Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorosok! Mit tanácsoltok?

Motorosok! Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Van egy 17 éves lányom.Imádja a motorokat,és most fejébe vette,hogy motorozni szeretne.Én nem motorozok,és persze féltem őt,hisz ez egy nagyon veszélyes dolog.Éppen ezért nem akarom neki megengedni.Anyagi helyzetünk megengedné a dolgot,de túlságosan féltem őt.Ti mit tanácsoltok?És mit tennétek,ha a saját gyereketekről lenne szó?Köszi a válaszokat.
2010. ápr. 22. 17:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Hayabusa-t neki :D:D

Na jo csak vicc volt szerintem megengedheted neki elore szerintem mond meg hogy menjen el rutin vizsgara es tanuljon jo sokat motorozni ismeros motorjaval(ha van) es majd esetleg kezdesnek vegyel neki egy kis 50 kobcentis robogot amivel majd megtanul.

16/f

2010. ápr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Elso vagyok vagyis 17/f :D
2010. ápr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

szia szerintem engedd meg neki nyilván nme egy 600CBRrel kel kezdeni a fokozatosság elvét kell követni ajánlatos egy 70 vagy 125 sel kezdeni nyilván attol is fugg h milyen motort szeretne sport túra satöbbi :D

amikor én tanultam nálunk pl motoros rendőrök oktattak és ők nagyon tudnak :) válasszátok meg h mijen suliba iratkozik be :) robogót meg azért nem ajánlanám mert automata és a huly is tud vele menni :D inkább egy váltosat persze nem tudom h a lányod milyet szeretne :D

ha saját gyerekem mondaná ugyanezt holnap már rohanék motort venni neki :)

széles utat a gumi kopjon ne a lelked:)

2010. ápr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi.Egyébként sportmotort szeretne(50 vagy 125 ccm).Megfontolom a dolgot.Végülis örömöt szerezne neki a motorozás...De ha valami történik vele?Akkor én lennék a hibás...
2010. ápr. 22. 18:18
 5/16 anonim ***** válasza:

Hát benne van a pakliban a sérülés. De nálunk ugyan ez a helyzet. Nekem fater vett 14 éves koromban egy motort. Egyszer akkorát nyekkentem vele, hogy kezem lábam törtem. Fater is hibásnak érezte magát, de szerintem nem az a hibás aki megvette a motort hanem aki használja. Vegyél neki egy váltós motort és kösd a lelkére, hogy egy rossz hűzás és nincs több motor.

18/f

2010. ápr. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ilyen elven ki se engedhetnéd az utcára, mert megtámadják, elütik, akármi történhet vele. A motorozás egy megmagyarázhatatlan szenvedély, "külső" ember nem értheti meg. Egy 125 cm3-as motorral nagyon jól el lehet sajátítani az alapokat. 2 éve motorozok, legalább 30 ezer kilóméter van a seggem alatt, estem eddig vagy hatszor, abból 1 volt közlekedési baleset, de az is az én hibám volt félig. (befékeztek előttem, és rárántottam a fékre, blokkolt a kerék és kicsúszott az orra. Rutin hiba volt, most már nem csinálok ilyet... :) Megúsztam egy horzsolással, mivel volt rajtam bőrkabát, zárt cipő, kesztyű. ) Ezzel azt akarom mondani, hogy a motorozás nem olyan hű de veszélyes dolog, mint a média állítja. Nagyon észnél kell lenni, és akkor nem éri az embert probléma. Természetesen van egy kis kockázat, mint minden közlekedési járműnél, de ha az egyén normális, akkor nem para a dolog. Ha a lányod olyan mint én, akkor bele fog őrülni, ha nem motorozhat. Télen én tiszta idegbeteg vagyok mindig, egyszerűen nem tudom levezetni a feszültséget. Tavasszal felülök a nyeregbe, és addig megyek amíg van benzin. Másrészt a motorozás kapcsán rengeteg segítőkész embert lehet megismerni, barátokat szerezni. Remélem megengeded a lányodnak, hogy átélje ezt a varázslatos élményt! További szép napot! 16 éves taknyos
2010. ápr. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%

Én 15 vagyok és egy Simsonom van és nagyon örülök hogy anyám megengedte :)


Ha normálisan használja semmi gond nemlesz

2010. ápr. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni a lányod vérmérsékletét. Ha nyugis, megfontolt ember, akkor motorozzon, én a kezdetek kezdetére egy 50cc kétüteműt, vagy 125cc négyüteműt ajánlanék neki. 125cc kétüteműm nekem volt, tudom, hogy az már elég bika, legalábbis kezdésnek, lánynak mindenképp sok lenne.

VISZONT: ha ilyen "kiaf@szagyerek" típusú, vagánykodós, bevállalósabb fajta, akkor nem való alá motor! Akik meghalnak az utakon, legnagyobb százalékban közülük kerülnek ki. Motornál kiemelten fontos, hogy megfontolt legyen, aki vezet, mert egy nagyobb hiba és vége mindennek.

2010. ápr. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Azt hiszem,eléggé megfontolt lenne.Abszolút nem az a vagánykodó típus,legalábbis nem úgy ismerem őt.Aztán ki tudja,mit "hozna ki belőle" a motor.Végül is itt az a kérdés,hogy mennyire bízok meg a lányomban,nem?
2010. ápr. 23. 16:44
 10/16 anonim ***** válasza:
Inkább az, hogy a lányod mennyire bízik meg magában. Ha úgy véli, hogy tudna vezetni egy motort akár nagy forgalomban is, engedd meg neki.
2010. ápr. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!