Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak egy swiftre...

Cs.Lajos kérdése:

Első autónak egy swiftre gondoltam, viszont nem tudom hogy 1.3 vagy 1.6 legyen nem rally autónak kell de hosszabb távot is mennék vele, elég az 1.3 alap motor?

Figyelt kérdés
Leginkább sedánt szeretnék mert nagyobb a csomagtartó
2016. nov. 17. 11:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Vagy Swift II sedan legyen 1.6-al,vagy Swift III Hatchback 1.3 16V motorral.

1.3-ból nem vennék régebbi 8 szelepeset.

2016. nov. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

a swiftből nagyon jó kis rally autót lehet csinálni:)

Én mentem 1.3-assal egy Szombathely- Budapest távolságot. Szerintem elegendő az 1.3-as motor. Egyrészt kevesebbet is fogyaszt, másrészt többet is találsz belőle. nagyon kis könnyű kocsi, jól viszi az 1.3-as, nem lesz gondod vele.

2016. nov. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem 1.0 van, az is megy autópályán simán 110-zel is. SZóval szerintem az 1.3 elég belőle.


És ne gondold, hogy a sedannak nagyobb a csomagtartója. A felültöltős mosógépet NEM TUDTUK beletenni, mert ugyan centiken múlt, de nem volt a kocsin akkora nyílás, amin befért volna. A Maruti vitte el végül, és menet közben egy kandallót is vettünk, azt is a mosógép mellé téve a Maruti vitte... A sedan swift meg a zsák ruhákat (költözés volt).


Amikor lecseréltük a Marutit, nem sedan swiftet vettünk. Egyszer férjem 9 db gyümölcsös rekeszt (a magasat) tett bele, elfért. A sedanba nem hiszem, hogy ennyit elviszel.

2016. nov. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mindenképpen olyan autót vegyél, ami tetszik, amibe örömmel ülsz, az ablakból elégedetten szemléled, ráadásul dicsekvésre is méltó.

Szedánt vettünk nemrég, nagyon jó karban volt, csilli-villi..csak klíma nem volt gyárilag..


Ha megteheted 1.6-os automata szedánt keress. Nekem volt, nagy élmény.

Hosszabb távokra mindenképpen 1.6-os a kényelmes. Persze amíg ezresem volt, addig azt dícsértem. Ment az is, mint a vihar.

2016. nov. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
1,6-os erősebb motor és ha többen ülnek benne nem erőlködik . Ez is szempont család esetén .
2016. nov. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem egy 1.4-es 8V F astrám van. A kicsit nagyobb motorhoz egy kicsit nagyobb tömeg társul, szóval nagyjából partiban van az 1.3 suzukival.

Gyorsulási versenyre nem kell vele menni, de kényelmesen elvisz A-ból B-be és nem is eszik sokat. Pályán néha megzavarom 130-140-nel, de akkor már rally-zok. :) Rendes használatban 90-100, amit utazónak használok. Azt hozzá teszem, hogy alföldi gyerek vagyok, itt elég nekem ez a teljesítmény.

2016. nov. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]


Érdemes megnézni a képeket, hogy milyen autóval ütközött. Elárulom; az is egy pár százezres autó. 4-500 körülbelül. Egy régi Ford Mondeo


A fenntartása kicsivel lehet, hogy több, de őszintén... Nem éri meg????

2016. nov. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És igen én is gondoltam egy ford mondeora. De szerintem sokat esznek. Jó diselt meg nehéz találni köztük. Az f astrával meg az a gond hogy szerintem kicsit gyenge az 1.4 60le ahoz az autóhoz. Még az 1.6 75le is kicsit gyér szerintem. Jól néznek ki csak szar a motorválaszték. Jó irtam hogy nem verseny célra kell de akkor szerintem a swift még mindig arányosabb le/tömeg arányt mutat.
2016. nov. 18. 02:39
 9/13 anonim ***** válasza:

Többet fogyaszt..... És akkor inkább meghalsz a gyenge papír swift-ben? Akkor aztán sokat fog érni az otthon lévő pénzed, amit üzemanyagból spóroltál.


Nah meg gondolj a családodra, egyéb szeretteidre is! De ahogy gondolod, én azonban biztos, hogy a büdös életbe nem vennék ilyen "autót". Az újabb Suzuki-k már úgy ahogy rendbe vannak, egy 2005 utáni "új Swift", az is keveset fogyaszt és olcsón fenntartható, de ezek a régiek valami katasztrófa!!!!!!!!!! Betiltanám ezeket az autókat.

2016. nov. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jajj neked kell csomagtartó. Akkor még egy jó B Vectra-t keress, Isuzu motorral mondjuk!
2016. nov. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!