Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Friss jogsival, első autónak...

Friss jogsival, első autónak automata, vagy manuális váltós?

Figyelt kérdés

Meglett a jogsim, de nagy szenvedés volt, utáltam minden pillanatot, amit a manuális váltóval kellett szenvednem. Most azóta nem is ültem autóba, mert apum kocsija, ami többnyire itthon van és használhatnám, az manuális, szóval inkább bicóval járok közelre, messzebbre meg vonattal, ahogy eddig, mert nem akarok beleülni...

Nézegetem, hogy milyen autót vennék magamnak....

Szerintetek ha ennyire utálom a váltót, akkor vegyek automatát, vagy "erőltessem" magamra a manuálist, aztán majd csak megszokom egyszer? Kicsit félek, hogy ha automatát vezetek, akkor szükség esetén annyira se fog menni a manuális, mint most... de azzal szenvedni meg nem akarok, akkor inkább nem járok autóval.


2016. szept. 1. 17:11
1 2
 11/18 anonim válasza:
100%
Ott a gond,hogy félsz a vezetéstől.Ha már friss jogosítvány mellett is inkább bicajozol és vonatozol,szerintem a közlekedéstől félsz jobban,nem a váltóktól.Amúgy meg először mindenképpen a manuális váltót kell megszoknod.Mi lesz, ha az automata váltós után rákényszerülsz?Letagadod,hogy van jogosítványod?
2016. szept. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Épp ezért nem vagyok biztos benne, hogy automata kéne..

Magától a közlekedéstől nem félek, országúton menni, váltogatás nélkül, pl imádtam. :D Csak az állandó küzdelem, hogy el tudjak egyáltalán indulni, az nem annyira hiányzik, annál még mindig kényelmesebb felpattanni a bicómra.

2016. szept. 1. 23:10
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

A magam részéről én is az automatát preferálom, de ugyanakkor azt mondom, hogy csak az használjon automatát, aki előtte már flottul tud kéziváltóssal menni!

Ha már az adott kategóriára megvan a jogsija, akkor igenis tudja vezetni a kategóriába tartozó BÁRMIT!

Találkoztam olyannal, aki azért nem akarta kipróbálni az autómat, mert ő "ilyen nagyot nem tud vezetni" (470 cm hosszú az autóm). Bakker, és ha elmész egy céghez, megkérdik: jogsid van? Persze! Na akkor itt van ez a dobozos Iveco.... Akkor mit mondasz, hogy inkább nincs jogsim? :-D

2016. szept. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer mindenképpen meg kell tanulni a kézi váltó helyes kezelését, még ha nem is hibátlanul használod, de menjen a váltás, kuplungkezelés technikája. Én se szerettem, szeretem, így friss jogsival. Ha tehetném már rég automatát vezetnék.

Viszont úgy vagyok vele, az átlagosabb kocsik automatával le vannak eléggé butítva.

Golf például dízelben kézivel elég nyomatékos, de automatával videók alapján egy visszalépés.

Másfelől, ha nincs felesleges pénzed, akkor szintén zűrös az automata.

2016. okt. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
81%
Hátha még nem "késő": automata, automata, automata! Jómagam is rühellem a kézi váltót...valahogy stresszelt mindig is a 2 lábra 3 pedál, meg még a váltót is kezelni kézzel... Persze ilyenen tanultam, le is vizsgáztam, de már a tanulás alatt is egy rémálom volt minden egyes zöld lámpánál elindulás meg körforgalomba be, araszolás...hogy le ne fulladjak ,meg jaj most maradhat-e még a 2-es, de mi lesz ha lefulladok...gyötrelem és félelem a gyors reakciót igénylő helyzetekben. Tehát nem akkor volt baj, mikor szép egyenes úton, normál forgalomnál haladósan 2-3-4-esbe kellett felváltogatni, hanem a fent leírt szitukban. Legdurvább volt mikor a körforgalomban lefulladtam...mondom csúcs... És a váltóval való szenvedés más dolgokról is elvonta néha a figyelmem a forgalomban. Összesen 3 féle manuális váltós kocsit vezettem, de egyiken se volt egyszerűbb. Aztán vettem egy automatát. Ez maga az álom. Ebben van vezetési élmény, nem kell félni hogy lefulladsz vagy rossz fokozatba kapcsolsz. Pofon egyszerű: ha haladni akarsz: gáz, ha lassítani vagy megállni: fék. És ennyi. Ezerszer egyszerűbb, könnyebb és stresszmentesebb! Az meg, hogy mit hoz az élet..., jön a Google autó. :-D De viccet félre téve, ha csak a váltótól parázol, akkor az automata a megoldás! Hajrá!
2017. febr. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
80%
Pont a manuális váltónál van vezetési élmény.... tanuljatok meg vezetni. Ne osztogasson olyan tanácsokat, aki maga sem tud!
2017. márc. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Vezetési élmény nemcsak a váltón múlik!

Ettől eltekintve jobb, ha megbarátkozol vele, idővel jobban fogod kezelni.

2017. márc. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nálunk automata van/volt anyukámnak amikor meglett a jogsim, nem szeret váltani, meg úgy vezetni se, de mivel elég nagy autó (toyota chr) ezért azért azzal is voltak bajok de tény hogy sokkal kényelmesebb, én elég sokat vezettem anya barátja autóját, ami manuális váltóval rendelkezik, hogy ne szoktak el tőle, most vettem egy kocsid, egy 2015os a3as audi, automata, de nem azért vettem, hanem mert tény hogy kényelmesebb.


Jo dolog az automata, kényelmesebb sok mindentől megszabadit, de tudok manuálist vezetni ha arra kerül a sor, nem fogok lefulladni vele, én hulyesegnek tartom első autónak az automatát, mint ahogyan az automata jogsit is, de mindenki, ahogy érzi. Ez miatt nem lesz különb

2022. febr. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!