Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » AUDI A6 quattro 3. 0 V6 TDI...

AUDI A6 quattro 3. 0 V6 TDI 2005-2007 ig quattro-ról vélemények? Lehetőleg hozzáértőktől vagy tulajdonosoktól várok véleményt.

Figyelt kérdés

2016. dec. 7. 12:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem egy 2007-es van. Nagyon meg vagyok vele elégedve, imádom, ahogy gyorsul, nagyon erős. A motor alapjában véve nagyon jó konstrukció, igencsak tartós, de ha hozzá kell nyúlni, akkor problémás: vezérműlánc a tűzfal felőli oldalon van, ezért szinte szét kell szedni az autót, és 2 napos meló, ráadásul a lánc önmagában sem olcsó. De nekem 360 ezer km-nél még nem kellett cseréni, nincs csereintervalluma, csak ha elkezd csörögni, akkor kell rögtön cserélni.

Injektorok: 6 darab van belőle, és jó drágák. Van aki azt mondja, hogy nagyon könnyen tönkremennek, hát nekem még nem kellett hozzányúlni (80 ezer km-t tettem én az autóba).

Ami még drága, az a futóműve, nagyon sok lengőkar van benne, mint minden Audinál. De nem muszáj mindet cserélni egyszerre, csak amelyik problémás, a lényeg, hogy a másik oldalon is cseréld ki a karnak a megfelelő párját (én pl 4 kart cseréltem eddig, 2-2őt mindkét oldalon).

A quattro rendszer az isteni, a kerékkipörgés ismeretlen fogalom, kanyarbban nagyon stabil, igaz hogy picit tolja az orrát, de abszolút korrigálható, ezért jó a quattro, hogy bátran tudj a gázra lépni ha kell.

Az enyém tiptronic, még vajfinoman vált, de már 2x volt váltóolaj cserélve: egyszer mikor megvettem, meg 65 ezer km után megint, ez a titka az egésznek. Nem olcsó, de megéri, ha nem padlózod állandóan, és rendszeresen cseréled az olajat, a tiptronic is lehet örök életű.

Egyszer hagyott az út szélén, mert elfüstölt a turbó, de akkor is az első parkolóig el tudtam gurulni (autópálya). Pont az ilyenek elkerülése miatt szigorúan 10 ezer kilóméterenként olajcsere. És akkor nem lesz baj.

2016. dec. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!