Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy volvom 1,9es renault...

Szoragy kérdése:

Van egy volvom 1,9es renault turbo dizel motorral. érdekes jelenségeket produkál. találkozott valaki hasonloval?

Figyelt kérdés

pl reggeli elsö inditásnál egyenetlenül jár. néha ki-kihagy egy másodpercre. de ez nem mindig csinálja.

inditás után melegedés közben fel.felpörög,mintha akkor indulna be egy henger (a benzinesnél ilyen a jelenség)

melegen menet közben olyat csinál mintha hirtelen még vagy 30 loerö elökerülne.. rövid idöre megtáltosodik.,aztán ujra a régi. ezt mostanában egyre többször csinálja.


olaj nem fogy,fogyasztása is meglepö. kb 5-6 liter.

sokszor csinál olyat hogy tartos emelkedön elfogy az ereje.. aztán sik uton megy mint a veszedelem.

a gázolajszüröt emlegették sokan hogy az okozhat ilyen jelenségeket,pl dugulás van benne,levegöt sziv,olyankor pörög fel..

létezhet ez?az elözö tulaj cserélte,látszik hogy vadiuj a szürö.

elég körülményes amugy cserélni mert le kell szerelni az egész szüröházat,és csak ugy lehet letekerni az egész szüröt,ami hasonlo mint egy olajszürö..


ha én kicserélem esetleg,mert nem drága(1400 ft)akkor hogy csináljam.?

van valami trükk,valami amire figyelni kell?


nem rég vettem a kocsit,soha nem volt még dizelem. .



2014. szept. 28. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Mielőtt felteszed az újat, töltsd tele gázolajjal.
2014. szept. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 szántóvető ***** válasza:
ne gondolkozz,cserélj szűrőt hamar.minden olajcserénél kéne.olajat sem cseréltél még mióta megvetted?
2014. szept. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Természetesen olaj és olajszüröt cseréltem.

Ahogy megvettem még aznap este.

Csak ezek a jelenségek idegesitenek.

A teljesen véletlenszerü felpörgések.

Ha benzines lenne azt mondanám ilyenkor indul be egy henger

A Dodge akkor csinált ilyet amikor az egyik gyertyapipa s

2014. szept. 29. 05:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!