Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi adhatja ezt a hangot?...

Mi adhatja ezt a hangot? Találkozott már valaki hasonlóval?

Figyelt kérdés

Első kerék meghajtású autómmal, ha balra kanyarodok a jobb első futómű felől erős kerregő (nem kattogó!) hang jön. A hangot ahhoz hasonlítanám, amikor a gumi beleér valamibe. De biztos, hogy nem ér bele semmibe, mert nem találtam arra utaló jelet, és ha kinyomott kuplunggal vagy üresben kanyarodok balra, akkor a hang megszűnik.

Az autó egy Fiat Stilo.



#fiat #Stilo #kerregés #futómű gumi
2016. jún. 19. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
lehet kerékagy csapágy
2016. jún. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Először én is arra gondoltam, ki is cseréltettem, de a hang nem szűnt meg. :(

Valami a váltó és a kerék között lehet. A váltót azért zárnám ki mert minden fokozatban hallható a hang. A difiben lévő csapágyak jutottak még eszembe, de nem gondolnám, hogy kanyarodásnál hatna rá akkora erő, hogy megszólaljon.

2016. jún. 26. 16:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha kinyomott kuplungal nem hallod a hangot,söt üresben sem,de amugy minden fokozatban hallani ,elképzelhetö,hogy a nyelestengely csapágy kezdi megadni magát,a féltengelynek kattogo,ropogo hangja van,de azért még nézd meg a váltotarto és a motortartogumibakot jok e lehet feszül a válto.
2016. jún. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A nyelestengely csapágyat azért zárnám ki mert jobb oldalról hallom a hangot (bár aztán a kaszni elvezeti a hangot mindenhová). A motortartó bakra nem gondoltam, de ez sem rossz ötlet. Múltkor felemeltem az autót és a váltó hátuljánál lévő tartónak van mozgása, csak azt nem tudom mennyi lehet.
2016. jún. 28. 17:43
 5/5 anonim ***** válasza:
esetleg leellenörizhetnéd a váltóolajat is.
2016. jún. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!