Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » ANTIPOLLUTION FAULT Van egy...

ANTIPOLLUTION FAULT Van egy Peugeot 307 1,4 Hdi kocsim. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Van egy Peugeot 307 1,4 Hdi kocsim is elkezdte megint a marhaságát,hogy kiírja ANTIPOLLUTION FAULT 4 hónapig semmi baja nem volt de most megint elkezdte és nem tudom miért.

A jelenséggel az is párosul,hogy kiakad a vizfőfok óra pár másodperc és utána megint semmi baja.:S

Olyasmit is észrevettem hogy a lábam környékére jön a meleg mint állat ugy,hogy nincs felrakva fütés ez sem volt elötte.

A hütővíz renben és vízpimpával sincs gond.

Akinek van hasonló tapasztalata kérem ossza meg velem.Ta pasztalatok? kinek volt már ilyen és mit csinált vele?


2010. máj. 6. 19:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
hát nem tudom szerintem vidd el szervízbe(márka) és ott kimutatja a lexia hogy mi a baj:)jobbat nem tudok sajnos mert nem ilyen autóm van:(
2010. máj. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Megdöglött a katalizátorod, vagy a visszajelző elektronika..


Én ugyanezeket végig szptam egy Citroen Xsara val..


Majd most jön nálad is az economy mode vicc, meg a többi elektronikai hülyeség elkezd nöni a fogyasztás, minden ok nélkül lemerítgeti majd az aksit álló helyzetbe stb..


Jobb ha eladod, én is örültem hogy megszabadultam töle 500 ért 7 éves korába..


Elötte fiat volt hát az meg még kritikán alulibb azóta megfogadtam hogy soha többé európai kocsit..

2010. máj. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Hát az antipollution az a légszűrő asszem, mármint a jelentéséből következtetek erre, lehet hogy rossz a légszűrőd nem? cseréldtesd ki, vagy tisztítsd meg:)

Mert ha szennyezett levegő jön be, akkor az elfojtja a motort, illetve a szennyező anyagok is égnek, bár ez nem melegíthet, mivel maga a motor hője nem juthat be a utastérbe, csak akkor ha be van kapcsova a fűtés.

Lehet a fűtés rossz, lehet a kipuffogóval van baj, lukas, vagy el van tömődve és túlmelegszik, ez később a motornak sem fog jót tenni.


De szerintem a légszűrőddel van baj, vagy eltömődött, vagy átenged minden szutykot.

2010. máj. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Mellesleg, én 307 est nem vennék, A Peugeottal nincs bajom, fateromnak is az van, de a 306-7 es kategória sok hibáal rendelkezik. Nem mind, de az első szériái sok elektronikai hibával rendelkeznek.(ahogy minden új kocsi első szériája)

Én Peugeotbol 406 ost vennék, vagy 207, ha már 1.4Hdi-t akarsz a fogyasztása miatt:)

2010. máj. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat szervizel az a gondom,hogy nem szivesen viszem oda,volt akinek ugyanez volt a baj kicseréltetek vele 1000 dolgot belekerült neki 300-ezerbe és híba üzenet visszatért ennek ellenére...az economy mód az nem baj mert nem hagyja leszivni az aksit,kikapcsolja a rádiot meg ilyenek ha nem megy a motor. Sokan a turbó csöre gyanakodnak,hogy levan csuszva de ha le lenne nem 4 hónap időközel jött volna vissza a híbaüzenet,gyébként már nézetem autoszerelővel anno hát miert is ne pont akkor nem csinálta volna de gépel sem talált semmit...szerintetek egy autodiagnosztika segítene megtalálni a dolgot? hogy ne kellejen mindent kicserélni.
2010. máj. 6. 20:19
 6/19 anonim ***** válasza:

Ne következtess, nézz meg egy citroen xsara szervízkönyvet, benne van hogy az antipulotion a környezetvédelmi egység, azaz a katalizátor..


Pezsónál is ugyanaz, egykutya..

2010. máj. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

ma 20:19


Azt csak hiszed hogy nem hagyja leszívni az aksit, mellesleg életveszélyes ez az economy mód olasz autópályán lerobbantunk éjszaka, és az a fantasztikus Economy mód 20 perc után kikapcsolta az egész áramellátást, még a vészvillogót is, a rendőr majdnem a motorháztetőn intézte el a valagam..


Aztán próbáld vele megértetni hogy mi van, miért nem vagy kivilágítva!!

Levágnáma kezét aki ezt belerakta ezekbe...


De ha nem hiszed próbáld ki, rakd rá a vészvillogót, reggelre már nem fog villogni semmi se...

2010. máj. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

lehet,de én nagyon szeretem ezt az autot ha beleülök tetszik! ha beleülök egy 4-es golfba az nem tetszik és én sokat adok a kényelmre,én már csak ilyen vagyok.:)

Majd keritek egy könyvet,köszönöm.

Venék én peugeot 207-et de a pénztárcám nem engedi,hitelre meg soha semmit:)a kataliuzátort egyébként már sokan mondtaák de azt sem értem akkor miért jó honapokig utána meg ehyszer csak rossz lesz...

2010. máj. 6. 20:34
 9/19 A kérdező kommentje:
igen? hát ez durva ezt az aprobetűs dolgot nem tudtam:) enél már csak a motor csere lenne költségesebb... szerintem motordiagnosztika lesz a vége.
2010. máj. 6. 20:36
 10/19 anonim ***** válasza:

Majd kinövöd :D


Én 3 ik kocsivételnél megtaláltam az optimálisat..


3 hengeres 900ccm es daihatsu charade 1991 es, nincs semmi elektronika még automata szivató se és alig eszik 5 litert ha nyomatom neki a benzinhez a futöolajat, akkor meg még gazdaságosabb...

2010. máj. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!