Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyerges vontatók Európában és...

Nyerges vontatók Európában és az USA-ban. Miért van így?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy a nyerges vontatók európában 2 tengelyesek, míg az USA-ban, de még Nagy-Britanniában is 3 tengelyesek (1+2). Európában ugye 40t a súlyhatár (ha jól tudom), Amerikában nem tudom, de sztem Nagy-Britanniában sem több. Akkor miért van az, h itt megoldják 2 tengellyel, máshol meg 3at használnak?
2010. máj. 10. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Jó nagy butaságokat irsz..


A súlyhatárok lényegesen eltérnek mind3 helyen, még a paletták is teljesen más méretűek, amit a kocsiba pakolnak(euro palett, uk palett, usában pedig vmi heat treated pallet a szabvány).

2010. máj. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mégis a La Manche-on meg a csalagúton át egy csomó kamion utazik ide oda Anglia meg FR.o. között. Ha akkora az eltérés, akkor hogy tehetik meg?
2010. máj. 10. 17:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel az amerikai kamionok általában ( szinte mindig ) 3tengelyesek, 3tengelyesekkel járnak.

Európában meg a 2 tengelyest használják, ha nem kell nagy súlyt cipelnie.


( hülye kérdés, hülye válasz)

2010. máj. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Mégis a La Manche-on meg a csalagúton át egy csomó kamion utazik ide oda Anglia meg FR.o. között. Ha akkora az eltérés, akkor hogy tehetik meg?"


Aszerint pakolják a kamiont, hogy mi az úticélja. Ha a vevő egy angol cég, akkor hiába indul a kamion Németországból, uk paletten lesz az áru, az angol szabványoknak megfelelően.

2010. máj. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát Amerikába biztos hogy sokkal de sokkal nagyobb a súlyhatár amugy meg azt is észrevehetted volna hogy amerikába a pótokon 2 tengely van mig EU-ban 3
2010. máj. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

magyarországon 44t ha jól emlékszem..

Usa-ban 77t

Uk-ban nem tom

A tengelyekre vonatkozóan:amit látsz 3tengelyes nyerges Uk-ban...az kormányzott nem számít "normális" tengelynek mer kisegítő...

2010. máj. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző előtti vagyok magyarországon 40,5 tonna a legnagyobb megengedett össztömeg
2010. máj. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!