Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A mostani (2015/2016) Harley...

A mostani (2015/2016) Harley Davidson-ok megbízhatóak? Gondolok itt az Iron 883-ra vagy a Roadsterre. Azért írtam, mert nagyon tetszenek és valószínű, hogy a közeljövőben szeretnék beszerezni egyet.

Figyelt kérdés
2016. szept. 7. 17:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%
Miért, valaha megbízhatóak voltak? :D Talán a világháborúk idején számított utoljára annak, de kb. egy fényévvel van lemaradva japán és európai gyártók mögött minőségben és technológiában. Csak mivel ez ilyen USA nemzeti jelkép (mint nekünk az Ikarus vagy a Tisza cipő), sok olyan ember veszi, aki úgy véli, hogy neki ez majd a szabadságot fogja szimbolizálni, mikor elkezd motorozni (évente kétszer 10 percet). Ilyen alkalmi pöfögtetésrek talán O.K. is, de rendszeres használatra összehasonlíthatatlanul gagyibb a valódi márkákkal szemben.
2016. szept. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Én is szeretnék egy zsír újat, de hétmilliót nem adok érte.

Amúgy az előttemszólónak tűpontos ítélete, értékelése van.


Menj be a budapesti Harley üzletbe, ott nézz körül..

2016. szept. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Remélem érkeznek még. Első, úgy érted, hogy ezek a HD-ok már nem azok az eredeti motorok,mint Amerikában gyártanak? Vagy csak rosszabbodott a minőség? (Szóval ilyen ,,kínai" termék szaga van?)
2016. szept. 7. 17:36
 4/17 A kérdező kommentje:
Ja, és mire érted, hogy ,,gagyi"?
2016. szept. 7. 17:37
 5/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, sajnos nekem nagyon messze lenne Budapest. :( Borsodban lakom.
2016. szept. 7. 17:38
 6/17 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, többségében még amerikai (bár a válság utáni átszervezések miatt lehet, hogy Mexikóba vagy máshova tolták bizonyos részegységek gyártását), de ettől (vagy épp ezért) nem lesz jó minőségű termék. Minőségi hibákat már akkor meglátod, ha egy japán cruisert meg egy Harleyt egymást mellé állítasz és elkezded alaposan vizsgálgatni: a Harleyn eleve nagyobbak a tűrések, több a kotyogós alkatrész, a hegesztési varratok igénytelenül vannak eldolgozva, stb. Persze nem biztos, hogy kispórolják belőle az anyagot (sőt, kőnehéz az egész), csak inkább úgy tűnik, mintha tapasztalat, semmint számítások alapján terveznék az egész gépet.
2016. szept. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! Szóval nem éri meg kockáztatni. 5 millió ide vagy oda. Inkább maradok a Triumph T120 vagy a Moto GuzziV7-nél. :)
2016. szept. 7. 18:04
 8/17 A kérdező kommentje:
Szerintetek Triumph-ból a T100/T120-at vagy a Street Twin-t vegyem? Mind 2 tetszik. :)
2016. szept. 8. 17:18
 9/17 A kérdező kommentje:
Várok még válaszokat!
2016. szept. 10. 17:13
 10/17 anonim ***** válasza:

Annyira unalmas, hogy olyanok gagyizzak a H-D-okat, akik meg csak közelröl sem lattak. Nem allitom, hogy a legjobb motor. Ilyen nincs is! Nem fogsz ugyanazzal krosszozni, mint palyazni vagy napokra turazni. Nem palyara valo a H-D. Nem is terepre! De az, hogy egy megbizhato es szorakoztato motor, ami örömet okoz es egy olyan "feelinget" ad, aminek nyomaba masok nagyon nehezen ernek, azt több evtizedes motorozas utan garantalhatom neked. Csak egy legendas nevvel nem fogod tudni evtizedeken at folyamatosan növelni az eladasokat.


A Harleykban nagyon kiforrt motorblokkok dolgoznak. Nem veletlen, hogy kb. 15 evente mutatnak csak be ujat, amin csak aprokat modositanak.


En különösen ajanlom a Roadstert. Fantasztikus futomüve van, dupla fek elöl es nekem szemely szerint nagyon bejön a cafe racer stilusa.


H-D elött volt japanom is (most is van meg egy), amikkel szinten meg voltam/vagyok elegedve. Teny, hogy megfizeted a markat es a presztizst is. De nezd meg, hogy hasznaltan mennyit ernek es hasonlitsd össze a japan hasznaltakat az eredeti arukkal! Ertek a motorokhoz, magam szerelem es elegge objektivnek tartom magam ahhoz, hogy ne csak valaminek a neve vakitson el. Teny, hogy voltak gyengebb evei a Harleynak, de a 2000-es evek ota nagyon minösegi motorokat epitenek. De ugyanugy a BMW, a Ducati, de akar az angolok is gyengelkedtek valamikor.

2016. szept. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!