Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Friss jogsival, első autónak...

Friss jogsival, első autónak automata, vagy manuális váltós?

Figyelt kérdés

Meglett a jogsim, de nagy szenvedés volt, utáltam minden pillanatot, amit a manuális váltóval kellett szenvednem. Most azóta nem is ültem autóba, mert apum kocsija, ami többnyire itthon van és használhatnám, az manuális, szóval inkább bicóval járok közelre, messzebbre meg vonattal, ahogy eddig, mert nem akarok beleülni...

Nézegetem, hogy milyen autót vennék magamnak....

Szerintetek ha ennyire utálom a váltót, akkor vegyek automatát, vagy "erőltessem" magamra a manuálist, aztán majd csak megszokom egyszer? Kicsit félek, hogy ha automatát vezetek, akkor szükség esetén annyira se fog menni a manuális, mint most... de azzal szenvedni meg nem akarok, akkor inkább nem járok autóval.


2016. szept. 1. 17:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én erőltetném, különben sose tanulsz meg vezetni. Pillanatok alatt rá fogsz érezni, de kell a gyakorlat.
2016. szept. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én manuálist vennék a helyedben és ñyugodt, forgalommentes környezetben gyakorolnék vele. Belejössz hidd el :) ja, az automatát külön tanulni kell, nem járaz vele jobban kezdőként sztem.
2016. szept. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Manuálist ajánlom,előbb-utóbb meg fogod tanulni,csak olyan helyen gyakorolj ahol nincs vagy kevés a forgalom.Illetve ha felejtettél akkor találsz YT-n csomó videót,hogy hogy kell váltani( Clutching,manual shifting).
2016. szept. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
48%

Az autózásnak örömnek kell lenni...szart sem ér, ha már félve ülsz be, sőt a gondolattól is kiráz a hideg.


Csakis automata váltóst vegyél..több tízezer embernek van automatája, boldogan vezetnek...valahogy nem hiányzik a kézi..megvan a jogsid kézire, ez a lényeg, aztán az életed már automatával éld tovább..


Japán kocsit vegyél, azokban hidraulikus van javarészt..

ne dőlj be a sok hülyeségnek, hogy az automata hamar elromlik, az automata szar, az automatával nincs vezetési élmény, az automata sokat fogyaszt.


Ezek csak legendák..a családom több mint húsz éve csak (japán)automatákkal jár, még nem kellett javítani.

Én a negyedik automata kocsít nyúzom, hiba nélkül.Ez maga a dögunalom.


Automata mindörökké!

2016. szept. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha automatát vennél(jó ötlet), akkor robotizáltat még véletlenül se vásárolj. Csak a jól bevált hidraulikust.
2016. szept. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Japán kocsikat nézegetek. Volt amúgy a családban automata, nem volt vele gond soha, ettől nem félek.
2016. szept. 1. 17:39
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok, én is szeretem az automatát, nem arról van szó, de meg kell tanulni a manuálisat is kezelni, ez szerintem nem vita tárgya. Bármikor előfordulhat olyan helyzet, hogy bele kell ülni. Mi van ha kellene a munkához később? De sok ilyen helyzet lehet.

Mindenki stresszel friss jogsival, ez tök természetes. Bele kell ülni, aztán csinálni. Ha félsz kérj meg valakit, hogy üljön melléd.

2016. szept. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy kompromisszumos döntésként csináld azt, hogy az otthoni, apukád autójával gyakorolsz, amíg belejössz a manuálisba, aztán olyat veszel, amit szeretnél. Én nem erőltetném, hogy saját magadnak manuálisat vegyél, de mindenképpen érdemes megtanulni vezetni, mert ahogy előttem is írták, akár munka, akár bármi más ok miatt előfordulhat, hogy szükséged lesz rá.
2016. szept. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a váltásnak külön öröme van ezért is cseréltem a manuálist manuálisra, ha te nem akarsz nem szeretsz váltani akkor vegyél automatát max arra is cseréled, mindenkinek más jön be, de ha 50 évig automata lesz akkor mi van?
2016. szept. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom...

Ha tényleg annyira nem szereted, akkor automatát vegyél, de azt tanácsolom azért tanulj meg apukádéval váltani stb...

Mi a gond vele, mi nem megy? Hátha tudok segíteni.

2016. szept. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!