Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell jól autót mosni?

Hogyan kell jól autót mosni?

Figyelt kérdés

Ma autót mostam. Lelocsoltam vízzel, jó erős sugárral. Ezután egy vödörnyi autósampon felhasználásával, kefével végigmentem mindenhol. Mikor a végére értem (kb. 5 perc), leöblítettem slaggal - jó erős sugárral - a habot, trutyit róla. Ezután fogtam a szarvasbőrt, és áttörölgettem a karosszériát, de a szarvasbőr pillanatok alatt koszos lett még így is. A végén itt-ott már ez a kosz is szétkenődött. Sokkal jobb lett, mint amikor vízcseppesen hagyom megszáradni, de mégsem az igazi. Mit csináltam rosszul? Hogy csináljam? Mit tehetnék még?


(Az autókereskedő nem ajánlotta a gépi mosást.)


2010. máj. 1. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha gondolod megfoghatom a kezed,és gyengéden végigsimítjuk a kocsidat oda-vissza,fel-le!
2010. máj. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oh, kedves tőled. :)
2010. máj. 1. 22:03
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy a szarvasbőr volt koszos és attól lett olyan a kocsid?

Viledával próbáld áttörölni

2010. máj. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amiket irtál az nem hülyeség. Én sterimóval, vagy simán slaggal, mikor hogy, leöblitem, aztán szivaccsal samponos vizel átmosom, de csak a fentebbi részeket, lentieket pedig kefével.csak vigyázni kell hogy ne száradjon meg a habos viz, mert utána a sima viz se hozza le.
2010. máj. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindennek a titka a lágy esővíz. Én a tré autómat magasnyomású mosóval meg kefével mostam,az újat meg samponos vízzel. A téli időjárás után egy alapos gőzborotválás,a lerakódott sót meg trutymókat jó alaposan kimosni,főleg a kerékdobokból meg az aljáról. Aztán a kasznit szivaccsal,-NEM KEFE!- átdörgölni,öblíteni viszont jó a borotva. Még az ajtóéleket,illesztéseket is át kell nyomatni,mert kikapja a lerakódott koszt. A lényeg: nem muszáj szarvasbőrözni,az autót mindig árnyékos helyen mosd,ne süsse a nap. Ha tudsz,gyűjts egy hordóban esővizet,ami lágyvíz,azzal mosd le,aztán hagyd megszáradni,de ne a napon. Addig mehet a belső takarítás. Ha megszárad,meglátod nem lesz vízcseppes.Ha mégis,ablaktisztítóval el lehet távolítani. A műanyagokat is le szilikonozhatod néha. Én mindig így csinálom az autómosást,a corsa most 5 éves,de olyan mintha új lenne. :)
2010. máj. 2. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy csinálom de sampon és kefe nélkül szivaccsal. Sosem használok mást, csak tiszta vizet. A szarvasbőr után tökéletes lesz a fényezés és a szarvasbőrt is csak a legvégén öblítem ki.
2010. máj. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én benzinkúton kézi mosóval szoktam mosni és nem törölgetem utánna hanem meghajtom országúton 100-al és mindenhonnan kijön a víz :)
2010. máj. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha van magasnyomású mosód/gőzmosód, az a legjobb. A benzinkút is megteszi. Ha kézzel mosod, használj mosogatószert, az cseppmentesen szárad.
2010. máj. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!