Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 20-on évesen Ti melyik autót...

20-on évesen Ti melyik autót választanátok ezek közül?

Figyelt kérdés

A keret 1.5 millio Ft mindenképp valami sportosabb autót szeretnék, havi pár száz km-t használnám, így még a viszonylag magas fogyasztás is beleférne.

Ideáig ezek azok amik közül valószínűleg választani fogok:

Tehát:

Mazda MX5 NB 1.8

Mazda RX8

E46 325Ci

Lexus IS200

Hyundai Coupe 2.0

Honda Prelude 2.2 VTi

Legszívesebben az RX8-at választanám, de az a legbizonytalanabb autó, lehet 1 éven belül a vételárát még 1x ráköltöm, az meg nem pálya...

E46 is nagyon tetszik, de abból napi szinten majdnem többet látok mint Swiftből, és nem nagyon akarok beállni a sorba. Meg Magyarországon az egész BMW téma olyan érdekes...

Mx5-öt egyszer vezettem, az nagyon megfogott, bár külsőre nem igen tetszik,+csak 2 személyes, de a vezetési élmény mindenért kárpótolna.

A Japán e46 is eléggé tetszik, de az picit gyenge szerintem, és ugyanez a helyzet a Hyundai-al is, bár vezetni nem vezettem még őket. Kár,hogy az is300 errefelé nagyon ritka, ha gyakori lenne és meglenne 1.5m ból ki sem írnám ezt a kérdést :D

Maradt a Honda, ami számomra nagyon pofás kis autó, pörgős 185le-s 2.2-es vtec motorral, csak sajna elől hajt, de ezt leszámítva nagyon jó lehet.

Ti melyik mellet tennétek le a voksotokat, és miért? Valamit ezeken kívül valami hasonló árú, stílusú autót ha tudtok ajánlani azt megköszönöm.



2017. ápr. 13. 07:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
33%

20 évesen mindenképp olcsó fennntartású és nem elromlós autót. Akkor maradnak csak a japán autók. Lexus IS kicsit drága lesz és olcsón csak valami széthajtottat kapsz.

Mazda és a Honda is már elég határeset. Nem olcsók a jó állapotúak.

Suzuki - megjegyezted hogy nem akarsz tömegautót - Suzukiból van 489ezer darab most Magyarországon. Nem kevés de te feltűnő akarsz lenni és ezért ez is kiesik.

Marad a Hyundai Coupe ami ritka is nem is túl drága és a fenntartása is olcsó. Még aránylag modernnek mondható formái vannak és még olcsón is kapsz jót belőle.

Az eredmény:

Hyundai Coupe

Hogy legyen mellé választási lehetőség ezért nézz utána még a Toyota Celica-nak amire szintén csak jókat lehet mondani.

2017. ápr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem bántásból írom, de ezek közül egyiket sem. A pár éves jogosítvány havi párszáz km vezetéssel egy öregecske (kevesebb biztonsági elektronikával szerelt), de erős autóban már az első télen, vagy egy komolyabb esőnél autótöréshez vezethet. Én inkább egy gyengébb (100-120LE) autót ajánlanék az első 50-100E KM-re. Vagy egyből vezetési tréninget az autóvásárlás után, hogy tisztában légy az autó határaival.
2017. ápr. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
74%
Olyan autót vegyél mindig, amelyiket szeretni fogod! Ha szereted nem fogod elhanyagolni és vigyázni is fogsz rá.
2017. ápr. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%

Nálam alapból kiesnek a négyhengeresek mert élvezeti cikként tekintek az autókra és nem szeretem a négyhengeresek által keltett rezonanciákat. Pár hétig négyhengeres, teljesen egyszerű autóval kellett járnom. Hát minden bajom volt...

Nem szeretem a nagyon fent teljesítő motorokat sem. Fordulat növekedéssel romlik a hatásfok és ugrik a fogyasztás. Az csak egy erőltetett 185 lóerő. Gondolom ebből már világos számodra , hogy jó irányba kutatsz.

Lexus IS200 bár IS3000 még jobb lenne.

2017. ápr. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!