Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez milyen alkatrész?

Ez milyen alkatrész?

Figyelt kérdés

[link]


A pirossal körbezárt alkatrész neve érdekelne. A tünet az, hogy kipufogó szagot nyom be a ventilátor, ez az alkatrész elég olajos a csatlakozóknál. Az EGR szelepen nem láttam semmi különöset.



2017. febr. 22. 14:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Alapjárati motor van nekem ilyen fekete és enyém is olajos, de mikor nekem kipufogo szag jött be vettünk új katalizátort meg új ventilátort és azóta jó lett!

Ez nekem 300eFt volt, 150 a katalizátor, 50 a ventilátor és 100 a szerleés!


Inkább add el a p1csába!!!!


Szerelőt kérdezted már neked mennyiért csinálja meg a ventilátort?

2017. febr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A ventilátornak semmi baja. A katalizátornak sem. Ha gond lehet, akkor maximum tömítés csere lesz, legfeljebb EGR szelep tisztítás, végső esetben csere.


Tipikusan jól átvert valami szerelő akkor téged sajnos.


Nem szeretném eladni, meg vagyok vele elégedve.


Alkatrészekből pedig az autószerelőknek jellemzően 46% kedvezmény van, ezt kalkuláld bele legközelebb. Interneten magad is meg tudod venni kb. 30% engedménnyel a listaárakhoz képest bármelyik alkatrészt.


Ezért van az, hogy az autószerelők imádnak cserélgetni alkatrészeket!!! (sokszor pedig csak rámondják valamire, hogy ki lett cserélve, akkor 100% marad az anyagon :D )

2017. febr. 22. 14:47
 3/13 A kérdező kommentje:
Az enyém 1.9 diesel Z19DTH motorkód, 150LE.
2017. febr. 22. 14:49
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Ha ennyire jól tudsz mindent akkor itteni kérdezgetés helyett mért nem szereled meg és cseréled ki a tömítésedet 46% kedvezménnyel, hogy ne legyen szag.


Cseréld ki a bekarikázott alkatrészt is, hisz 30% kedvezménnyel megrendelheted interneten. Írd oda a rendelésbe, hogy a mellékelt fényképen a bekarikázott alkatrész kellene!

2017. febr. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Én csak segítségképp írtam...


Nyugi, nekem 40% kedvezményem van az U betűs alkatrész ellátónál, házhoz is hozzák szóval nem kell a tanácsod, köszi!


Általában magam szoktam javítani, ha valami meghibásodik, előtte érdeklődök, youtube videókat nézek, ha megoldható emelő nélkül akkor meg is szoktam csinálni, az a biztos.


https://www.youtube.com/watch?v=gevShAqCAPc


Ez lesz az én problémám is (a tied is ez lehetett) valószínű.


Most komolyan, miért cseréltek neked ventilátort? :DDD


Több autóm is van, ha ventilátor gond volt, azt eddig szénkefe "beragadása" okozta, ha nem megy bizonyos fokozaton, akkor pedig előtét ellenállás.


Inkább köszönd meg hogy felnyitottam a szemed, mennyire átvágtak. Ha full semmit nem értesz hozzá, akkor pedig inkább vidd szakszervizbe, ott sem jársz rosszabbul, az biztos. Legalább lesz számlád az egészről ha később gond lenne.

2017. febr. 22. 15:18
 6/13 A kérdező kommentje:

Azt mondod alapjárati motor lenne?? (én kétlem egyébként)


Tudnál nekem linkelni egy új alkatrészt akkor, biztos kapható?

2017. febr. 22. 15:21
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

Jó, hogy írod a fokozatokat, nekem se ment minden fokozaton de a szerelő aztmondta ebben nincs külön előtétellenállás a motorba van építve, pedig mikor én érdeklődtem interneten mindenki ezt írta amit te mondasz.


De úgy látom te vagy aki full semmit nem ért hozzá, mert nem hiszed el, hogy nekem nagy fekete hengeres az alapjárati motorom, ezen a peugeoton ilyen fekete nagy, mint amit te bekarikáztál!


Hogyha te értesz hozzá és felnyitod a szemem minek kérdezed meg itt melyik alkatrész micsoda? Most azt írnám ablakmosótartály akkor i kételkednél?


Itt én is szoktam kérdezgetni, valóban jó ez az oldal, mert képzeld el régen a zsigulin mikor forralta a vizet és a szerelő 20e ért akart hengerfejpakolást cserélni, itt írták nekem vegyek teszkóba egy kulcskészletet vegyem le a hengerfejet a pakolást kenjem meg szilvalekvárral vékonyan és tegyem vissza.

Megcsináltam és azóta nem forrt a viz csak 2hétbe telt mire rájöttem, hogy miért nem indul be, de segítettek itt két hét után, mert amig levolt szedve a pakolás elálítodott a vezérműlánc!

2017. febr. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Katalizátor és ventilátor csere 100 ezer? Jól átvágtak. Ennyiből egy komplett motor csere kijön, sőt.
2017. febr. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nyilván ha nem tudom micsoda, akkor kérdezek, mi ezen a gond? Legalább nem játszom el mint a legtöbb szerelő hogy valamire nem tudja a választ de mondanak akkora ökörségeket a mandróknak hogy na...


Van előtét ellenállás, a pollenszűrőnél van, ki kell venni a kesztyűtartót. Amikor megvettem az autót, nem ment az egye fokozat. Kivettem, az egyik rugó el volt szakadva. Puha anyagból van, szépen összesodortam a két végén és azóta is gond nélkül üzemel.

2017. febr. 22. 16:23
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy tűnik, hogy a kartergáz olajlecsapató tartálya az. Ha valamelyik cső elrepedt rajta, vagy esetleg eltömődött, akkor a kiáramló kartergáz szagát érzed az utastérben.
2017. febr. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!