Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit költöttetek az első...

Mennyit költöttetek az első autótokra?

Figyelt kérdés
A barátnőmnek egy hónapja van meg a jogsija, és most akarja megvenni az első autóját. Mivel még kezdő, vannak hibái a forgalomban, az én autómat is több helyen megkarcolta, disztárcsákat elszórta stb. Ezen nem is problémáztam mert nekem csak egy f astrám van amiben sok kárt nemtudott okozni. Ő viszont egy olyan autót szeretne most venni ami 5évnyi spórolt pénzébe kerül. Nemjó neki elsőre egy kis swift vagy astra esetleg akármi más ami olcsó. Szerintem butaság ilyenkor drága autót venni, mert valószinüleg úgyis meghúzza előbb-utóbb(ahogy ismerem a tehetségét több mint valószinü), és annak nem annyiba kerül a javitása mint mondjuk egy swiftnek. Persze szive joga, azt vesz amit akar, de szerintetek nem felesleges ilyesmire költeni első autónál?

2016. aug. 24. 08:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
12éve vettem az elő zsigulimat, akkor 21éves voltam. Az első 500kilóméterben elhagytam a jobb tükrömet. Egy napi keresetemből pótolni is tudtam. Most egy modorn elektromos tükör 22ezer forint a bontóban. Ha a barátnőd keres naponta ennyit akkor megéri neki, hogy drága autót vegyen elsőre
2016. aug. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Eddig 100 ezret kb fékekre, meg 1-2 elektrnika+ gújtás rendszer dgkra

Rá lehetne most költeni olyan 500 ezret, hogy patent legyen.

De ez csak a műszaki dolgokra, futóm, motor rendberakása, tömítések cseréje, vezérlés csere, fűtőradiátor szerintem vízköves, klíma kicsit hangos, fogy a hűtővíz, szervószivattyúnak van egy kis hangja stb

De ez aki vezette fel se tűntek neki, csak én tudom, mert engem bosszantanak az apró hibák is..


De akkor még ott lenénnek a kavicsfelverődések, apróbb karcok a fényezésen, arról a részről még 500 at rá lehetne verni az esztétikára.

És enne egy hibátlan 12 éves 300 ezret futott autóm, tehát nem éri meg nekem mindent megcsinálni.


Ilyenkor jön el az az idő, amikor érdemes elgondolkodni a cserén, és az új autóra költeni rá szervízre, és azt használni.

2016. aug. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

850.000 volt mindennel együtt, plusz az első szerviz elvitt még kb 150.000et. Egy percig se bántam meg. Kb 5 havi bérembe került akkor.


Egyébként ha barátnőd ennyire rosszul vezet (az a verziót nem részletezem, hogy meg kellene tanítani), nem lennél nyugodtabb, ha egy jobb, biztonságosabb autóban ülne? Értem én, hogy olcsó a Swift, de nézz szét a lánglovagok.hu-n. Milyen autóbál vágják ki a legtöbb hullát... Máskülönben, ha nem közös kasszán vagytok, hagyd elkölteni a pénzét arra amire ő akarja. Feltéve ha a hosszabb távú közös terveiteket ez a kiadás nem szabotálja

2016. aug. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

Ha nem vagy autószerelő és a barátnőd is fél, hogy leesik a gyűrű a kezéről, akkor olyat vegyél ami igyénytelen autó, F Astra 1.4, swift 1.3


Ilyen dízeleket, stb, felejtsd el

Mondják sokan, hogy semmit nem kötöttek rá bla bla bla, aztán ment vele egy évbe 5000-et vagy keze lába kint van a kocsinak de nem költött rá semmit...

Ezeknek nem szabad hinni

olyan véleményére kell adni aki minimum évi 30 ezret beleteker az autójába és úgy adja a tanácsot.

Én május óta mentem 12 ezer km-t.

Egyébként vegyen új swiftet 2005-tő alig van hibája az autónak, olcsón javítják 1,2m fullosat kap

2016. aug. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
az új swift szerintem is jólenne, de ő már egyből 3milliós bálna mercit akar. Az aprócska 3ajtós astrámmal sem tud parkolni koccanás mentesen, akkor szerintetek mihez kezdene egy ilyen kaliberü autóval?
2016. aug. 24. 09:35
 6/13 anonim ***** válasza:
a 3milkás bálna merciben már ottvan a tolatókamera, autómata váltó, meg csomó 3betüs autómatika ami mellett vezetni sem kell tudni. Azzal talán jobban is fog menni neki a vezetés mint az elavult opeleddel
2016. aug. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
attól meg nemlesz jó sofőr valaki amiért drága autót hajt, es az megtesz mindent helyette. Ha barátnőd 5év alatt spórol meg 3milliót, akkor szerintem is túlzás ilyen autót venni elsőre. De azis tény, hogy nincs mit tenned ellene, azt vesz amit akar
2016. aug. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

Megmondom neked őszintén, lehet furán fog hangzani, de ha egy nő nagy kocsit akar, meg bálna mercit, az azt jelenti, hogy magabiztos, bízik magában, ezek szerint van egyénisége, stílusa, én áldásom adom rá, ha a csajomnak bejönnének a nagy kocsik

De én biztos hogy én használnám az ő autóját is néha.

Na meg ugye nagy a társadalmi nyomás, az se utolsó tényező, ha meg kell jelennie mit sugároz

2016. aug. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
érdekes hozzáállés ez a "társadalmi nyomás". Én már annak is örülök, hogy egszerü melósként már nemkell bringával járjak dolgozni, mint ezelőtt 5évvel. Igen, éngem is cikiztek a rozsdás ütött-kopott aprócska autóm miatt, és énis szivesen vezetnék egy bálna mercit, de ekkora áldozatot nekem nem ér meg.
2016. aug. 24. 09:55
 10/13 anonim ***** válasza:

Én nem értem minek a Merci. A páromnak is az van (régebbi), és mindig van valami baja. A specko elektronika meg a nem tudom mik miatt baromi drága javítani. Szerintem egyszerűen nem éri meg azt a pénzt, amit majd rá kell költeni.

Mondjuk ha nem sajnálja a pénzt rá, akkor oké, de van egy olyan érzésem hogy a státuszszimbolum miatt venné meg. Nem hiszem hogy annyira ért azt autókhoz, hogy jól átgondoltan, mérlegelve a pozitív és a negatív tulajdonsagait döntötte el, hogy neki merci kell. Inkább divatból. Amúgy szerintem cigány autó.

2016. aug. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!