Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51B nek mivel lehet...

Jasdik kérdése:

Simson S51B nek mivel lehet megnövelni a gyorsulását és a végsebességét?

Figyelt kérdés
Olyan módszer kéne ami max 25e FT és a motor 50ccm es lesz.(Lehet hülyeséget mondok a ccm el kapcsolatba)És a motor teljesítménye növelése áltál a 50köbcenti növekedhet?

2016. aug. 14. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
25ből felömlőt csináltatsz bele. Vagy lehet hogy kapsz 4 felömlős hengert is.
2016. aug. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Henger csere. Gyujtás csere. Rezódob.karbituning.meg fogaskerèk áttételleljátszhatsz
2016. aug. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kislánckerék cserélgetésével tudod azt elérni hogy esetleg nőljön valamennyit a végsebesség, de akkor rosszabb lesz a gyorsulás, vagy hogy egykerékre álljon hármasban is, de akkor meg erősen lecsökken a végsebesség. Amire te gondolsz az szerintem a motor teljesítményének a növelése, amire a hengerfúrás vagy hengercsere nélkül nem igen van lehetőség. Lehet csináltatni épített rezonátort, az egy bizonyos fordulatszám tartományban meg tudja dobni a teljesítményét, de amint kiér a rezósávból, egy döglött tehén lesz. A Simson gyári kipufogója egy "általános" nyomatékgörbét ad a motornak, ami a mindennapi használatra megfelelőbb szerintem. Miért ragaszkodsz az 50 ccm-hez? Én a helyedben megfuratnám 60-asra, olyan helyen ahol ezt minőségi munkával meg tudják oldani. Maradna két felömlő, ettől az alacsonyabb tartományokban is maradna nyomaték. Gyári kipufogóval, elöl pedig egyel nagyobb, 16-os lánckerékkel. Vagyis pontosan ezt csináltam az enyémen, lassan egy éve áldom magam érte. De ha viszont a pörgetésre akarsz menni, akkor is azt mondanám hogy jeladós gyújtás (gyári bontott, vagy valami más motoré, az utángyártott vacak felejtős), legalább egy MZA-s belső rezós kipufogó, és egy 60/4-es henger.
2016. aug. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Leginkább úgy, hogy eladod és veszel egy Apriliát.
2016. aug. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 veterán vas ***** válasza:

Sokat javul(na) a gyorsulása és a végsebessége is a simókának, ha beraknád pl. egy Grand Cherokee-ba.

(8,2 gyorsulás 0-100-ra és majd' 200 a vége)


Az már jó nem? ;)

2016. aug. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!