Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel autó minimum 2 literrel...

Dízel autó minimum 2 literrel kevesebbet eszik azonos teljesítmény mellett igaz?

Figyelt kérdés

Tehát ahhoz hogy a drágább szervízt fedezze a kevesebb tankolási költség ezért egy 90 lovas dízelnek 2 literrel minimum kevesebbet kell ennie mint egy 90 lovas benzinesnek. Ugyan akkora súlyra gondolok.


Tehát sokkal drágább a szervíz és az egyéb meghibásodások javítása egy dízelnél.


Tehát ha én eljárok 5-6 liter között a benzined autómmal. Akkor ugyan azon az útvonalon ugyan ez a haszbálat mellett 3-4 litert kell ennie.


Nekem egy g astrám van 2007-es. 1.4 motorral. Gondolkodtam hogy dízelre leváltani. De kérdés megéri e. 20 kmes távokon használom.

Melyik az a dízel autó azonos teljesítménnyel. Súllyal. Nagyjából hasonló években fejlesztett autó. Tehát ezeket a g astrékat gyártják 20 éve legalább. Nem a legelső motor lehet benne. Ez már twinport classic 2. Nem tudkm.hanyas évi fejlesztés lehet. De egy ehhez hasonló kaliberű autó kellene évjáratban is hasonló. De ugye ugyan ez a használat mellett legalább 2 literrel kevesebbet egyen. Hogy ugye megírje a dízel üzemeltetése. Mert a kevesebb üzemanyagköltségből kell fedezni a drégább alkatrészeket. Köszönöm


2016. dec. 12. 20:40
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Fateromnak van 1.4 16v g astrája, nagypapás üzemmódban közlekedve max 80-90-el kamion mögött így jön ki átlagnak 6,5l fogyasztás klíma nélkül.
2016. dec. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

Egy autó nem nagypapás üzemben fog keveset enni. Minél kevesebbre kell leszorítani az üzemidőt. És minél nagyobb legyen az átlagsebesség. Az is számít mikori fejlesztés. Miénkbe már tuti nem a legelső 20 éves motor van.


Nem a lehetetlent keresem. Több cikben olvastam, hogy adízel literekkel kevesebbet eszik szenélyautókban is a benzinestől. De ha egy 90 lovas dízel ugyan igy megeszi az 5 litert. Akkor a dízel az nem olcsóbbra jön ki, hiába megyej évi 100.000 kmt. Drégábbra fog kijönnj a dízel 5 literes fogyasztással mint a benzines 6 vagy akár 6.5 literes fogyasztással. Tehát én ha megyek 5.3-6.4 literrel. Akkor kettő literrel kevesebbet kell egyen. Hogy maradjon pénz a drágább szervízre. Plusz még olcsóbbra is jöjjön ki. És még hozza is vissza a drágább árát. És még meg is van kötve hogy ne használd rövidtávon. Ne hajtsd, járatsd hidegen. Járasd leállítás előtt. Legjobb kúton tankold a legdrégább anyagot.. Stb stb stb.

2016. dec. 13. 18:12
 13/37 anonim ***** válasza:

Csak egy tényt írtam le, kamion mögött ugyebár a legkedvezőbb a fogyasztás mivel minimálisra csökken a légellenállásod. Nekem 116lovas dízelem eszik dinamikus használatban 4,7-5l.

"És még meg is van kötve hogy ne használd rövidtávon." Az új dízeleknek nem tesznek a rövid távok jót ez tény, a régi adagolósnak szinte m1 hogy mekkora távra indítod be.


"Ne hajtsd, járatsd hidegen"

Hidegen ha járatod azzal csak kopik a motor, főleg egy dízelnél amit ha negyedóráig járatod még akkor se fog megmozdulni ha vízhőfok.


" Járasd leállítás előtt."

Igen érdemes megvárni egy megállásnál míg a turbó megáll és nem úgy állítod le hogy még forog és a kenése megszűnik.


"Legjobb kúton tankold a legdrégább anyagot.."

Én mindig auchan dízelt tankolok +egy kis 2t olaj és kész nem kell ide csoda gázolaj, az magyarországon úgysincs, külföldön a legszarabb 1000x jobb mint az itthon tankolható bármely prémium.



Kinek mi éri meg én csak hosszútávokra megyek autóval így a dízel ideálisabb választás volt, persze nem a legbetegágyabb dízelt kell megvenni.

2016. dec. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:

12

Miért KÉNE hogy a dízel 2 literrel kevesebbet egyen??

Azért mert a végén a benzin és dízeles fentartási költsége egyformára KÉNE hogy kijöjjön?

Nem, nem KELL nekik egyformára kijönni.

Az én 3,0 dizelem városban 10-et eszik, a fentartási kölsége drága, na ezzel akkor hogy lesz?

De értjük hogy csak azt akarod bizonygatni hogy a te 1.4 astrádnál nincs jobb választás. Ez igaz is lehet azokra akik kiszámolják forintra hogy melyik autó fentartása mennyibe kerül és természetesen a legolcsóbbat választják.

De nem mindenki ilyen - tudom ez neked hihetetlen.

2016. dec. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
A legolcsóbb autó az a régi 1.0 vagy 1.3-as swift, ennél olcsóbb autót aligha találni.
2016. dec. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

Igen. 14-es. 3 ezres dízelt egy 3 ezres benzineshez kell hasonlítani. Vagy egy ugyan akkora teljesítmínyű benzinest kell összehasonlítani vele. Nagyobb teljesítménynél már jobbra tud kijönni a dízel mint ilyen kis teljesítménynél amiről én beszélek. És is 90 lovas dízelt kértem példának nem egy 3 ezreshez akartam hasonlítani.


Valamelyikőtök írta, hogy miért kéne 2 literrel kevesebbet ennie? Hogy ugyan annyira jöjjön ki a fenntartása??

Nem. Nem ugyan annyira kell kijönnie. Egy dízelnek olcsóbbra kell kijönnie sokkal. Mivel az újkori ára is legalább 1 milióval drégább a dízelnek. Ezért nagyon keveset kell ennie a benzines társához képest, hogy visszabírja hozni az árát.



Pl ha nézek egy dízel G astrát. Egy 2 ezrest mondjuk. Mert az olyan 100 ló úgy emlékszek. Az se fog 3-4 litert enni. De akkor hogyan fogja vissahozni az árát? Tegyük fel hogy mind a kettő autóba 500 ezer kmt hajtunk bele. Azt simán tudja mind a két motor. Benzines is és a dízel is. Szerintem el kell menni vagy 400 ezer kmt mire elkezdi visszahozni az árát. Nem? Drágább a gázolaj mint a benzin. És 1 literrel eszik kevesebbet esetleg.

De munkatársamnak egy 1.7-es 68 lovas g astrája van. Az 20 éves. 5 felett eszik. Mikor hozza vissza az árát?

2016. dec. 14. 07:55
 17/37 anonim ***** válasza:
Kérdező,szerintem engedd el ezt a dízel témát.....tudod az öngyulladós motor is olyan mint a tanga,hogy nem való mindenkinek!
2016. dec. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:

Ilyenkor amikor azt mondják engedd el akkor látják az emberek hogy van benne igazság amit írok...

Több cikkven írják hogy könnyen lehet égy szervíz 1 milió forint is egy hétköznapi dízel autóban. Mikor hoz vissza 1 milió forintot ha nem is nagyon eszik kevesebbet?

2016. dec. 14. 11:40
 19/37 anonim ***** válasza:

"Több cikkven írják hogy könnyen lehet égy szervíz 1 milió forint is egy hétköznapi dízel autóban. "


Ezt én is minden helyen látom, de azt senki nem mondja el, hogy mégis mi a jó ég kerülhet egyszerre 1 millába egy átlagos dízel autón? Még márkaszervízben sem tudsz otthagyni annyit, hacsak nem motor, vagy váltócseréről van szó.

2016. dec. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:

"Ilyenkor amikor azt mondják engedd el akkor látják az emberek hogy van benne igazság amit írok..."


Milyen igazság?Te olyan baromságokat beszélsz,hogy hihetetlen!Olyan szinten dilettáns vagy a témával kapcsolatban,hogy rossz nézni,és közben puffogtatod itt általad igaznak vélt dolgokat(amiket egyebkent nem tudom honnan szedtel elő,meg ráadásul a bő 90%-a hülyeség)hogy ezzel is bizonyíts,meg igazat adj önmagadnak!

2016. dec. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!