Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tempomattal többet vagy...

Tempomattal többet vagy kevesebbet fogyaszt az autó?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 20. 18:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Egyértelmű kevesebb, mert nem ingik a lábad a pedálon, és egyenletesen kapja a motor az utasítást.
2010. ápr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát ez az hogy nem egyértelmű. Mert állítólag többbet fogyaszt, mivel az elektronikának állandóan kompenzálnia kell a sebességet az útnak megfelelően (lejtő/emelkedő)
2010. ápr. 20. 18:30
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

És az elektronika benzint fogyaszt? Nagyon minimális áramot fogyaszt szóval semmi gáz.


És egyébként tempomattal kevesebbet fogyaszt

2010. ápr. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az a feladata, hogy kompenzálja. De nem mindegy, hogy falábbal nyomja valaki a pedált, vagy "érzéssel". Ez utóbbit csinálja az elektronika.
2010. ápr. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Jóember! Nem az elektronika fogyaszt, hanem az általa adagolt üzemanyag mennyisége a lényeg.
2010. ápr. 20. 18:37
 6/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Ha ennyiből nem értetted meg akkor ennyi.
2010. ápr. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát én értem hogy amit írtál, de nem biztos hogy az úgy is van. Pl. én nem szoktam a lábammal egy bizonyos sebességen tartani a kocsit, a tempomat meg igen. Szóval sztem nem biztos hogy kevesebbet fogyaszt.
2010. ápr. 20. 18:50
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

100% hogy kevesebbet fogyaszt.

Szerinted miért találták ki?

Az elektronika nem tapos a gázba meg nem hullámozva nyomja.

De ha nemakarod ne hidd el..

2. voltam

2010. ápr. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kevesebbet fogyaszt. Hogy az elektronika mit csinál az más kérdés... A lényeg hogy egyenletes (megadott) sebességen tartsa a motort Olyan mint ha kitámasztanád a gázpedált valamivel. Ha egyenletes fordulaton pörög a motor, akkor értelem szerűen kevesebbet fogyaszt mint ha lábbal próbálnád tartani mondjuk a 130-as tempót! Lábbal nem tudod egyenletesen tartani, minimálisan de ingadozni fog hosszútávon, így a kérdésedre válaszolva KEVESEBBET FOGYASZT :)
2010. ápr. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Szerintem nem lehet egyértelmű választ adni a kérdésre. Ha valaki azonos áttételben, azonos fordulatszámmal, azaz azonos sebességgel (egyenes vonalú egyenletes mozgásban) közlekedik, akkor nincs különbség (az elektronika esetleges néhány 10 W-ját elhanyagolva). Ha intenzíven gyorsítasz (a tempomat általában így tesz), akkor a motorban az égés nem lesz tökéletes (lásd a motor teljesítménygörbéjét), nagyobb üzemanyagmennyiség kell egységnyi teljesítménynövekmény leadásához, tehát a fogyasztás nő. Nyerni akkor lehet a tempomattal, ha hosszú távon, egyenletes sebességgel tudsz haladni (nincs nagy forgalom, nem kell fékezni), ugyanis a berendezés sokkal gyorsabban tud reagálni az esetleges sebességcsökkenésre, és kisebb gázadásokkal tudja tartani a kívánt sebességet. (A gyakorlatban én igyekszem kerülni a nagy gyorsulást/lassulást: érzés szerint lábbal felgyorsítok, majd a kívánt sebességnél tempomat be. Ha lassítani kell, általában már előre kikapcsolom és hagyom kigurulni az autót...)
2010. máj. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!