Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora üzemanyagárat tartanát...

Mekkora üzemanyagárat tartanátok ideálisnak?

Figyelt kérdés
Szerintem 500 körül jó lenne, mert rengeteg kocsi van már az utakon, alig lehet haladni. Sokan felülnének majd szépen a buszokra.
2016. jún. 7. 20:02
 1/10 szántóvető ***** válasza:
100%

..a buszokra amelyeken duplázódnának a jegyárak és nem lehetne felférni rájuk.

ma van a Trollok napja?

2016. jún. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
A mostani az pont ideális. Tehát ez a 350FT-os (benzin) átlag szerintem jó. Ha túl olcsó lenne, nyilván mindenki, mindenhová kocsival menne, ami baromi nagy üzemanyag pocsékolást és légszennyezést eredményezne. Ha túl drága lenne, akkor meg sok család anyagi kiadásait növelné meg baromira. Ugyanis valaki messziről jár be dolgozni, ahol esetleg a busz sem jár gyakran, gyerekeket kell vinni suliba, értük kell menni, családtagokról kell gondoskodni, stb.. Tehát valakinek tényleg létszükséglete az autó, és nekik mindenképpen megterhelő lenne az 500FT-os benzin ár. Én inkább a károsanyag-kibocsátást meg az üzemanyag fogyasztást szabályoztatnám. Tehát fizessen az többet akinek 20 liter benzint éget el az autója 100-on, meg akinek koromfekete füst száll a kipufogójából.
2016. jún. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 szántóvető ***** válasza:
95%
ideális?egy hete tankoltam gázolajat shell-kúton németben 1,05 euróért.az ottani jövedelmekhez képest ez semmi.ott napi szinten van torlódás de mégsem jut eszükbe az egekbe emelni az árakat csak azért hogy kevesebben autózzanak.
2016. jún. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Utána meg sírsz hogy drága a kenyér, mi? Szerinted a mentő meg a szemetes ingyen kapja a benzint? Még szerencse hogy a kereslet kínálat határozza meg az árakat és nem te!
2016. jún. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Miután lement 450-ről 300-ra a nyál, fillérrel nem lett olcsóbb a kenyér. Ez nem tűnt fel?
2016. jún. 7. 21:51
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Ha 200 forint lenne az üzemanyag, akkor sem lenne sokkal nagyobb forgalom. Viszont sokkal ideálisabb lenne mindenkinek. Ha a németországi fizetést és üzemanyagárat összeveted, akkor nálunk valami 100 forint kéne legyen a benzin.

A pénz amit az emberek megspórolnának a benzinen, elköltenék egyébre, mindjárt kicsit jobban menne a gazdaság.

2016. jún. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig elhiheted hogy a paraszt nem fogja helyetted kifizetni a szállítási költségeket! És a vízszerelő sem amikor nálad fog dolgozni!
2016. jún. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Árat egy iparos se csökkent szívesen. Ha holnaptól ingyen lenne a nafta szerintem akkor se csökkenne a kenyérár.

500 forintnál még bőven autóznának az emberek. Mint hogy már tapasztaltuk mert volt már ennek közelében és mégse szűntek meg a forgalmi dugók. Volt visszaesés az üzemanyag vásárlásban de mégis megmaradt a nagy forgalom mert nem volt valami hatalmas különbség. Inkább a nélkülözhető utazásokat hagyták ki az autósok.

800 - 1000 forintnál észlelhetőbben csökkenésnek indulna a személyautó forgalom de az irreális is lenne mert nagyon megborítaná a gazdaságot és az emberek életét. Tömegek mennének az utcára de nem utazni hanem tüntetni.

Ha az autóval bejárók kis része ülne át a buszokra villamosokra metróra stb akkor csak legfeljebb akarnának de nem férnének fel. Nem bírnának el az emberáradattal a tömegközlekedési vállalatok. Szép kis káosz lenne belőle. Gyalogosként meg még több embert kellene kerülgetni az utcán a megállókban meg küzdeni kellene hogy feljuss a szállítóeszközre.

Ezt az egészet csak végiggondoltam és összefoglaltam de lehet nektek más a logikátok.

A dugódíjat bevezetik majd valamilyen formában és akkor csökkenni fog a forgalom Budapesten annyival amennyi átutazó menne keresztül. De ez is kérdéses mert majd a bevezetés után kiderül hogy az átutazóknak is melyik útvonal éri majd meg jobban.

2016. jún. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Azt elfelejtettem írni hogy a jelenlegi üzemagyagár ideális én szerintem. Felesleges lenne drágítani szerintem. Itt még valaki írta is hogy a magyar keresetekhez képest még ez is drága.
2016. jún. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
5000FT? Trollkodunk, trollkodunK?:D
2016. jún. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!