Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell autót mosni? Otthon.

Hogyan kell autót mosni? Otthon.

Figyelt kérdés
2011. máj. 21. 15:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Víz, autósampon, szivacs, vagy kefe...
2011. máj. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

1 vödör langyos vízbe 1 kupak autósampont teszel,aztán kezedbe veszed a mosókefét,és kefélhetsz xD

A végén öblíthetsz,jó szórakozást

2011. máj. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy locsold le vízzel mielőtt elkezded szivaccsal, rongyal vagy kefével dörgölni. mert akkor mikrokarcokat hozhatsz létre, hiszen a porral és kosszal siálod a fényezésed.
2011. máj. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 T5- ***** válasza:

-Autót sterimóval vagy slaggal átcsapatod. Ezzel a sarat, madársz@rt, port eltávolítod, ami nagyon oda van száradva azt fellazítod.

-Vöröd vízbe autósampon vagy ha nincs más akkor olcsó nagykiszerelésű sampon is jó (nem mind) langyos jobb, de jó a hideg is.

-Szivacs bele, autót áttörölget vele, gyakran öblítsd, sose töröld sáros szivaccsal, mert nagyobb kárt csinálsz. Dörzsi kerülendő. Puha kefe (autómosó), szivacs megfelelő erre.

-Javaslat: felülről haladj körbe lefelé, mert az alja szokott legmocskosabb lenni.

-Sterimó, slag, ami van elővesz, első lépés megismétel, vagyis leöblíted az autót tisztára.

-Ha megvan, tiszta puha ronggyal, törölközővel áttörölgeted. Ha szárazra tölöd akkor nem lesz csíkos, meg foltos, maszatos. Ezzel nagyvonalakban megvagy. Kívülről.


Ha szeretnéd átpasztázhatod, meg átviaszozhatod. Azért jó waxolni, mert lepergeti a vizet legközelebb, meg könnyebb takarítani. Ráadásul a polír az apró karcokat eltávolítja.


Sárvédőíveket is mosd ki mindig.


Ha maszatosak maradnak az üvegek, akkor ugyebár üvegtisztítóval azt is letakaríthatod.

2011. máj. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nagynyomású mosó. De inkábbb elmész benzinkútra és ott lenyomatod kézzel, vagy beállsz egy IMO-ba.
2011. máj. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Benzinkúti mosóba ne menj! Tiszta karc lesz az autó!

Ajánlom a nagynyomású mosót, kb 20.000Ft de megéri! Ill. a sampont és a szivacsot. Téves hogy lehet kefével mert attól is csak karcolódik:)

2011. máj. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én Kärcherrel nyomtam az "ipart", míg szét nem fagyott a pisztolya, mostanában meg eljárok a közeli pénzbedobós mosóba. Itt ipari nagynyomású van, kb 300,-Ft-ból lemosom.
2011. máj. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ez eddig hat foltosra száradt autó meg egy tisztaságmániás.

Szóval.

Lemosod,leöblíted aztán VILEDÁVAL (sznobok és pedánsok szarvasbőrrel) áttörlöd,hogy foltmentesen száradjon.

Két vödör víz és öt perc normál esetben.

2011. máj. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 T5- ***** válasza:
Én próbáltam Vileda-val de nekem nem foltos lett, hanem matt. Szóval jó, hogy nem lesz foltos, meg csíkos, hanem egyenletesen matt lesz az egész, pedig akkor bontottam ki a csomagot. Puha törölköző vagy szarvasbőrrel viszont fényesre tudom törölni. Wax meg ad neki egy kicsit mélyebb csillogó fényt.
2011. máj. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Csodálkoztam volna ha "T5"-nél beválik a mindenki által jónak tartott Vileda...

Aki vegyen szarvasbőrt továbbra is kilóra olcsóbb,úgy akár ötvenezret is lehet spórolni!

A többieknek üzenem,hogy ha esetleg matt lenne az autó Viledával történő áttörlés után akkor az két okból lehetséges:

a.) Amúgy is öreg,"napszítta" a dukkózás.

b.) Nem öblítettétek át TISZTA vízben (és csavartátok ki) a Viledát minden törlés után tehát az általa összegyűjtött koszt sikerült eloszlatni egyenletesen a fényezésen.

:p))

2011. máj. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!