Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti mernétek így autót részletr...

Ti mernétek így autót részletre venni? (bőv lent. )

Figyelt kérdés

Vidéken élünk, munkahelytől áruháztól stb elég messze, busz meg nem nagyon jár. saját házban élünk 2en keresünk.

A munkahelyünk elég biztos, már amennyire mai világban biztos lehet. Gondolkodom, hogy veszek egy autót (jogsim van), és ahogy elnéztem az autószalonokat 4 személyes új autók 2.500.000-ftért már vannak, ami nekünk teljesen megfelel.

Viszont nem vagyok benne biztos, hogy egy "hitelt" be szabad vállalni. (ha megszorulnék 2en tudnánk fizetni az autó fenntartását.)

Ti belevágnátok? (2 autóm volt eddig, mind2 használt volt.)



2016. aug. 28. 12:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Most a használt (újra) nem jöhet szóba?
2016. aug. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nem éri meg.

Ha van normális fizetésed akkor tegyél félre minden hónapban és 500.000forint körül már normális autókat lehet kapni. Aztán ha újabbat szeretnél akkor pár év használat és spórolás után tudsz venni még fiatalabbat. Én is ezt csinálom. Fél millióért vettem autót, most ha eladnám és a spórolt pénzemet hozzátenném akkor lenne 1 millióm és máris fiatalabb kocsit tudnék venni.

2016. aug. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Kevés az infó.

Mennyi hitelt kéne felvenni. Mennyi az önerő. Mennyi lenne a havi törlesztő.

Ezek alapkérdések.

Nem mindegy, hogy havonta 20 ezer lesz vagy 100 ezer.

2,5 millióért nem nagyon láttam egyébként új autót. Lehet, hogy ennyiért hirdetik, de innen indul. Ebbe nem sok minden van benne. Ha egy normális felszereltséget szeretnél, akkor még plusz 1 millió, mire ezek mind belekerülnek.

2016. aug. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Beviz Elek ***** válasza:

Nem hogy nem mernék, ekkora hibát sosem követnék el.


Keveset kerestek, a 2,5milliós kocsit is hitelre akarjátok venni. Ha megteszitek mennyit fizettek mire lejár a hitel? 3,5milliót? 4et vagy még többet?


Ahogy írták, inkább vennék egyet 500ezerért, egy alapabb műszaki érzékkel otthon olcsóbban szerelhető (vagy Suzukit olcsóbban ami gombokért tartható) és teszegetnék félre mintha a hitelt fizetném. A végén az öreg eladható, jöhet az új(abb). A pénz amit a banknak fizettél volna, az a te zsebedben marad, vehetsz belőle amit csak akarsz.

2016. aug. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Egy 500-800 ezres használtautó sokkal jobb,mint valami 2.5 milliós hulladék.


", és ahogy elnéztem az autószalonokat 4 személyes új autók 2.500.000-ftért már vannak, ami nekünk teljesen megfelel. "


Ez a tipikus guruló esernyő példája.

2016. aug. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, a használt autókkal megszívtam elég rendesen, pedig vigyáztam rá és hozzáértő emberek segítségével választottuk ki..

Nem az a probléma, hogy nagyon alap kocsi lenne 2 és fél milláért, hanem maga a hitel.. Sosem vettünk még fel és nem is tartom jó ötletnek, de hosszútávon TALÁN jobban megéri, vagy kb ugyan ott lennék mint ha az öreg használt kocsikat cserélgetném mindig fiatalabbakra.

2016. aug. 28. 13:25
 7/17 anonim ***** válasza:

Én nem vennék új autót, pláne nem egy alap felszereltségű kisautót,ha nincs rá pénzem.

Szerintem autóra butaság hitelt felvenni. Az értéke folyamatosan csökken.

Inkább egy 3-4 éves, jó állapotú használt, amit ki is tudsz fizetni.

2016. aug. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Azt még hozzátenném, hogy az új autót márkaszervizbe kell hordani, ha nem akarsz elbúcsúzni a garanciától. Az se kis pénz, érdemes vele számolni.
2016. aug. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A hitel azoknak van kitalálva akiknek amúgyis van sok pénzük. Szegényebb embernek meg se nagyon adják vagy ha igen akkor nagyon drága lesz. Mennyi készpénzetek van autóra? Mennyiért tudnátok autót venni ha nem vesztek fel hitelt? Sok embernek derogál a Suzuki Swift de elég jó közlekedési eszköznek és kifogástalant vehettek félmilliótól.
2016. aug. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Így van,a kötelező márkaszervízzel is ugyanúgy megszivatod magad.


Idilli az 5 meg a 7 év garancia,csak amikor rájössz majd hogy soha nem cseréltek benne valójában olajat,kiloptak belőle gyári alkatrészeket és utángyártottra cserélték,meg amikor százezres tételekkel húznak le indokolatlanul,akkor majd megérted hogy miért jobb a használt autó,vagy ha már új,akkor miért érdemes maszekhoz hordani.

2016. aug. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!