Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi ideig kell pihentetni...

Mennyi ideig kell pihentetni a simsont? (bejáratás)

Figyelt kérdés

1:25 repsol 2t olaj van benne.

Most indítottam be 2-3 percig járt leállítottam hogy kihüljön.

Nincs benne hömérö, úgyhogy sajna nem tudom hogy mikor meleg.


1) Milyen gyertya kell bele? (azt modták hogy 175 höértékü legyen)


2)Ki akarok merészkedni az utcára és megtenni legalább 100 km-t

de nem tudom hogy hány km után pihentessem egy kicsit (5-10 p)



2016. máj. 22. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Bejáratni nem egy helyben pöfögve kell, sőt ez a legrosszabb, amit tehetsz hogy bemelegíted egy helyben aztán hagyod kihűlni, megint indítod, stb.


Menni kell vele, csak 500-1000 km-en át ne menj teljes gázzal, kerüld az erőteljes gyorsításokat. 1000 megtett km után pedig már azt csinálsz, amit akarsz.

2016. máj. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja és nem kell megállni pihentetni!! Ha mész vele, akkor nem fog túlmelegedni, ha hagyod mindig hűlni, akkor a hőtágulás miatt egyenetlenül fog bejáródni.
2016. máj. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
27%

2 óra alapjárat,1:30-as keverékkel

Utána lehet menni vele,1:50-el,lehetőleg nem hegyre fel,és nem retekgázon. Néha ki is lehet már húzatni.

2-300 km után tekinthető bejáratottnak.


[Tábori-féle leírás,50 éve foglalkozik sámsonnal]

2016. máj. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Felesleges hagyn hűlni, használd finoman.
2016. máj. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Töltsd le a gépkönyvét. Abban az lesz, hogy 500km kíméletesen, 1:40-es keverékkel. További 500km 1:50-es keverékkel szintén kíméletesen(óvatos gyórsításokkal, max ¾ gázon, városban). Utánna ami a csövön kifér.

Szerintem akik tervezték, gyártották, a Simsont hósszú évtizedeken keresztül, jobban értenek hozzá.

Menetszél hűtésű motort amúgy sem szabad sokáig egyhelyben járatni. Nyers motort meg pláne nem!

260-as gyertya kell bele.

Az 1:25 ös keverék többet árt, mind használ. Azt '50-évek gépeiben alkalmazták az ötvözetlen motorolajok idejében. Ezekhez képest a simson-ba való Arol 2t szinte űrtechnológia volt. Maradj a gyártói keverési aránynál.

2016. máj. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!