Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 20-on évesen Ti melyik autót...

20-on évesen Ti melyik autót választanátok ezek közül?

Figyelt kérdés

A keret 1.5 millio Ft mindenképp valami sportosabb autót szeretnék, havi pár száz km-t használnám, így még a viszonylag magas fogyasztás is beleférne.

Ideáig ezek azok amik közül valószínűleg választani fogok:

Tehát:

Mazda MX5 NB 1.8

Mazda RX8

E46 325Ci

Lexus IS200

Hyundai Coupe 2.0

Honda Prelude 2.2 VTi

Legszívesebben az RX8-at választanám, de az a legbizonytalanabb autó, lehet 1 éven belül a vételárát még 1x ráköltöm, az meg nem pálya...

E46 is nagyon tetszik, de abból napi szinten majdnem többet látok mint Swiftből, és nem nagyon akarok beállni a sorba. Meg Magyarországon az egész BMW téma olyan érdekes...

Mx5-öt egyszer vezettem, az nagyon megfogott, bár külsőre nem igen tetszik,+csak 2 személyes, de a vezetési élmény mindenért kárpótolna.

A Japán e46 is eléggé tetszik, de az picit gyenge szerintem, és ugyanez a helyzet a Hyundai-al is, bár vezetni nem vezettem még őket. Kár,hogy az is300 errefelé nagyon ritka, ha gyakori lenne és meglenne 1.5m ból ki sem írnám ezt a kérdést :D

Maradt a Honda, ami számomra nagyon pofás kis autó, pörgős 185le-s 2.2-es vtec motorral, csak sajna elől hajt, de ezt leszámítva nagyon jó lehet.

Ti melyik mellet tennétek le a voksotokat, és miért? Valamit ezeken kívül valami hasonló árú, stílusú autót ha tudtok ajánlani azt megköszönöm.



2017. ápr. 13. 07:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Az rx8-at hagyjuk is........nyűgös drágán es nehezen fentarthato benzintemető!


Az mx5-től én nem tudom miert van mindenki igy elajulva es ha sportos autorol van szo akkor ez az első ami szóba jön!En is probaltam es vezettem,de maximum annyi emlekeztetett benne a sportosra hogy hatul kapar!a legerősebb motorral is harmatos......csak miota a totalcaron az egekig szopták,hogy ez mekkora sztár autó,azota mindenkinek ez a sport auto non plus ultra.....


A bmw-t hanyagolnam....valoszinuleg nem egy boyracer tulajon meg törésen van mar tul az allomany 90%-a


A lexus is200 meg jo is lehet....


Hyundai coupe,na gyakorlatilag az osszes kozul ennek van a legkevesebb köze a sportos kifejezeshez!Ez egy teljesen atlagos gép,amire rajzoltak egy lendületes bódét,de ennyi!


A honda nalam egyertelmű befutó még akkor is ha nem csipem a japanokat meg elol kapar!Az üveghangig es azon tul.porgetheto igazi japan szivomor....nem kerdes higy az kéne!

2017. ápr. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Mennyire különböznek az emberek :D Felsoroltad azokat az autókat amiket sosem vennék meg (talán a lexust csak)

Mindegyik az a kategória amit imádnak behozni külföldről amit széthajtottak vagy ha mázlid van MO-it fogsz ki amit itt hajtottak szét.

Egyiksem egy olyan autó amit egy gondos tulaj megvesz és megbecsül.

RX8 ahogy már írták több pénzt vinne amiért megvetted. +mazdák hiresen szeretik rohasztani a kasztnit.


Ha a kereted 1,5m én tuti hogy Vectra C-t néznék 2005 utáni FL-est.

Lehetőleg benzinest. Remek autó és igen jól néz ki :)

[link]


A linkelt vectra dieseles de épp a leirtakban szereplő dolgok miatt néztem volna benzinest, erre ráköltöttek majd félmillát.

én meg pont vectra felniket árulok de az mellékes :'D

2017. ápr. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel. Még annyi, hogy én úgy hallottam, a Prelude is igényli a törődést a 4ws miatt.
2017. ápr. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
1-es Octavia RS-t vennék, megbízható, jól néz ki, megy.
2017. ápr. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
De azt is mérlegeld, hogy mennyit vezettél már, mióta van jogsid, nehogy az első fára fel csavarodj.
2017. ápr. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Egyiket sem választanám. Az első pár évben egy leszakadt kocsival járnék, amit nem sajnálnék esetleges baleset miatt.
2017. ápr. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit nehéz így tanácsot adni, mert ezek nem egymás alternatívái. Az MX5 egy élményautó, a BME-be meg beférnek a haverok is (ez szempont lesz, ha nyáron mennétek balatonozni és hozzád senki nem fér be). HA csak egy vagy max kétszemélyes krúzolós, néha keresztberakható csapatós gép kell, akkor viszont egyértelműen MX5! De elég belőle az 1.6, az is jól megy és olcsón fenntartható, problémamentes motor.


Mazda MX5 NB 1.8 >> IGEEN! De inkább 1.6


Mazda RX8 >> felejtsd el a wankelt, ha jót akarsz, pláne ennyiért...


E46 325Ci > a második legjobb választás, csak kicsit drágább lesz fenntartani. Vigyázz, mert ennyiért már vannak jók, de sok a kintről behozott leharcolt, öt darabból összehegesztett szutyok


Lexus IS200 > pazar kéziváltó, jól megy, viszont kevés fut belőle, ritkább az alkatrész és kicsit drágább a fenntartása


Hyundai Coupe 2.0 > ritka, ha megtöröd (kezdő jogsival ez előbb-utóbb bekövetkezik), bajos hozzá elemeket beszerezni


Honda Prelude 2.2 VTi > baromi jó, csak kizabál a gatyádból. De ha megengedheted, még ez is egy jó opció!

2017. ápr. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát őszintén szólva szívesen egyiket sem.

Ha ezekből kell választani akkor E46, bármennyire is nem vagyok BMW fan.

Én ennyiért egyébként LEON FR-t vennék (1.8T 180 le)

2017. ápr. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha vezetni szeretsz akkor az MX5, hogyha gyorsan menni akkor az összes többi. Kivétel ha szívni, akkor az RX8.
2017. ápr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

De amúgy helyesbítve első kommentemet, nézegesd meg a IV Golfot első autónak tökéltes.

Ennyiért kapnál V-t is de ha első autó 20onévesen, pénztárcád még nem hiszem hogy birná a felsoroltakat :)

2017. ápr. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!