1.4 tsi motorok jellemző hibái, fenntartási költségei?
A sok jó tulajdonság mellett hallottam néhány kellemetlen dolgot is ezekről a motorokról.
Az egyik a nagymértékű olajfogyasztás. Valaki el tudná magyarázni, hogy ezek a közvetlen befecskendezésű motorok miért kezdik el fogyasztani az olajat? A másik a szelepeken és a hengerfejes képződő lerakódás, ami tudtommal azért alakul ki, mert a szívószelepeket nem mossa le a benzin, mivel nem a szívócsatornán keresztül kerül be az égéstérbe, a szelepszárszimeringeken keresztül átszivárgó minimális olajból és a kipufogógáz visszavezetésből adódóan pedig képződik a lerakódás. A dízelmotorokra miért nem jellemző ez a lerakódásképződés, és a kipufogó szelepeken miért nem képződik lerakódás (azt nem mossa le a benzin)?
Hallottam azt is, hogy az fsi, tsi motorok mivel közvetlen befecskendezésűek, ezért a dízelmotorokhoz hasonló magas nyomáson dolgozik az üzemanyagellátó rendszer. Milyen alkatrészekből tevődik össze az üzemanyagellátó rendszerük, ezek cseréje ugyanolyan horrorisztikus összeg, mint a dízeleknél pl a nagynyomású üzemanyagszivattyú, vagy egy rail cső stb...
Kettőstömegű lendkerék megtalálható a tsi motorokon, vagy az csak dízeleken van?
"A dízelmotorokra miért nem jellemző ez a lerakódásképződés, és a kipufogó szelepeken miért nem képződik lerakódás (azt nem mossa le a benzin)? "
A dízelmotorokra is jellemző, csak lapít róla mindenki. Nagyjából az összes közvetlen befecskendezésű turbós motorra jellemző ez a kokszosodás. A turbó valamennyi olajat felhord, a EGR/AGR-felől meg feljut egy csomó koksz. Egy tisztítással és az EGR ledugózásával a probléma elég hosszú távra kiiktatódik, bár ez nem szép dolog.
A kettős tömegű lendkerék kb minden autóban van már, a TSIben is .
A közvetlen befecskendezéses dízelek rail nyomása jóval alacsonyabb, mint a dízeleké, 100-150bar közötti a dízelek akár 2000+baros nyomásával szemben. 150baros üzemanyagcsövet nem a legolcsóbb PVCből fognak csinálni... :D
Az 1.4TSInél voltak még láncproblémák is, meg turbó + kompresszor....
Mondok akkor egy érdekeset. Diesel Audim van. A6, 3,0V6TDI motorral.
Pár nappal ezelőtt tisztítottam szívósorokat, így volt alkalmam szemrevételezni a szívószelepeket. Vagyis a szelepszárakat. Meglepően tisztán találtam őket. Minimális korom lerakódás volt csak a tányérok szár felöli oldalain. A szárak pedig szép tiszták. Pedig közvetlen befecskendezéses rendszerem van. És az EGR- is a szívócsőbe vsn visszavezetve. Lerakódások egyedül a szívócsó összekötőben volt az EGR- miatt, de a tisztítás után ezek is szépek lettek. A kocsiban 240 ezer km van.
"2012 előttiekben az idő előtti láncnyúlás a hosszú olajcsere periódusnak köszönhető."
A láncfeszítő feszíti meg a láncot, ami hidraulikus igen. De a lánc ettől még nem nyúlik meg. A megnyúlt lánc a nem megfelelő anyagminőség és az allúlméretezés következménye. Nem pedig a megnövelt olajcsere periódusnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!