Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van ekkor rajongás a...

Kisvuk29 kérdése:

Miért van ekkor rajongás a német autók körül?

Figyelt kérdés

Az osztálytársaim lenéznek mert swiftem van

Aztán meg nyálaznak neten a 4es golfra meg az e46ra

Minden utcasorkon van ezekből legalább egy...

Videókon csodálkoznak hogy ez ennyit meg annyit forog míg a tdi nem

A kis ezres swift is túl forog hatezren nem tudom mi olyan nagy ebben

A twin camek 9 ezreket is tudnak

Meg egy négyes golf árából annyi japán gép kijön ami egyedibb de csak arra nyálaznak nem értem mi olyan jó a német autókban

Ültem már nem egyben de én sose a beltér anyagai szerint választok :D


2016. máj. 26. 11:43
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Én egyébként tiszteletben tartom mások autóit de mikor alaptalanul megszólják az enyém az zavar

Az egyetlen amit nyíltan utálok a smokendsármos tdisek

Nekik visszavezetném a kipufogót

De skodás fordos vws is tartotta már többre az autóját pedig én kevesebbet járok szervízbe (ismerős ezért tudom)

Tehát leginkább az zavar mikor felsőbbrendűnek érzik magukat

Pl 90es megengedettnél én is inkább 100al megyek (kb 95 hisz csal az óra) jön valami 'németprémium' megelőz ha szerencsém van telibe is kormol és halad tovább előttem mert csekket ő se akar...

Tisztelet a kivételnek persze volt már hogy bmw haladt mögöttem szabályosan...

2016. máj. 26. 12:39
 12/29 anonim ***** válasza:
28%

Kíváncsiságból megnéztem, milyen Subaruk vannak 1 millióig. Hát enyhén szólva sem rózsás a felhozatal.

na meg akinek 1 milliója van autóra az nem fog Subarut venni, mert etetni se tudja...


És mi van a boyracer kuvikosokkal, ha már a S&C a téma....?


Már elmentél szubkultúrák fikázásába ami meg is üli a témát ismét. Mint itt szokták csinálni

2016. máj. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Én a boyracereket sem szeretem

Nekem csak egy szett alu került a gép alá és semmi tuning

Valahogy fontosabbnak tartom a szabályos és biztonságos közlekedést

2016. máj. 26. 13:01
 14/29 anonim ***** válasza:

Akkor meg ne a dízelt emeld ki:)

Egyébként a tuning nem feltétlenül jelent szabálytalanságot és a biztonság romlását. sőt...

2016. máj. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
45%

Valaki már korábban leírta, hogy a sok keleti kocsi között egy-egy nyugatról behozott autó igazi csodának tűnt.

Nem ugyanaz a világ volt, mint most, hogy az ember azt vesz, amit csak akar.

Az meg hogy kinek melyik kocsi a kedvence, az egyéni megítélés kérdése. Én 18 évig Opelban ültem, Opelek vittek el A-ból B-be, kialakult bennem egy szeretet a márka iránt.

Még ha egy Opel rosszabb kocsi is, inkább azt veszem meg, mert márkahű vagyok :D

Persze ezt másoknál is tiszteletben tartom, sok a Honda vagy BMW, Audi fan is pl.

2016. máj. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
47%

A mai legnagyobb fanboyok a 18-20 évesek, akik még pajzán gondolat formájában sem léteztek akkoriban, mikor a német autó ritkaságnak és státuszszimbólumnak számított.


Mellesleg nem csak német, hanem olasz és francia autóból is akadt akkoriban, oszt azok isránt valahogy mégsincs akkora nagy, elvakult, őrjöngő rajongás.

2016. máj. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Egyébként nem értem

Megnéztem google maps street view-al pár német város utcaképét

Van ott minden japán francia de még olasz is akad

De amikre gerjednek a magyarok (4es golf, e46, B5ös passat stb) alig akadtak

Mindet behordták volna? :D

Még GTi optikás swift is volt

Tehát nem értem mire alapozva gondolják az adott autókról hogy jó

Miközben a németek meg utálják mert környezetszennyező és a biztosítás is drága rájuk :D

2016. máj. 26. 15:46
 18/29 anonim ***** válasza:
Azért az olasz köré is épült egy kisebb csoport. Elég megnézni az Alfa táborát (ahova jómagam is tartozom). Ráadásul sokkal összetartóbb csoport, de lehet ezt csak én látom így. Az viszont biztos, hogy amíg valaki az autó szeretete miatt vesz Alfát, addig a BMW-sek egy része csak azért, mert azt ismerik fel a nők legtöbbször, illetve mert menő.
2016. máj. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
43%

"Megnéztem google maps street view-al pár német város utcaképét

Van ott minden japán francia de még olasz is akad

De amikre gerjednek a magyarok (4es golf, e46, B5ös passat stb) alig akadtak"


Én meg Németországban élek, és testközelből látom, hogy itt egyáltalán nincs akkora őrület a német autó iránt, mint magyarisztánban (meg mint a balkán többi részén), ahol a jólét, a gazdagság szimbóluma a szegénység körében, illetve a hatalom szimbóluma a gazdagok között.


Itt a merci, bmw, audi csak egy autó, jobb mint az opel, de csak a drágák, nagyok számítanak presztizs-értékűnek.


Sőt, továbbmegyek: az előrelátó, értelmes német inkább vesz japánt, mert megbízhatóbb, illetve nem szégyen a kicsi autó sem, ha egyszer városban az a praktikus.


A nevetséges az, hogy a munkahelyem parkolójában, ha megnézem, ki mivel jár, azt látom, hogy a keleteurópaiak villognak az audival, bmw-vel, a németnek meg jó a mazda3 és a swift.

2016. máj. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Ezt hallottam már mástól is aki kint dolgozik/él

Amúgy ismerek nem egy olyat akinek bmw vagy audi van mert menő és mint írta az egyik előző azt ismerik fel a nők

De letört a tükör,meghúzták vagy ami a legjobb eljött a jó idő és gumit kéne váltani arra már nem telik

Én meg csak azért vettem tükröt a swiftre mert az egyik nem jó évjáratról volt (előző tulaj sara)

Meg még a szélesebb váltóméretű gumit is olcsóbb megvenni rá

És a napi pár kilóméterem ebben se rosszabb megtenni


Az előzőnek meg:

Az alfákkal én is szimpatizálok pedig mondták már páran hogy nyűgösebb mint a japán

Az észérvek japán vonalra tereltek és maradok is

de attól mindig meg fogom csodálni az alfákat (egyszer meg kitudja lehet lesz is) :)

2016. máj. 26. 16:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!