetem meg ilyesmi."


Azt elhiszem, szépítgesd, mosd le gyakran, polírozd, csinosítsd... stb. De ne 18 éves korában akard megtanítani repülni...

2017. ápr. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Optimalizálásra vidd el inkább, ott nem feltétlen lesz erősebb, de érzetre jobb lehet majd. Esetleg egy 125 lovat kikérethetsz belőle, annyitól még nem lesz baja semminek.

Ha ennél erősebb kell akkor az zsebbenyúlás.

2017. ápr. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!