Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért a manuális váltó az...

Miért a manuális váltó az elterjedtebb Európában?

Figyelt kérdés
Amerikában, Ázsiában, Ausztráliában szinte az összes autó automata váltós, azonban nálunk az eladott autók kb 80-90%-a kézi váltós. Szerintetek mi az oka ennek?
2010. dec. 8. 22:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

10:53 nak

Miért hiszed ,hogy kevés fajta van ,hisz pl (én nemrég tudtam meg ) hogy az annyira lenézett Suzuki ,minden tipusát meg lehet vásárolni automatásban is.

2010. dec. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
61%

Nekem jobban bejön a manuális váltó. Olcsóbb a kocsi, kevesebbet fogyaszt.

Egy Audi A4-es automata váltója fél milló, a kocsi meg 1,7 millió, tehát az automata váltó nagyon drága ha elromlik.

Ültem már automata váltós autóban és engem nagyon idegesített hogy zúgott a motor mint ha csúsztatott kuplunggal mentek volna folyamatosan.

2010. dec. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
74%
14:24 - Nem kevés fajta van, hanem kevés példány fut használt kocsiból, így 1-2 típust és egy életkor-intervallumot kiválasztva bizony nem kínálati, hanem keresleti piac van Magyarországon. (Németországban már valószínűleg jobb a a helyzet.) Idehaza nem nagy öröm tized- vagy huszadannyi darabszámú autó közül választani, mint azoknak, akik hagyományos autót akarnak.
2010. dec. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Vegyünk egy gyakori kocsit. Opel Corsa. (megkötés semmi, évjárat 2003-2008).

hasznaltauto.hu adatbázisa:

Találatok száma: 453 db.

Csak automaták: 21 db.

Huszadannyi kocsi közül választhatok...

:(((

2010. dec. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
75%
:D Most akkor közelítsük meg másik oldalról a témát... NÁLUNK MIÉRT 350Ft (+) egy liter benzin? (költői kérdés, nem kell rá válaszolni)
2010. dec. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
83%

sok jó válasz volt, de azt kihagyták, hogy a motorok űrtartalma itt átlagosan jóval alacsonyabb, az amerikaiknál a 3000ccm a kicsi, nálunk meg a 1200ccm, de sokan 1000- illetve 800ccm es autóval járnak. a véleményem, meg a tapasztalat is azt mutatja, hogy automatához kell minimum egy 2000ccm es autó, h ne nőljön drasztikusan a fogyasztás, és ne csökkenjen drasztikusan a teljesítmény, dízelnél esetleg már egy erősebb 1.6 os elég egy kis autóba.


én manuális váltó párti voltam, 4 éve vezetek elég sokat, most nem rég éeltemben először vezettem automatát(amit eddig fújoltam, meg nagypapásoztam) de ezek után, ha tehetném h vegyek valami 2000ccm körüli autót, akkor automatát vennék, sokkal kényelmesebb. már kinőttem a száguldozásból, városba kényelmesebb az automata.


de összességében, az automata váltú sportos, egyszerű, kevesebb hibalehetőség, kisebb javítási költség.

2010. dec. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
34%
Az eu-i piac talán nem oan igényes...
2010. dec. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Pont fordítva. Az amcsik igénytelenek, az Európaiaknak a legnehezebb autót gyártani. Mi vagyunk a legfinnyásabbak.
2010. dec. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!