Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy német Sportautót vagy egy...

Boseman kérdése:

Egy német Sportautót vagy egy olasz sportautót drágább fenntartani? pl Porsche- Ferrari (Maserati)

Figyelt kérdés

Nem az árukra vagyok kiváncsi azt tudom. De mindíg is érdekelt,hogy mondjuk a német a megbízhatóbb "tartósabb",kevés problémával , vagy az olasz.


Ha esetleg valaki márkaszervízben dolgozik vagy esetleg van az említett márkák közül



2016. dec. 28. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Nem tudom, de a szomszéd 1000- es swiftje megbízható is és nem is drága.
2016. dec. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Álmodik a nyomor.
2016. dec. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Francnak kell hülyeségeket válaszolni. Feltettem egy kérdést ,mert érdekel a válasz , de gondoltam ,hogy lesz 1-2 nyápic takonyláda aki ilyeneket válaszol. NE VÁLASZOLJ csezdmeg. Mert ezek a válaszok nem érdekelnek.
2016. dec. 29. 09:55
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Látod, nem is kaptál több választ. Fospumpa.
2016. dec. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

A ferrari valmivel drágabb.


Havi szinten egy ferrari (pl california) olyan 300.000 forint azaz egy évben 3,6 Millió.


Egy Porsche kb 200.000 forint havonta.


Az érték vesztés na az már durva:


Ha veszél egy új ferrarit akkor és 10 évig használod akkor kb havi 800.000 - 1.000.000 forint akocsi. 10 év alatt több mint 120 milliót költötél kocsira. (Megvétel + fentartás)


A Porsche na az már olcsobb (megvenni) ezáltal az havi össz kölcséget is kevesebb lesz. A Porsche az a hétköznapokba jobb de ferrari is kényelmes (tényleg!)


Szerintem mindenap használtra a porsche is megteszi és az is "menö" (persze nem egy ferrari)

2016. dec. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Érték vesztés omfg.Oké ha valaki azért vesz kocsit,hogy eladja az foglalkozzon vele,de akkor meg ne használja.

A Ferrari életérzés.Nem azért veszik,mert "menő" az csak mellékhatás :) aki menő kocsit akar az jóval jóval jóval olcsóbban is megúszhatja.(és meg sem érdemli,hogy egy ilyen gyöngyszem álljon a garázsában)


A Porsche és a Ferrari nem egy szint,Porsche prémium kategória,Ferrari luxus-sport.És nyilván egy Ferrarinak magasabb költségei vannak,de ez nem azért van mert a Német "tartósabb".Sokan azt hiszik attól,hogy valami nagyobb odafigyelést igényel már rosszabb is.Ez egyszerűen nem igaz.Egy Ferrari gyorsabb,erősebb,nagyobb,igényesebb.A Porsche nagyon komolyan vette a downsizeing-ot,azért is van,hogy rengeteg a Porsche (komolyan kb. minden nap látok és vidéken élek).Valljuk be azért elég komoly lenne,ha mondjuk egy Macannak akkora lenne a fenntartási költsége mint egy 488-nak xD Aki meg azért elkezd gondolkodni Ferrari vagy Maserat helyett egy Porschen,merthogy olcsóbb a fenntartása az menjen a sunyiba :P (nem nem rád gondolok,csak ez a véleményem)


ui.: az ilyen elkezdem számolgatni,hogy mennyit költök rá meg mennyibe kerül x év alatt...ne haragudj,de ettől a gyomrom tartalma menekülni akar kifelé.Ez nem egy furgon amit munkára vesz az ember,ott érteném a számolgatást.Ezek az autók nem azért vannak,hogy gazdaságilag jól járjon a tulaj.Egy Ferrari-nál elkezdeni számolgatni a fogyasztást meg a költségeket,hát finoman mondva nem illik.Még a végén megy bele a fogyasztáscsökkentő adalék?

Viszont az előttem válaszoló egy mondatával egyetértek: a Porsche hétköznapi használatra jó :) mivel az egy használati cikk,a Ferrari pedig élvezeti cikk :)


Kicsit csűrtem csavartam de remélem a lényeg is lejött:igen egy Ferrarit drágább fenntartani.És bocsi az offért,de valami mellett egyszerűen nem tudok szó nélkül elmenni.

2017. jan. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Közben rájöttem,hogy kicsit támadó lehetek,félreértés ne essen nem akarok az lenni.Nem akarom leszólni amit írtál,mert az igaz,hanem a gondolkodásmód nem tetszik,ahogy a legtöbb ember gondolja ezt :)


Plusz eszméletlen nagy Ferrari mániás vagyok,de gondolom ez már mindenkinek leesett xD

2017. jan. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

én szeretek mindenek utána számolni. :)


Szerintem nem éri meg az árat. Meg mindeki téged bámül ami engemet zavar...


persze vegye meg akinek ez tetszik, nincs vele baj, én sajnálom rá a pénzt. Igaz nemis tudnam kihasználni nem vagyok valami profi :D

2017. jan. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!