Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szmogriado eseten, hogy...

Szmogriado eseten, hogy oldjuk meg a kozlekedest videkre?

Figyelt kérdés
Befizetett utam van a parommal a hetvegere...Hevizre. En ezt a szmogriadot nem kalkulaltam bele az utazasunkba es emiatt nem vagyok hajlando itthon maradni...mivel mar ki is fizettem a szallasunkat. Penteken indulnank. Elv holnapi nappal bezarolag lesz vege a szmogriadonak. De ha meghosszabbitjak...szerintetek mit csinaljunk? Mindenkepp elutazunk. Korai indulas es kolcsonauto nem johet szoba. 4es kategoriaba tartozik az autonk. Kicsit duhit azert, hogy ilyen dolgokkal korlatozik az embert...es meg jol meg is buntetik. Oke, hogy fontos mert eleg szennyezett a levego igy is...de meg kellene nezni nehany bkk-s buszt milyen jo kis fekete fust szall utana.
2017. jan. 25. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Elindultok reggel 5.45kor, legalább időben odaértek

2. Nem foglalkoztok az egésszel, hanem mentek nyogodtan, mintha mi sem lenne.

2017. jan. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
22 és 06 között érjetek ki Pestről és akkor nincs gond.
2017. jan. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Repülővel! Azokra nem vonatkozik! xD
2017. jan. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jaj de vicces vagy utolso.

Igen erre en is gondoltam a korai indulasra...de a parom hajthatatlan nem akar koran indulni...-.- /egyeni problema tudom) En meg felek es parazok. Mondtam neki ha megallitanak vagy kap buntetest o fizeti ki.

2017. jan. 25. 21:15
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha a párodnak / nektek megér MINIMUM 150000 Ft-ot a bünti, akkor menjetek nyugodtan.

Bár, ha nem kamerával nézik, hanem igazoltatással, akkor meg is tilthatják a továbbhaladást, és akkor ugyanez a bírság plusz trélerezheted/tolhatod az autót

2017. jan. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Korai elindulást javasolnék vagy kockáztni kell és mellék utakon menni ahol nincs fix traffipax vagy sima kamera mert lehet azt is nézik. Nekem is 4-es az autóm. Két héttel ezelőtt időpontot kaptam hétfőre a szerelőhöz de nem mertem menni.

Amúgy nem 150.000 a bünti hanem "csak" 30.000,-

Ezt azért tudom mert a kollégámat megbüntették a héten...

2017. jan. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem 150-ezer és nem is 30-ezer, hanem 15-ezer Ft helyszíni bírság.

[link]


Szabálysértési törvény „99. § (3) Ha az eljárás alá vont személy a helyszíni bírság kiszabását – a helyszíni bírság meg nem fizetése esetén alkalmazandó jogkövetkezményekről szóló tájékoztatás után – aláírásával igazoltan tudomásul veszi, a helyszíni bírság ellen nincs helye jogorvoslatnak.”

[link]


Tehát kormányrendeletben meghatározott kötelező mértéke van, a bírságoló ettől az összegtől nem térhet el.

Ha az elkövető elismeri: jogerőre emelkedik.

Ha vitatja, és szabálysértési feljelentést tesznek ellene, és a szabálysértési eljárás során megállapítják a vétkességét, akkor lesz 30-ezer Ft-os pénzbírság.


„Büntetőpont” (előéleti pontrendszer) nem adható érte.


Nem tartozik azon szabálysértések közé, melyeknél korlátozva van a bírságolás ismétlése (időben, vagy térben), tehát akár egy rövid úton is, többször is kiszabhatják a bírságot.


Ha nem megállítás során, a vezető személyének megállapításával történik a helyszíni bírság kiszabása, hanem technikai eszközzel készített felvétel alapján az üzembentartó részére érkezik, neki módja van kimentésre. Ehhez nincsenek jogszabályban meghatározott előzményi feltételek, nem kell másra hárítania a felelősséget, ugyanis nem tartozik az objektív felelősség körébe. Lehet hivatkozni a szabálysértési törvény 60. szakaszára, ha hozzátartozó vezette az autót:

„60. § A tanúvallomást megtagadhatja az, aki

a) az eljárás alá vont személy hozzátartozója,

b) magát vagy hozzátartozóját szabálysértés vagy bűncselekmény elkövetésével vádolná, az ezzel kapcsolatos kérdésben,”

2017. jan. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!