Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért szaggat a motorom? SEGÍTSÉG

Miért szaggat a motorom? SEGÍTSÉG

Figyelt kérdés
AZ egyik napról a másikra a motor egy bizonyos fordulatszámon beszaggat vagy nem is pörög tovább. viszont ezt csak az első 3 sebességben csinálja, tehát 4,5,6-odikban már kipörög, esetleg még 4-esben kicsit beszaggat. Az alapjárat is gyengült, teljesen be van tekerve a csavar és így is gyenge. A kipufogó köpi az olajat, viszont a probléma előtt is köpte...a karburátort pucoltam, levegőállítással nem lesz jobb...elektronikai problémának néz ki. A membánt is megnéztem, egészséges.

2016. júl. 19. 23:21
1 2
 11/14 joco5582 ***** válasza:
Először mindenképp nézd már meg, hogy mennyi olaj van a váltóban. Ha szimmeringes és tényleg köpi a kipufogó az olajat, úgy látványosan fogy az olaj is.
2016. júl. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Emlékeim szerint egyenesen állt a motor és addig töltöttem még nem jött a kontroll csavarnál. Most egy kicsit dönteni kell, hogy, tehát elképzelhető, hogy valami fogyott. De szaggathat ettől? Mert előtte is köpte az olajat.
2016. júl. 26. 08:48
 13/14 joco5582 ***** válasza:

Én úgy hiszem igen. A gyertya képe sokat elárulhat. Példának okáért, ha extrém kormos, úgy nehéz jó égésről - optimális teljesítményről beszélni.


A baj az, hogy ebbe a blokkba nem épp triviális a csere. És eszközigényes. Minimálisan kell egy lendkerék lehúzó és egy kuplung fogó. Tudom csavarhúzóval is le lehet feszegetni, de akkor oda a precíz kiegyensúlyozás.


Nincs valamennyi aprópénz a malacperselyben egy szimmeringcserére? Esetleg egy csapágycserére?

Nem úgy, hogy apuval\szomszéddal csavarhúzóval nekiesünk, hanem egy tapasztalt célszerszámmal rendelkezővel.

2016. júl. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 KBKrisz14 válasza:
Nekem ugyanez a probléma volt és a gyertyahézaggal volt gond nagyon nagy volt ezért olyan gyorsan nem tudott adni szikrát de kisebbre vettem és már ugyanolyan jó volt :D
2019. szept. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!