Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Friss a jogsim. A legelső...

Friss a jogsim. A legelső kocsimat tervezem megvenni. Milyet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Árban körülbelül (200.000-250.000).

Az Opel Vectra A,GT-t nézegetem.


2010. ápr. 21. 17:38
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Ha probléma mentes és kisfogyasztású kocsit akarsz akkor veszel egy daihatsu coure-t vagy charade-ot.



Amit nézegettél azt egy év múlva a kukába fogod dobni a többi európai xarral együtt..



Európában nem tudnak kocsit gyártani, az amerikaiak is csak maguknak tudnak autót gyártani..


Marad JAPÁN !

2010. ápr. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:

[link]


[link]

Eddig ezeket találtam.

2010. ápr. 21. 21:25
 33/41 anonim ***** válasza:
ASTRA F GSI C20ne, C20xe
2010. ápr. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

most lehet hogy egy kicsit beoffolom a témát, de itt rengeteg kötekedő bunkó alak van.

Az hogy friss a jogosíványa, nem azt jelenti hogy nem tud elvezetni egy 1,6-os 2,0-ás autót mert "kisodródik az első kanyarban", és ehez hozzáteszem a történetem hogy miért nem.

A családban csak nagypapámnak van jogosítványa aki 70 éves és már azért kicsit életveszélyes dolgokat művelt az utakon, 17 éves koromban csináltam meg a jogsit, első autóm egy wartburg, (nem is volt gond, egyszer nem figyeltem az elejére és egy fát elkaszáltam vele, meg is horpadt), 2 hónap múlva vettünk egy 2001-es BMW 316i Compact M-Packetet, 1,9-es motor 135 lóerő, mindenki azt mondta hogy ez lessz a koporsóm is mert nagyon kezdő vagyok, őszintén szólva nem jelentett semmi problémát a vezetése és egyszer ez mentett meg egy karamboltól mert elég nagy erő volt a kocsiban (mögöttem jött egy mikróbusz, és az mögött egy kamionos, a kamionos nem vette észre hogy a mikróbusz fékez és majdnem beletolta a seggembe, hozzáteszem hogy ezt ezt "vissza kettő padló" manőverrel kerültem el, a kocsi pillanatok alatt 50 környékéről 80 környékére felgyorsult és nekem ez volt a szerencsém) most 18 éves vagyok és nem állatkodok, nem iszok ha vezetek, nem májerkodok, és eddig egy olyan veszélyhelyzetben nem voltam mit én okoztam.


ez a történet azoknak szól akik ebbe a "fiatalvagy frissjogsis, és az első fára felcsavrodsz" bandába tartoznak.



Nekem a suzukival alapvetően semmi bajom nincs csak az a karosszéria. Sikerült már eltolatnom egy 40 kilós terméskövet, fél métert toltam, az autón még egy karcolás se lett. Egyik barátomnak egy Swiftel összejött, a lökhárító beszakadt, csomagtartó behorpadt, azt mondják hogy nem kell vele karambolozni, de az egy dolog hogy TE szabályosan közlekedsz, egy műszaki hiba miatt, vagy egy másik állat miatt könnyen az árokba lehet kikötni. egyszer mentem suzukival, egy kézzel átértem az A oszlopot, kicsit ijesztő volt.

2010. ápr. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 Beviz Elek ***** válasza:

Te is az egyik szavaddal hazuttolod a másikat:D


Lefikázol, hogy friss jogsi nem egyenlő a bénasággal. Később elmondod, hogy 1 éves a jogsid és terméskövet tologatsz meg fákat döntögetsz. Akkor most hogy is van ez?


Amúgy mit olcsobb megcsinálni? Egy bontott Suzuki elsőlökhárítót vettem 16ért (lökös+2 index+1 ablakmosótartály motorral).


Te mennyiért fényezteted le a BMW lökhárítóját? Több mint 16ezer? Jééé soha nem hittem volna.


Amúgy a másik fele. Nekem ne mond, hogy soha nem fogsz egy picit gyorsabban menni, egy picit májerkodni (eljön az az idöszak is hidd el).

Összetöröd a család BMW-jét, vagy összetöröd a saját szar Suzukidat? Legyen már eszed édesfiam. Nekem ne magyarázd meg, hogy jót tesz a hóembernek a napsütés.


20 éves srác vagyok, tudom mi az amikor vezetsz

2010. ápr. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

bocsánat, egy kicsit hülyén fogalmaztam magam, a fakaszálásnál azt hittem hogy lessz elég hely a kocsinak és már nem néztem a kocsi elején, hát már nem volt, ekkor volt 2 napos a jogsim.


a terméskősodrás nem májerkedés volt, egyszerűen beparkoltam a terméskő mögé, a hátsó szélvédő magasan volt és nem láttam a követ csak annyit éreztem hogy nem úgy megy az autó ahogy kéne neki. egyébként a javíttatás semennyibe se került, semmi sérülés nem történt rajta.


de egyik sem volt életveszélyes helyzet, (nem döntöttem senkire se rá a fát :D)


az egy dolog hogy 20 éves vagy és hogy én meg akarom neked magyarázni a dolgokat, de nem ezért irtam ennyit hogy próbálkozzál oltogatni.

2010. ápr. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

21:58 és 00:24 vagyok megiiiint

nem azt mondtam hogy a friss nem egyenlő a bénasággal, a az friss nem egyenlő azzal hogy minden második fába 180-al belerongyolsz és minden 3.-ik kanyart nem tudod bevenni.

csak mivel tele van a tv/újság ilyenekkel hogy 220-nál a barom berántotta a kéziféket hogy ő majd driftel és X ember meghalt miatta. és már a ****** kivan belőle hogy a normális fiatalkoat is ezek miatt baszogatják. azért mert neked amikor friss volt a jogsid és te állatkodtál nem mindenki ilyen, ne magadból induljál ki.

2010. ápr. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 Beviz Elek ***** válasza:

Csak 2 napos volt a jogsid? Apum 2 millió kilómétert vezett le eddig (kamionsofőr volt), szeritem ő nem ment volna neki a fának. Senkinek nem lett baja, de ameddig a Suzukin egy horpadást megnézek és legyintek egyet, addig megnézném, hogy te hogy legyingetsz egy BMW-nél. (Tudom, akkor még nem az volt). A terméskőre meg... Én ha nem tudom, hogy mi van a kocsi mögött, akkor nem tolatok. Viccesen hangzik mi?:D Jajj tudom... Friss jogsi ;)


Itt nem a balesetek okozásáról van szó. Egy olyan BMW-nél elég ha végigkarcolod az oldalát és többe kerül lefényeztetni mint az én autóm egyben. Akkor most mi is jó kezdőnek?


Csináltál hülyeséget vagy nem? Igen?:O Melyiket olcsóbb megcsinálni?


Nem oltogatás a célom, de ha gondolkozol azelőtt mielőtt írnál, akkor ezeket esetleg elkerülöd.


Közben eszembe jutott még egy elég jó ok:)

Szerinted miért a friss jogosítványosoknak a legdrágább a biztosítás? (És akkor még nincs szó a korról, mert minél fiatalabb vagy annál többet fizetsz)

Viccesen hangzik, de a biztosító cégeknek többéves tapasztalatuk van, nem én találtam ki a díjszabásokat.


Amúgy ne aggódj, én is írtam már hülyeségeket, de legalább átgondoltam utána a dolgokat :)

2010. ápr. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

hagyjátok már abba bazeg, vagy nyissatok egy topicot magatoknak:D szerencsétlen kérdező meg nemjut egyről a kettőre, mer alig válaszolnak neki.

énmár válaszoltam vhol feljebb, csak kíváncsivoltam h halad az ügy

2010. ápr. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
316i BMW?Ez a motor manapság egy Jetskibe is nevetséges...Nem hogy BMW-be...
2010. ápr. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!