Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi 80 dízel vélemények....

Audi 80 dízel vélemények. Ugyanúgy rohad, mint a Golf 2?

Figyelt kérdés

Elegem lett a 10 éves kocsikból és abból, hogy 4 millióba áll meg egy 2 milliós VW, régebbire váltanék, volt már 2-es Golfom, de mérhetetlenül elrohadt, a 80-as Audi is ilyen betegségben szenved?

A válaszokat és a további tippeket megköszönöm!



2017. márc. 26. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Audi 80 helyett inkább egy jó állapotú szívó diesel Mercedes 190D 2.5


Igaz nem olcsók de nagyon megbízhatóak és még akkor is alig rohadnak ha az egész életüket kint töltötték a szabad ég alatt.

Az enyém is ilyen, 24 éves és garázst csak kívülről látott és alig van rajta rozsda.

Motorikusan kiváló, nevetséges összegekért lehet hozzá utángyártott alkatrészeket kapni.

Ezeknek az 5 hengeres szívómotoroknak az élettartama valahol 1 milla körül lehet szóval az én 400e km-es mercim is még semmiség :D

Igaz a diesel motor benne hangos és rázza az egész kocsit alapjáraton de legalább nincs benne felesleges elektrónika, nincs benne kettőstömegű.

De van benne szervó, ABS, elektromos ablakok, központi zár, riasztó.


Én le nem cserélem amíg tönkre nem megy vagy amíg ne adj isten valami barom belém nem jön.

Minek cseréljem le?!?!?! azért mert régi????

cserébe meg hihetetlenül megbízható ha az ember törődik vele (porlasztócsúcsok ellenőrzése, izzítógyertya ellenőrzése stb)


Nincs agyonbonyolítva mint a mai modern kocsik, ahogy írtad már egy 10 éves kocsi sem ér semmit megbízhatóság terén mert mindig van valami bajuk és a javításuk sem olcsó. Én dieselt ajánlanék benzines helyett, jó állapotú dieselt persze...

2017. márc. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szántóvető ***** válasza:
hát azok között akad galvanizált pl szivar audi,csepp ausi,ezek kevésbé hajlamosak rohadni.viszont alapból öregek úgyhogy összességében nem tudom hogy jó vételnek tekinthető-e.
2017. márc. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

"Audi 80 helyett inkább egy jó állapotú szívó diesel Mercedes 190D 2.5 "


Francokat, nem is olyan jó az az autó ahogy mondják, állandóan van valami bajuk, és rozsdáznak is rendesen már. Az Audi 80-asok 100 év múlva is meglesznek, csak az rozsdázik, amelyik össze volt törve. És mechanikailag nagyon jók, kényelmes is, egy jó TD vagy TDI motorral még jobban is megy mint a szívó Merci, és takarékosabb is.

2017. márc. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha az ember megbízható autót akar akkor nem vesz turbó-dieselt :)

pláne nem ilyen korú autóban

2017. márc. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, mert ha 250 ezer kilóméterenként kell egy turbót cserélni, akkor az olyan rossz, nem? Te is csak hallottad valahol hogy a Mercedes a király, a turbó meg rossz, és ezt fújod, de nem tudod megmagyarázni hogy miért.
2017. márc. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is vegyél egy jó 2.5-ös szívódezső Mercit csillió kilométerrel. Ha esetleg megkehesedik a csodatechnika, akkor a 4 porlasztóért, a hengerfej gépmunkáért meg a hengerfej tömítésért fogsz annyit fizetni, mint az egész autóért :D


Hogy ne csak Offoljak:

a régebbire váltás sem lesz olcsóbb. Egy átlag 25-30 éves autó is betegágy, hazudik aki azt mondja, hogy nem. A B4-es 80-as Audik nem rohadtak, de ami szép az nem olcsó. Ugyanúgy jók a C4-es 100-asok is, de abból is ami szép és jó állapotú nem kendácsolt hulladék az 6-8-900 000Ft 20+ évesen..

2017. márc. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezért is írtam, hogy nem olcsó....

nem a 200-300e forintost kell megvenni ilyen kocsikból hanem minimum 600-700e


Úgy látszik én akkor kifogtam a jót mert eddig kényszerből semmi nem lett rajta javítva/cserélve.


Kapott egy új hűtőt, új kipufogórendszert, új tárcsafékeket elől-hátul és új fékpofákat.

Most jön a jó idő, szét lesz kapva darabokra a motor és átnézve.

Jó kocsik ezek, csak törődni kell velük, és ezeket legalább lehet itthon szerelgetni, alkatrész meg dögivel van hozzá neten.

2017. márc. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!