Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti leszoktátok állítani az...

Ti leszoktátok állítani az autót piros lámpánál?

Figyelt kérdés
2016. okt. 29. 10:49
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
49%

Dehogy, még akkor sem ha tudom,hogy sokáig lesz piros.

Egy forintot sem spórolsz vele, ha meg jön a mentő, még pofán is vág,hogy nem mozdulsz azonnal.

Egyébként üres, és ha kell kézifék.

2016. okt. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim válasza:
Egyszer állítottam le, de amúgy soha. Az se piros lámpánál volt, hanem Horvátországba a határnál 1 óra várakozással feleslegesnek tartottam volna, ha megy.
2016. okt. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim válasza:
Előző vagyok. *megy a motor
2016. okt. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Én sajnos nem vezethetek magamban (5 éve van jogsim, de nem igazán szereztem tapasztalatot, /max 4000 km-et vezettem a jogsi megszerzését leszámítva/ az okokat nem akarom sorolni de nem csak rajtam múlott). És a mellettem ülő mindig mondja amikor piroshoz érünk ha nem állítom le egyből, hogy most már leállíthatom.


Amúgy kicsit eltérek a kérdéstől, de ha egyszer sikerül saját autót vennem, akkor újra elmenjek órákat venni? Eléggé bizonytalan vagyok (valamint frusztrált az miatt, hogy nem sikerült semmi rutint szereznem a jogsi lerakása után). A tolatás, parkolás nem igazán megy. Tolatva nem is parkoltam jogsi lerakása óta. Az autó jobb oldalát se nagyon érzem. Rosszabbul megy a vezetés mint amikor tanuló vezető voltam.

2016. okt. 29. 11:39
 5/32 A kérdező kommentje:
Amúgy én üresbe raknám illetve a lábféket nyomnám, hogy ha lejtős a hely ahol megállok. Nem tudom, hogy ez mennyire jó így
2016. okt. 29. 11:40
 6/32 anonim ***** válasza:
77%

25 mp-en felül már megéri leállítani a motort.

A végén még itt az igencsak hozzáértő ,fejlesztőmérnöki babérokra törő kedves hozzászólók megállapítják hogy a start-stop rendszer is hülyeség...


Jómagam McDonaldsnál,hév átjárónál,hosszú pirosnál leállítom. Jelzem nem öreg f astrám van,mely fohászra indul..

2016. okt. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim válasza:
53%

Semmi értelme leállítani. Ha beleszólnak, kérdezd meg, hogy most akkor ki vezet? Te vagy ő?

Új autókban van Economy mód, ott is négy leállás után kikapcsol, mert nyírja az aksit.

2016. okt. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Nem igazán tudok mit csinálni. Olyanra is volt nem egyszer példa, hogy kereszteződéshez értem, lassítottam, erre rám húzta a kéziféket. Az ő autója, nem tudok mit kezdeni ezzel.
2016. okt. 29. 11:55
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Rutint CSAK egyedül fogsz szerezni,ha örökké egy mindentjobbantudó majom kapálózik melletted,el fog menni a kedved az egésztől.

Valamint arra is magadtól fogsz rájönni,hogy mikor hol érdemes leállítani a motort.

2016. okt. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Vasúti átjáróknál szoktam csak leállítani,de ott is csak melegen.


A start-stop rendszer meg nem azért jött létre mert húde jót tesz az autónak,meg húde sokat spórol vele a júzer,hanem azért hogy lejjebb vigyék vele a flottanormát,így kevesebb büntetést/adót fizessen a gyártó.

2016. okt. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!