Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 18 éves vagyok lassan be...

NagyTibirka kérdése:

18 éves vagyok lassan be fogok iratkozni egy oktatóhoz aki megtanit vezetni hány órát kell most vezetni Romániába? Ugye az első órákon még falukba fogok vezetni és csak ketten leszünk az oktatóval?

Figyelt kérdés
Külön fogjuk ugye gyakorolni csak az elindulást, a sebességváltogatást?
2016. júl. 3. 16:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom merre szokott menni az oktató,de olyan helyen fogtok vezetni ahol vannak azok az elemek amik kellenek hozzá és a vizsgához (körforgalom,változatos kereszteződések egyebek) ,első vagy a második órán "ez a kuplung itt keményedik fel,ez a fék,gáz,ez a sebváltó" szint,meg elindulás,finom megállás,hol szeded a kormányt ,ha beakarsz kanyarodni stb...,én anno első alkalommal úgy voltam,hogy első fél óra gáz,fék,kuplung hogyan veszed be stb...,majd továbbmentünk,vissza ...

Eltellt 1 óra az alkalom fele,és mondta hogy mehetünk akkor ki,"forgalomba" de inkább csak ilyen külvárosi utak ahol a forgalom mérsékelt...

Buli lesz ,csak ne görcsölj rá,figyelj,de ne görcsölj.

2016. júl. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Erdélyi vagyok.

Nem falukba fogtok menni, hanem egyből a városba. De mondjuk ez függ az oktatótól is, van aki az első 2-3 órában nem visz ki az útra, csak a rutinpályán tanuljátok a kormányzást, elindulást, megállást (látja ő hogy milyen szinten vagy és mire van szükség). Ha mégis kivisz a forgalomba, ne legyenek illúzióid, az autót úgyis az oktató vezeti, csak te hiszed majd azt, hogy te vezetsz (segít majd kuplungnál, váltásnál, akár kormányzásnál is). Ja és végig 2en lesztek az oktatóval :)

2016. júl. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!