Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti mernétek így autót részletr...

Ti mernétek így autót részletre venni? (bőv lent. )

Figyelt kérdés

Vidéken élünk, munkahelytől áruháztól stb elég messze, busz meg nem nagyon jár. saját házban élünk 2en keresünk.

A munkahelyünk elég biztos, már amennyire mai világban biztos lehet. Gondolkodom, hogy veszek egy autót (jogsim van), és ahogy elnéztem az autószalonokat 4 személyes új autók 2.500.000-ftért már vannak, ami nekünk teljesen megfelel.

Viszont nem vagyok benne biztos, hogy egy "hitelt" be szabad vállalni. (ha megszorulnék 2en tudnánk fizetni az autó fenntartását.)

Ti belevágnátok? (2 autóm volt eddig, mind2 használt volt.)



2016. aug. 28. 12:55
1 2
 11/17 Beviz Elek ***** válasza:

#6

Lehet hogy nem volt szerencséd/átvertek. Egy használt (10+éves) autónál nagy segítség ha van az a bizonyos műszaki érzék. Fokozatosan jönnek ki a hibák és nem mindegy hogy szervizbe hordod vagy otthon megoldjátok. Nem kell nagy dologra gondolni, az egyik autómban eltört egy műanyag az önindítóban. Mit mond a szervíz? Semmi gond, 40ezer egy felújított önindító ha leadod a régit + szerelési ktg. Mit mondok én? 2500Ft ebay-ről a műanyag postával együtt és köszi, kicserélem magamnak. Mindemellett az sem árt ha tudod használni az internetet. Ugyan az a műanyag darab Magyarországon 18ezer Ft+posta.

A másik hogy 2,5millióért az alsókategória legallját vehetek, 500ezerért egy 15-20 éves középkategóriát. Menetteljesítményben, kényelemben a régi középkategória most is veri az új alsót.

2016. aug. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

A hitel rosszabb, mint használt autóval mellé nyúlni.

Lehet venni használt autót is garanciával néhány kereskedésben, amit a kereskedés bevizsgált, vállal rá egy év garanciát, és "csak" 600-800ezerbe kerül.

Egy két és félmilliós fapados kisautót, mire forgalomba helyezel, benne lesz közel 3 millióba, és ahogy kigurulsz vele a kereskedésből, máris csak 2 millió a piaci értéke, amiért nektek az évek alatt legalább 3,5 milliót kell fizetni - nagyon rossz befektetés.

Az új autó státusz szimbólum, de többnyire olyanok vásárolnak új autót, akik le tudják írni az adólukból a részleteket (jól menő vállalkozást működtetnek), különben irdatlan összeget benyel a rendszer.

Elég csak az ÁFA említése.

Sok tehetős ezért nem is vásárol vadonat új autót, inkább 2-3 éves bevizsgált autót vesznek meg, amelyek jobban felszereltek, garancia is van rá, és lényegesen olcsóbban tudják megvásárolni, mint az újat.

2016. aug. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 JohnnyBoy002 ***** válasza:

Én hasonló helyzetben vagyok, tanya, buszjárat elfogadhatatlan, de minden messze van.


Tavaly vettem egy 99-es Suzuki Swiftet. 16. autó volt amit megnéztem, egy évig keresgéltem. Közben faterom beadta a mozgáskorlátozott autó támogatást, meg is kapta, 600 ezret kapott volna... csak, hogy irdatlan sok hitelt kellett volna felvenni, akkor próbáltak rábeszélni új autóra, ott 2 milliós hitel kellett volna, annál 1 milliót adtak volna + a kereskedés is ,,elengedett" volna valamennyit. Úgy voltunk vele, 2 milliót ha kapunk, akkor veszünk egy Suzuki Splasht, fapados kocsi, de szinte ingyen van... aha, csak ebbe nem engedték bele csak a 4 millás Swiftet. Nah akkor mondtam, hogy ezt hagyjuk.


Tavaly szeptemberben leszakadt a régi kocsink futóműve, akkor megvettem azt a kocsit amiről már 3 hete tudtam csak ódzkodtam tőle. Akkor viszont ez a hiba lendületet adott, nem akartam tovább keresgélni úgy, hogy órákat utazgassak tömegközlekedéssel vagy éppen órákat várjak rá... 320 ezerért megvettem, 130-at ráköltöttem átírás, kötelező dolgok (vezérlés csere, olajcsere, stb.) + raktam lá ködlámpát, ledeket, rádiót, stb. Végül maradt még egy kis pénzem és meg lett javítva a régi kocsi, most 2 van, így a tanyán ha véletlenül nem jó az amit vettem, mert mondjuk szerelőnél van akkor se ragadok be a házba, hanem tudok akkor is közlekedni. Nekem mindig pofáznak páran, hogy de minek tartok fent 2 kocsit, miért nem veszek egy normálisat, erre csak annyit tudok mondani, hogy 2 Suzuki Swiftet kitartok annyiból mint mások egyet hitellel meg mindennel, sőt szerintem még kevesebb pénzből is.


Belegondolva utólag a hitelre már szerintem azóta rá ment volna a kocsi meg a házunk is!

2016. aug. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

OFF: Mozgáskorlátozottak autó vásárlási támogatásával az az alapvető hiba, hogy csak azok tudják kihasználni, akiknek amúgy sem okoz nagy gondot az autó megvásárlása.

600ezres támogatás 5 évnél fiatalabb használt autó vásárlására adnak, annak nem kell Suzukinak lenni.

Új autó csak Suzuki lehet, de csak a listán lévő tipus, arra 900ezer a támogatás.

Viszont a rászorultság mértékét figyelmen kívül hagyják, haaz igénylőnek nincs 2milliója a támogatást nem tudja kihasználni.

2016. aug. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 JohnnyBoy002 ***** válasza:

14.!


Ez így van, de 600 ezerért 5 évesnél fiatalabb autót nem lehet venni, minimum 1,5 millióba kerül egy Suzuki is.

Szegeden az egyik autó kereskedés 900 ezer mellé 900 ezret ,,elenged" de csak 3 típusú kocsit lehet venni, Swift, Sx4 és nem tudom mi a 3.


Ha nem volna ez a korlátozás akkor ennyiből egy fapados Splash kijönne újonnan, egy-két száz ezret kellene hozzá tenni, de ez nem jótékonysági intézmény, ez azt tudja kihasználni akinek tényleg pénze van.

2016. aug. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a hasznos. Párszor átrágtuk magunkat itthon is a kérdésen és nem vágunk bele az új autóba egyenlőre.. Először megpróbáljuk egy jó állapotú használttal, Ha sikerül akkor gyűjtünk mellé és majd a jövőben kiderül, hogy megtesszük-e a lépést, de az biztos, hogy egy ideig maradunk a használttal.
2016. aug. 29. 11:13
 17/17 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges az új!

Nem tudom, mennyi kp-t tudsz mozgósítani, de erre a célra simán megfelel egy 5-10-15 éves, de nem túl sokat futott, és rendesen karbantartott autó. Már 4-500.000-ért is ki lehet fogni olyat, ami már azért biztonságos(ABS, légzsákok), klímás, és nem kell naponta szerelőhöz vinni. Olvasgass utána a neked tetsző típusoknak márkafórumokon, aztán keress a pénztárcádhoz illő kategóriában egy normális, magyar rendszámos(ez fontos) darabot. Nem megy azonnal, türelem kell, de lehet ilyeneket találni.

2016. aug. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!