Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit költöttetek az első...

Mennyit költöttetek az első autótokra?

Figyelt kérdés
A barátnőmnek egy hónapja van meg a jogsija, és most akarja megvenni az első autóját. Mivel még kezdő, vannak hibái a forgalomban, az én autómat is több helyen megkarcolta, disztárcsákat elszórta stb. Ezen nem is problémáztam mert nekem csak egy f astrám van amiben sok kárt nemtudott okozni. Ő viszont egy olyan autót szeretne most venni ami 5évnyi spórolt pénzébe kerül. Nemjó neki elsőre egy kis swift vagy astra esetleg akármi más ami olcsó. Szerintem butaság ilyenkor drága autót venni, mert valószinüleg úgyis meghúzza előbb-utóbb(ahogy ismerem a tehetségét több mint valószinü), és annak nem annyiba kerül a javitása mint mondjuk egy swiftnek. Persze szive joga, azt vesz amit akar, de szerintetek nem felesleges ilyesmire költeni első autónál?

2016. aug. 24. 08:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Esetleg mond neki ha van olyan barátotok akinek ha nem is merci de nagy autója van, hogy mehessen a nőd vele pár kört. Aztán legalább kitudja próbálni milyen nagy kocsit vezetni.
2016. aug. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első autómat 40 éve vettem, aligha érdekes tehát, hogy mennyiért. Ami a barátnődet illeti, nem jól látod a probléma gyökerét. Autóvásárlásban durván kétféle ember létezik. Az egyiknek az autó csak egy darab vas, ami elviszi az ő seggét A-ból B-be. Az ilyen embernek érdemes beszélni praktikumról, ár-érték arányról, hasonló dolgokról.

A másik típusnak az autó egy életérzés. Formavilág. Feeling. Neki aztán rojtosra pofázhatod a szád szélét, akkor sem fogja meghallani, amit mondandó vagy. A másik dolog pedig az, hogy a barátnőd nőből van. Egy nőt logikai úton a büdös életbe nem fogsz meggyőzni az igazadról. Ők az érzéseikre hallgatnak. Szóval hagyd, hadd vegye meg, amit akar.

2016. aug. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 veterán vas ***** válasza:

Miután NŐ-ből van, bizonyára azzal magyarázza, hogy: olyan édi a színe, annyira cuki a formája, és XY celebnek is ilyen van.

Vagyis a Te ész-érveid /műszaki paraméterek, fenntartási költségek, praktikum, stb/ mehetnek a kukába, meg sem fogja hallgatni azokat.

Amíg nem a Te pénztárcád bánja, addig jobb, ha hagyod, menjen a saját feje után.

/az idő neked dolgozik/ ;)

2016. aug. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!