Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért indulhat ilyen rosszul...

Miért indulhat ilyen rosszul egy dízel autó?

Figyelt kérdés
Citroën berlingo 1.9D. A nap első indítása kb 10 percig tart. Indítom, elkezd pöffenni és szétkapcsol az önindító. És leáll a motor. És kb 10 percog ez megy. Indítom beindul majd pár pöffenés és leáll. De nem tudom egy percig is tekertetni mert szétkapcsol. De csak ilyen kis fordulaton pöttyen párat azt leáll. Úgy csinál mintha minusz 150 fok lenne a külső hőmérséklet. Pesig va. Plusz 5 fok is reggel. Utánaha már bemelegszik akkor nagyon pöccre indul. 2002-es évjáratú autó.
2016. okt. 29. 20:26
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

[link]


Füstöl indítás után. Ahogy beindul utána egyből nyomni kell neki a gázt mrrt amúgy lefullad. Ilyenkor elkezd dőlni ez a füst. Kb 2-3 percig melegítem.így gáztnyomkodva. Aztán járatom alapjáraton egy percet. Elindulok. Felváltok vele 3-asig és utána már egy csepp füstöt se látni belőle.

2016. okt. 30. 11:42
 12/14 anonim ***** válasza:
Levegős a rendszer. Próbáld meg a nyomás tartó szelepet kicserélni vagy kicseréltetni. Vagy esetleg inditás előtt felpumpálni a tápszivattyút keményre, vagy meglehet próbálni le légteleniteni. Ebből sok minden kiderülhet.
2016. okt. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hát ez nem csak levegősödés miatt lehet, hanem szarakodó porlasztók miatt is, amíg nem meleg addig a szarabb porlasztás miatt csinál ilyet, utána már mikor meleg nem annyira érzékeny a porlasztási képre azért lesz jó.


Amúgy nem kell pumpálni a gázt, keresel egy fix fordulatot, ahol normálisabban megy alapjárat fölött picivel és azon tartod fixen 1-2 percig. Valamivel jobban kedveli, mint a pumpálgatásból eredő folyamatos fordulatváltoztatást, főleg hidegen.

2016. okt. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
12. voltam. Igen lehet hogy az utolsó válaszolónak igaza van , mert csak most néztem a videót.
2016. okt. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!