Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel autó minimum 2 literrel...

Dízel autó minimum 2 literrel kevesebbet eszik azonos teljesítmény mellett igaz?

Figyelt kérdés

Tehát ahhoz hogy a drágább szervízt fedezze a kevesebb tankolási költség ezért egy 90 lovas dízelnek 2 literrel minimum kevesebbet kell ennie mint egy 90 lovas benzinesnek. Ugyan akkora súlyra gondolok.


Tehát sokkal drágább a szervíz és az egyéb meghibásodások javítása egy dízelnél.


Tehát ha én eljárok 5-6 liter között a benzined autómmal. Akkor ugyan azon az útvonalon ugyan ez a haszbálat mellett 3-4 litert kell ennie.


Nekem egy g astrám van 2007-es. 1.4 motorral. Gondolkodtam hogy dízelre leváltani. De kérdés megéri e. 20 kmes távokon használom.

Melyik az a dízel autó azonos teljesítménnyel. Súllyal. Nagyjából hasonló években fejlesztett autó. Tehát ezeket a g astrékat gyártják 20 éve legalább. Nem a legelső motor lehet benne. Ez már twinport classic 2. Nem tudkm.hanyas évi fejlesztés lehet. De egy ehhez hasonló kaliberű autó kellene évjáratban is hasonló. De ugye ugyan ez a használat mellett legalább 2 literrel kevesebbet egyen. Hogy ugye megírje a dízel üzemeltetése. Mert a kevesebb üzemanyagköltségből kell fedezni a drégább alkatrészeket. Köszönöm


2016. dec. 12. 20:40
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
Fordulatszámot is rendelj ezekhez a teljesítményekhez, a dízelnél ez olyan 4000körül van a benzinesnél viszont 6000körül tudja ezt.
2016. dec. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

"Kis benzinesre nem kell turbó. Hülyeség. "


Biztos azért lehetetlen már szívó benzines motoros autót venni, néhány ritka kivételt eltekintve.

2016. dec. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
5-6 literrel ha eljársz az 1.4 Astrával, akkor te a 80 km/h ritkán léped át...Két autónk van jelenleg,egy benzines és egy dízel...Tudom miről beszélek.A két autóval kb. 75000 km megyünk évente(kb. 50000 a dízellel, 25000 a benzinessel).
2016. dec. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:

Szívesen végighordanék egy tankon át itt embereket. De egyedül használom. És 90-100-al megyek külterületen.



Én nem akartam semmi mást. Csak hogy mondjatok egy 90 lovas dízel autót ami megéri. És ne a 25 éves 1.9 tdivek gyertek. Mert az is 6-ot eszik minimum.

2016. dec. 15. 16:47
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszíntén, hogy soha nem értettem ezt a drágább szervíz dolgot. Ha egy dízel autót normálisan használsz, akkor semmivel nem drágább, mint egy benzines, mert 2x-3x-or annyit elmegy, mire hozzá kell nyúlni, ha hozzá kell egyáltalán. Nekünk a céges autók Fiat Doblo-k, az enyém még a 2004-es 1.9JTD 77kW-al, többieké már újabb. Heti 2 alkalommal megteszem vele a Bukarest-Satu Mare-Csengersima-Milano útvonalat gond nélkül, télen-nyáron. Amire költeni kell, fék-kuplung-gumi-gázolaj-szűrők-olaj. Ami nagyobb költség, az a turbó, kettőstömegű, de aki tud vezetni és esze is van, az nagyon eltudja húzni ezeknek a csereperiódusát. Pályán ezt a Dobló-t 5 liter alá is tudom vinni. Az olaszok nagyon eltalálták a váltóját, a kategória többi autójához képest nagyon alacsony fordulaton dolgozik, nem pörgi szét magát. Maga az 1.9-es JTD motor pedig kiváló, szerintem ami elmegy 1 millió km felé, és nem kell leselejtezni, mert nincs olyan javitási költsége, hogy ne érné meg költeni rá, és érzi az ember, hogy még bőven bír menni. Jelenleg 1 198 000 km-en áll az óra.


Szóval ha számolunk egy kicsit, akkor nem biztos, hogy drágább a dízel, sőt, jóval olcsóbb, persze ha ésszel van használva.

2016. dec. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

35

Ok de érted, hogy Totya bácsi heti 2x elgurul a lidlibe és azt szeretné ha ezen még tudna spórolni.

2016. dec. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Hát igen, arra nem kell dízel, mert nincs értelme. Dízel autónak hosszú út kell, egyenletes haladással, úgy örök életű.
2016. dec. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!