Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen típusú autók nem...

Milyen típusú autók nem közlekedhetnek most Bp-en a szmogriadó miatt?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy mely évjáratok és típusok azok, amik a környezetvédelmi besorolásnak nem felelnek meg.

2017. jan. 26. 18:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
5-ös besorolástól mindenki mehet
2017. jan. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Azzal tisztában vagyok.

Konkrét típus érdekel, pl kispolski, trabant, régi dízel stb.

Kb. milyen autók tartozhatnak az említett besorolásba.

2017. jan. 26. 18:06
 3/11 anonim ***** válasza:
nem lehet behatárolni, ott van a forgalmiban! Trabi pl biztos nem és Polski sem. Ami régen fekete vagy piros volt azok biztos nem és pár kék sem.
2017. jan. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ezres Swiftem van,katalizátoros.

Mehetek busszal...hogy rohadna meg aki ezt így megálmodta

Ezen felül meg már rég belül vagyunk a határértéken,de tarlós bácsinak ez most annyira tetszik,hogy meghosszabbította.

A birkák meg csak fizessék a baleseti adót-biztosítást,úgyis ingyé lehet buszozni.

Mert ugye buszon is marhakönnyű cipelni a szerszámosládát,ütvefúrót

2017. jan. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

2001-es Cliom csak 4-es besorolású de szerencsére nem kell mennem pestre mostanában.

Szerintem úgy 2005-2006 előtti kocsik nem közlekedhetnek, tehát a szegényekkel szúrtak ki akiknek nincs közel 2 milliójuk autóra .Értelmesebb lett volna páros-páratlan rendszámos rendszer.

2017. jan. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

2002 utániak között van már 5-6-os besorolású.

Nekem Skoda felicia van 98-as 4-es besorolással,tehát nem mehetek vele.

De vannak típusok,amik különböző motorokkal vannak szerelve,nem lehet pontosan tudni.

2017. jan. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

# 5-ös nagyon téved!

2005-ös autóm van. Ráadásul dízel, még részecskeszűrő nélküli.

A forgalmiban 10-es kategória szerepel. Tehát a 2005-2006 körüli autók nagy többségét valószínűleg nem érinti a korlátozás.

Kolléganőméknek viszont egy 2001-es Citroen Xarajuk van. Az már nem mehet, mert 4-es.

2017. jan. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Vicces ez az egész besorolásos dolog, most akkor ezek hogy kötődnek össze az Euro kategóriákkal? Én kocsim 14-es, néztem is nagyot, hogy ez mekkora szám. Ha jól tudom Euro5-ös a kocsim, de mit tudom én, franc se érti ezeket a marhaságokat. És hogy engednek be egy részecskeszűrő nélküli dízelt pl.?

Nekem a rendszámon nincs is matrica, az oké amúgy? 5 éves Golf.

2017. jan. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

azb egész egy baromság


a szmogot a szálló por és korom okozza, azt eg a diesel autók termelik, meg a vegyes tűzelésű fűtési rendszerek.

Erre kitiltották az euro2 es benzineseket amik semmi kormot nem nyomnak ki

Az új 3000 es diesel Q7 es meg mehet. ami kb 10000 szer több köröm részecskét nyom ki mint egy euro2 es benzines.

A qwa anyát a Tarlósnak

2017. jan. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Euro5-ös lehet 14-es. Az enyém Euro4-es a 10-es kategóriával.

Azért dízel és dízel között is van különbség! Csak ezt sokan hajlamosak elfelejteni.

Az egész azért baromság, mert a közlekedés csak kis hányada a PM szennyezésnek. Nagyobb részét a szemét, rossz minőségű szenek, stb vegyes tüzelésű kazánban történő elégetése okozza. Csak ezzel odafent nincsenek tisztában.

A Tarlósnak pl volt a napokban egy olyan kijelentése, hogy a legöregebb, leginkább kormoló buszokat kitiltja a belvárosból és azok csak a külvárosban járhatnak. Pont ezzel növelné csak a szmogot, mert nem a belvárosban tüzelnek vegyes kazánnal, hanem pont a külvárosi kertes házas részeken.

2017. jan. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!