Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért a manuális váltó az...

Miért a manuális váltó az elterjedtebb Európában?

Figyelt kérdés
Amerikában, Ázsiában, Ausztráliában szinte az összes autó automata váltós, azonban nálunk az eladott autók kb 80-90%-a kézi váltós. Szerintetek mi az oka ennek?
2010. dec. 8. 22:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert pénzt spórolunk azzal, hogy nem vagyunk lusták egy kart tologatni időnként vezetés közben.:)
2010. dec. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Az okok eléggé sokrétűek. Észak-Amerikában és Ausztráliában jókora kihasználatlan területek vannak, iszonyatosan hosszúak az autópályák. Európában sokkal sűrűbben helyezkednek el a városok, itt ritka a hosszú, több száz kilométeres autópálya. Itt inkább a városi, városok közti közlekedés dominál. Ebből adódóan az autókat kisebbre, mozgékonyabbra tervezik, amiből az következik, hogy a nehéz, teljesítményfaló és változó terhelésen eléggé gazdaságtalan automata váltó helyett a gyors terhelésváltásokhoz alkalmasabb, könnyebb, kisebb kéziváltót alkalmazzák. Az "amerikai" sofőrök vezetési stílusa is más, ők inkább nyomatékból autóznak, beállnak egy fix sebességre és tartják, amíg el nem fogy az út. Ezért nekik jobb is az automata váltó (ami állandó terhelésen, jól működő lock-up mellett gazdaságos is). Illetve ott az autó sokkal inkább fogyasztási cikk, mint itt, ezért maximális kényelemre törekednek.
2010. dec. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Európában (Magyarországon) is folyamatosan terjed el, mert kényelmesebb.

Mondjuk nekem nem kéne még ha fizetnének akkor se, de az már az én dolgom.

2010. dec. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%

Ezen én is gondolkodtam már, amire jutottam a kérdésben, azt már elmondták előttem.


Én sem adnám fel a kézi váltást, nálam ez hozzátartozik a vezetésélményhez. Többen győzködtek már, hogy hosszú utakon kényelmesebb, de hosszú utakon a kézi váltóval is kevesebb dolog van. Szóval kiköpött európai vagyok.:))

2010. dec. 9. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és azt a legendát nem bírom kihagyni, hogy Amerikában két suhanc feltört egy autót, el akarták lopni, de nem bírtak rájönni, hogyan lehet vele elindulni, mert kézi kapcsolásos volt, és még nem találkoztak olyannal.:))
2010. dec. 9. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
22%
Én meg az automata váltót nem cserélném el az égvilágon semmire! Amennyi autó lefulladt már elöttem, meg akkor ha néha dugó van, állandóan 1-es, 2-es, üres, szóval esküszöm manuális váltós kocsim lenne olyankor kiszállnék és egyszerüen otthagynám az autót a pics ába.
2010. dec. 9. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%

Sok igazság van az eddigi válaszokban ,de a lényeg másban van.

Amerikában azért terjedt el az autváltó mert olcsó volt a benzin és ezért leizélték azt az 1-2 liter többlet fogyasztást 100 mérföldön amit okoz ,de legalább nagyon kényelmesen vezethető volt tőle az autó.

Európában meg azért nem ,mert drága volt a benya és a mai napig erősen gondolkodóba esnek a népek ha azt látják , hogy egy vas automatával 0,5-1,0 literrel többet eszik százon mint a kézistiftes verzió . És hogy ne kelljen pl 7 litert vennie/tankolnia a 6,5 liter helyett,hát inkább lemondanak a kényelemről,az automataváltóról.

2010. dec. 9. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
45%

én is a manuális váltó híve vagyok, nekem is hozzátartozik a vezetési élményhez (bár nem nagy városban lakom)


viszont amikor pesten állok a dugóba, undul a sor kuplung, egyes, gáz, kuplung fel + gázt neki, kuplung, 2esbe, gupung le+gázt neki, megáll a forgalom, fék közbe kuplung, üresbe be, és kuplung fel


amikor már kb 50-szer kell ezt eljátszani 10 perc alatt akkor néha ki tudok borulni

2010. dec. 9. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
2010. dec. 9. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem bánnám, ha több lenne, mert akkor a mozgássérült haveromnak nem kéne vadásznia az automata kocsikra, amiből még egy gyakori típusból is alig akad a kereskedésben, és ha akad, akkor meg a kereskedő akarja rásózni a töröttet épként.
2010. dec. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!