Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol célszerű kipróbálnom az...

Hol célszerű kipróbálnom az autóm végsebességét? (útszakasz)

Figyelt kérdés
Hali. M5 legelejére gondoltam, ahol letér a Nagykőrösi útról, de a sok felüljáró miatt félek, hogy bemérnek. Van esetleg biztosabb út, ahol tuti nincs mérés? Elég lenne pár km egyenes útszakasz. Köszi előre is.

2016. okt. 21. 22:53
 1/7 A kérdező kommentje:
Budapesti vagyok, tehát itt valahol.
2016. okt. 21. 22:54
 2/7 anonim ***** válasza:
Húúha, hát Pest körül egy tuti helyet sem tudok, minden ellenőrizve van. Biztonság szempontjából az M6 a legjobb, mert autó alig van rajta, de ha egyszer jársz keleten, az M3-mas Mátészalka körüli része már teljesen kihalt, kamerák sincsenek, és zsír új az egész, ez tuti hely amit én tudok.
2016. okt. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha trabid van, akkor bármelyik főút megteszi. :)
2016. okt. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A nagykörin kifelé az Auchan és Gyál között sehol nem szoktak mérni.
2016. okt. 22. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Biztonság szempontjából az M6 a legjobb, mert autó alig van rajta..."


Pár éve még valóban így volt. Én már 6. éve ingázok rajta rendszeresen Pécs és Budapest között heti több alkalommal. Szekszárd után Pécs felé még most is azt mondom, hogy elég gyér a forgalom. Kb mint az M7-esen Siófok után. De pont tegnap néztem, hogy mi az isten van, hogy szinte végig összefüggő a kocsisor a szélső sávban. Úgyhogy azért van forgalom főleg a Bp-Dunaújváros közti szakaszon. Folyamatosan kell előzgetni.


A kérdező pedig remélem nem gondolta komolyan, hogy közúton akarja jelentősen túllépni a megengedett sebességet, másokat veszélyeztetve. Nem biztos, hogy mindenen résztvevő fog tudni róla, hogy ott éppen egy végsebességi teszt készül és máris kész akár egy tömegbaleset.

Vannak repülőterek, ahol legálisan lehet ilyet csinálni. (Bp környékén hogy konkrétan hol azt nem tudom, utána kellene nézni. Engem soha nem érdekelt ennyire ez a téma.) Vagy akár a Hungaroringen is vannak tanpályák, vagy akár a ringet is ki lehet bérelni ilyen célra. Nem hiszem, hogy drágább, mint belefutni egy traffiba 300.000Ft-ért, vagy balesetet okozva az életedet vagy a börit kockáztatni.

2016. okt. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akik 70-el tötymögnek, lámpa nélkül, azok hidd el veszélyesebbek, mintha én egyszer megnyomnám 200-al, főleg, hogy mindig van olyan, aki 170el megy, tehát nem az a +30kmph fog tömegbalesetet okozni.
2016. okt. 22. 12:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Járkálgass, tapasztald ki, aztán ahol tiszta a terep ott meghajthatod egyszer, semmi nem fog történni...

Én két falu között próbáltam ki, 180 volt a vége. Nem sokra mentem vele azon kívül, hogy megtudtam azt ami a YT videókon meg a gyári leírásban is benne van...

Ha az érdekel tudja-e a gyári teljesítményt azt nem így kell megnézni, hanem autószerelőnél fékpadon aztán ott lehet csumázni, pontos grafikont kapsz minden fokozatról, teljesítmény-nyomatékgörbével, fordulattal, sebességgel stb. Nyilván a végsebesség nem lesz azonos az országútival, de kitudják azt is kalkulálni.

2016. okt. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!