Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az mitől lehet, hogy hidegen...

Az mitől lehet, hogy hidegen nem éri el a végsebességét a robogó?

Figyelt kérdés
Nem hinném, hogy a motorral lenne baj, mert az pörög rendesen. Szerintem a variátornál lehet valami hiba. Próbáltam már 3 féle varióval, elsővel - hátsóval, többféle szíjjal és kontrasztrugóval, de mindegyiknél ugyanez volt a jelenség. 80km/h körül van a vége, de ilyenkor csak 73-74 ami sikerül neki. Az számíthat, hogy nincs deknitömítés benne?

2016. jún. 8. 08:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem számít, a rendszeresen hidegen maximumig húzatva úgy is megöli hamarosan. Inkább kezdj el spórolni a következőre
2016. jún. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elég nagy kinzás ez szerencsétlen gépnek.
2016. jún. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

Inkább ne öld hidegen. A dugattyú-henger illeszkedés (hézag) nem olyan mint mikor már üzemmeleg a motor, így hidegen gyilkolva jobban kopik. Egy idő után már melegen is gyengébb lesz, elkezd csörögni, stb.

Még melegen sem célszerű üveghangon hajtani.

2016. jún. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez sokba fog kerülni, bármilyen motort vagy autó indítás után legalább 5 perc egyhelyben járás. Hogy a váltó is, és a motor is tudjon rendesen kenődni az olajjal.

Ha meg gyilkolod akkor érdemesebb több időt.

De, ha azt így folytatod, nem adok egy évet, és vehetsz másikat.


Próbáld meg úgy elképzelni, hogy fekve nyomás előtt nem melegítesz be. Nem is tudsz annyit kihozni, és évekkel később komoly bajok lesznek belőle.

2016. jún. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazatok van, elég buta vagyok, hogy így kínzom szerencsétlent. Megfogadom a tanácsokat. Amúgy ahogy szépen kezd melegedni a motor úgy egyre jobban megy, csak én azt hittem, hogy ez valamilyen hiba, de magamtól is rájöhettem volna, hogy hidegen egyik alkatrész sem fog rendesen működni és biztos a variátornak is kell egy kis felmelegedés, hogy rendesen pakolja a szíjat.
2016. jún. 9. 09:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!