Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti leszoktátok állítani az...

Ti leszoktátok állítani az autót piros lámpánál?

Figyelt kérdés
2016. okt. 29. 10:49
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
5 percnél, azaz ÖT percnél kevesebb várakozásnál nem szabad leállítani a motort. Az üzemanyagfogyasztás alapjáraton teljes mértékben elhanyagolható, ezenkívül csak hátránya van az akkunak. Leállításkor megáll a rádió, fűtés-hűtés, lámpát is le kéne kapcsolni, mindent csak amortizálsz. Beindításnál pedig óriási terhelést kap a motor, az önindító, az akku, az indításkapcsoló. Az benindítás a legnagyobb terhelés a motornak, még melegen is.
2016. okt. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

0,3 liter/h a fogyasztás ha állok. Minek állítanám le?

Nem fogom szétcseszni a kocsit a leállítgatásokkal.

Azt is utálom ha 1 nap 3-4-szer kell indítanom, mert a városban több helyen van dolgom.

2016. okt. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

" Olyanra is volt nem egyszer példa, hogy kereszteződéshez értem, lassítottam, erre rám húzta a kéziféket."

"nem volt neki oka behúzni a kéziféket. Mentem kb 10-el és lassítottam."


Pár ilyen alkalom, és szépen szétcseszi a kéziféket...

2016. okt. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 nagyontamas ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Én is nagyapa vagyok, ezért a másik oldalt is értem. Szereti a kocsiját, és szereti az unokáját. Megrögzött szokásai vannak, amit ki tudja hány év vezetéssel szerzett. Ebből nyilván vannak rossz és hasznos szokások is. A kocsi piros lámpánál való leállítása vitatható. Nagyon sok mindent kellene figyelembe venni, hogy helyes döntést tudj hozni. Egy E-HDi motoros kocsim van, aminek az elektronikája figyelembe veszi az akku töltöttségét, a motor üzemi hőfokát, hogy milyen elektromos berendezések működnek és ettől függően állítja le a motort. Ha nagyapád kocsiját vezeted tégy úgy, ahogy ő szereti, az ő kocsija, az ő baja. Gyűjts saját verdára, legyenek saját tapasztalataid, és ne felejtsd el, ha lesz unokád, te mit éltél át, míg tapasztalatlan voltál!

2016. okt. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim válasza:

Nem.

A vasúti sorompónál néha igen, mert ott sokat kell várni.

De sima útkerteszteződésnél nem.

2016. okt. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim válasza:

"nagyontamas" felhasználó nagyon jól leírta. Az a helyzet, hogy több féle nézőpont lehet és több féle kocsi létezik.

Egy régebbi kocsinál valószínűleg igaz az az általános vélekedés - amit itt is többen leírtak - hogy nem érdemes leállítani a motort 2-3 percnél rövidebb időre, mert csak károsítja a sok újraindítás az önindítót és elektronikát.

Nekem egy új kéziváltós, Start-Stop rendszeres VW Golf-om van, amelyik konkrétan el tudja dönteni, hogy érdemes-e leállítani a motort. Természetesen azt nem tudja, hogy meddig fogok állni, de egy kuplungnyomással felül tudom bírálni, ha úgy gondolom, hogy olyan a helyzet, amit nem indokolja a leállítást. Tehát be tudok avatkozni, tulajdonképpen ez egy segéd-rendszer, aminek nagyon sokszor van haszna, de azért alapvetően nem szabad mindent rábízni (ahogyan ez más vezető-segéd rendszerre is általánosságban igaz). De például a kollégámnak - bár az is új autó - nem annyira egyértelmű a gyári Start-Stop rendszer hasznossága (rendre ki is kapcsolja), mert automata váltós a kocsija, így gyakorlatilag minden megállásnál - nagyon sokszor teljesen feleslegesen - leállítaná az elektronika a motort és ő nem tud beleavatkozni a kuplung hiánya miatt. Ráadásul az egy dízel kocsi, így a motor eleve kényesebb az ilyesmire és nehezebben is melegszik fel (tapasztalat alapján), vagyis eleve jobban vigyázni kell, hogy relatíve hideg állapotban ne terhelje a motort a sok felesleges leállítgatás.

Általánosságban pedig az a véleményem, hogy bár pl. a város levegője szempontjából jobb lenne, ha minden autó motorja leállna a piros lámpánál, összességében ez nagyon nehezen lenne megvalósítható a való életben és az embereket is nagyon nehéz lenne meggyőzni arról, hogy ezzel jót tesznek a környezetüknek, ha ugyanakkor a saját zsebüket meg nagy mértékben veszélyeztetnék ezzel az autó-amortizáló tevékenységgel...

2016. nov. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

#26#

Nem tudom pontosan hogy működik a start-stop rendszer, de nem értem hogy az automata váltós autónál miért állítja le a motort D-ben? Nem kell kivenni sebességből, de beindítani sem lehet a motort sebességbe kapcsolva.


A kérdező szempontjából az a legnagyobb probléma, hogy a vezetést nem lehet úgy gyakorolni, hogy a nagypapa sem tud szabályosan közlekedni, és nem bízik az unokájában sem.

2016. nov. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Itt nem a pirosnál való megálláson van a gond, hanem a rutin hiányán.

Ebből adódóan úgy ugrálsz sajnos ahogyan más fütyül.

1 megoldás van.

Ha van rá lehetőséged vegyél fel személyi kölcsönt.

Nem kell sok. Elég 150 ezer.

Vegyél belőle 70-80 ezerért egy régi KGST autót,

a maradékból át tudod iratni.

Könnyű fentartani, a TIÉD és a lefőbb:

RUTINra is szert fogsz tenni.


Inkább légy rutinos egy öreg vassal, minthogy bénáskodj egy nem saját gépkocsival.


Idővel majd el fogod tudni dönteni,

mi legyen a piroslámpa kérdéssel amikor már a gépjárműben tényleg csak a magad úra vagy.


Idővel pedig eladod és/vagy jobbra cseréled majdani életed első autóját.


Jó beruházást, Sok sikert, Balesetmentes vezetést és mégtöbb kitartást! :-)

2016. nov. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 B. Judit válasza:
Meg tudlak érteni, én sok év után kezdtem újra, hivatásostól vettem órákat, majd a saját autómban egy rokontól. bizony sokszor sírtam, kaptam hideget-meleget mint te. Hozzáteszem. nagyon sokat tanultam tőle. Akkor még vasárnapi boltzár volt, elmentem egy ilyennek a parkolójába, és köröztem, kiálltam, beálltam. Nagyobb helyeken szinte minden van: egyirányú út, körforgalom stb. A kutya sem zavart, viszont rutint és biztonságot szereztem. Vigasztalásul és buzdításul írtam ezt. Jó tanácsokat kaptál, javaslom ha már van saját autód beszélj egy profi oktatóval, üljön be melléd. kerül amibe kerül, ne sajnáld mert megtérül akkor, amikor önállóan - de biztonsággal mász az utakon. Sok sikert!
2016. nov. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Almásiné válasza:
30 éve van jogsim,szinte soha nem vezettem.3 hónapja muszáj vezetnem.A párom 1 hétig ült mellettem,tanított.Azóta egyedül vezetek.Sokkal nyugodtabb vagyok,mióta nem ül mellettem.Hibázok,de minden nappal jobban megy a vezetés.Indulj rövid utakra EGYEDÜL!Keress egy helyet,ahol gyakorolhatod a tolatást.Ne félj tőle!Bízz magadba,sikerülni fog!
2016. nov. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!