Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt Alfa Romeokról...

Használt Alfa Romeokról vélemények?

Figyelt kérdés
Megéri vásárolni egy használt Alfa Romeot? Mennyire drága a fenntartása? Melyek a bajosabb modellek? Esetleg van kiforrott és megbízható típus?

2016. okt. 25. 13:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Alfa Romeot csak akkor szabad venni, ha márkarajongó vagy, és pénzed is van. Nem akarom lehúzni a márkát, mert nem olyan mebízhatatlanok, mint mondják, de tényleg vannak idegesítő hibái.
2016. okt. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
159-nél régebbit semmiképpen nem vennék.
2016. okt. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

innen tájékozódj.

2016. okt. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Alfás fórumon mindenki isteníteni fogja az autót, és azt állítják, hogy megbízhatóbb mint bármi más, csak "szeretni kell". Ez esetben a szeretet annyit jelent, hogy kéthavonta hordod szervizbe és költesz rá. És ha nincs szervizben, akkor tényleg megbízható. A legjobb barátom autószerelő, gyakran járok ki hozzá a műhelybe dumálgatni. Na, ott feltűnt, hogy egy 166-os Alfa (egyébként nekem nagyon tetszik, azért figyeltem fel rá) szinte mindig ott van, és mindig dolgoznak rajta a szerelők. Egyszer megkérdeztem az egyik szerelőtől, hogy mi baja tud lenni egy ilyen szép autónak, és erre csak annyit mondott: "Röviden? Minden." A tulaja nagyon szereti, és mivel jól keres, van pénze is rendben tartani, de állítólag a vételárának a többszörösét ráköltötte már a szervizelésre.

De alapvetően itt is, mint a legtöbb autónál, fontos az előélet. Ha rendszeresen karban tartott, megkímélt autót fogsz ki, annak azért alapvetően nem szabadna, hogy komoly baja legyen. Az egy dolog, hogy többször meghibásodik, mint az átlag, és nem annyira bírja a ridegtartást, mint egy Toyota vagy Suzuki, de ha megkapja azt az ellátást, amit igényel, akkor biztosan használható. Csak elég lutri ez használt autó vásárlása esetén. Ha ismerőstől veszed, és tudod az előéletét, és ez alapján jó állapotúnak ítéled, talán nagyobb eséllyel lesz szerencséd. Amúgy ismeretlentől, főleg külföldről Alfát venni olyasmi lehet, mint az orosz rulett.

2016. okt. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az Alfáknál 2005-ben volt egy nagy minőségi ugrás. A 159-el, Brerával, Giuliettával. A korábbiakból én nem vennék egyet se, mondom ezt úgy, hogy szeretem az Alfákat.
2016. okt. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a tobbiek irjak...159-tól vehetsz,az az elottiek felejtosek
2016. okt. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Az alfa fórumokon azért érdemes körülnézni, mert pont ott derül ki, hogy milyen nyűgjei vannak! nem azt kell megkérdezni, hogy jó-e az Alfa, vagy vegyek BMW-t.... Nekem volt 145 és 156 is. Annyira azért nem rosszak, de bosszantó hibák előjönnek. Nem hagy ott, de folyamatos törődést igényelnek. Én is inkább Mito utánit vennék.
2016. okt. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
a futóműve nagyon érzékeny, ok a lengőkar, és drágák a cuccok hozzá. Ami még nem is lenne probléma, ha ezt a folyamatot nem kéne az átlagosnál gyakrabban ismételni.
2016. okt. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
* sok a lengőkar...
2016. okt. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2016. okt. 26. 06:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!